2016. 08. 25. csütörtök - Lajos, Patrícia 17°C | 26°C

Lazicsot elküldték a kispadtól, a csapat érte is nyert: Szedeák-Kecskemét 77-73

A Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata négy ponttal győzte le a Kecskemétet. Nikola Lazics vezetőedzőt még a harmadik negyedben, reklamálás miatt elküldték a kispadtól, ám a csapat ezután megtáltosodott.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Kecskemét 77-73 (16-14, 27-24, 16-18, 18-17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 15. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kapitány, Praksch, Kovács N.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov, ARMELIN 20/6, Molnár A. 10/6, CSIRICS 22/6, BRKIC 19. Csere: MORAVCSIK 6/3, Kiss Zs., Révész. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kecskemét: Pongó Má. 7/3, Pongó Ma. 2, DJERASZIMOVICS 23/3, Ivosev 9, KARAHODZSICS 16. Csere: Mészáros 5/3, Harris 1, Hegedűs 10/6. Vezetőedző: Borisz Maljkovics.
Kipontozódott: Ivosev, Karahodzsics, Harris

Tea és a forralt bor, valamint Szedeák-Kecskemét az újszegedi sportcsarnokban
1. perc

A Kecskemét hozza el a labdát, de Molnár Andrásé az első kosár 3-0.

2. perc

Brkic, jó a dupla 5-0.

3. perc

Armelin kap labdát, beleáll a triplába, ez is jó! 8-0-nál időt kér a Kecskemét.

4. perc

Juhos Levente egyébként csak civilben ül a kispadon, nem tudta vállalni a játékot, mert az egyik edzésen megsérült, össze kellett varrni a kezét. Djeraszimovics, majd Brkic 10-2.

5. perc

Chip Armelin mutat be egy egykezes zsákolást 12-2. Ilyen a múlt héten is volt neki, itt a videó róla!

6. perc

Djeraszimovics, majd Pongó Martin 12-6.

7. perc

Ez most hármas Djeraszimovicstól, 12-9-nél időt két Nikola Lazics 12-9.

8. perc

Nagyon kellett Brkic közelije 14-9.

9. perc

Hegedűs beszállt, dobott is egy hármast 14-12. Moravcsik irányít most, Jereminovnak fáj a lába, ezért ül a padon.

10. perc

Djeraszimovics labdát szerez, végigviszi 14-14. Moravcsik büntetőivel ér véget a negyed 16-14.

1. perc

Armelin, Ivosev és Csirics is duplával jelentkezik 20-16.

2. perc

Armelin hármast dob, Karahodzsics zsákol 23-18.

3. perc

Csirics közelije után 25-18.

4. perc

Ivosev egyik büntetője bent 25-19.

5. perc

Karahodzsics 25-21. Nem lesz egyszerű meccs, mondjuk ezt a kezdés előtt is tudtuk. Pályán a kapitány, Kiss Zsolt!

6. perc

Brkic egy, Djeraszimovics két pontot tesz hozzá 26-23. Pongó Máté, majd Csirics 28-25. Brkic labdát szerez, Csirics befejezi, remek 30-25.

7. perc

Brkic büntetői bent 32-25. Eljött egy maréknyi kecskeméti szurkoló, ők most a játékvezetőket kérik számon, amúgy pedig becsülettel szurkolnak. Újabb szegedi büntetők, ezeket Armelin dobja be 34-25.

8. perc

Karahodzsics, Brkic, majd Pongó Máté, utóbbi hármas 36-30.

9. perc

Ismét Brkic, nagyon megy a horvátnak 38-32. Ott a tripla, Csirics dobta 41-32.

10. perc

Djeraszimovics büntetői jók 41-34. Csirics, büntetők, bent 43-34. Djeraszimovics megint büntetőket dob, 43-36-nál időt kér a Szeged. Csiricset lesapkázzák. Révész dob egy hármast, de nem adják meg, ellépte a sporik szerint. Ivosev jó büntetői után 43-38 a félidő.

1. perc

Elkezdődött a harmadik negyed.

2. perc

A vásárhelyi Mészáros Máté szerzi meg első pontjait 43-41.

3. perc

Karahodzsics egyenlít 43-43.

4. perc

Már szólt a duda, amikor Moravcsik hármasa behullott, bravó 46-43. Ivosev közelije 46-45.

5. perc

Brkicre fújnak egy faultot. Lazics reklamál, jogosan, majd fel robban, kap egy technikait. Zúg a "Mocskos csalók" a csarnokban. Lazicsot elküldik a kispadtól, csak a lelátóról nézheti a meccset. Két jó büntető után 46-47, a vendégeké a labda.

6. perc

Csirics horga bedöcög 48-47. Alaposan felbőszítették a szegedi játékosokat, Armelin most egyedül vert meg három embert 50-47.

7. perc

Ivosev elrontja, Armelin megszerzi, végigviszi, befejezi 52-47. Nagyot megy most a Szedeák.

8. perc

Djeraszimovics 52-49. Armelin, ez is remek 54-49. Most egyébként Milenko Topics meccsel, Lazics edző eltűnt a küzdőtérről.

9. perc

Molnár András büntetői után 56-49. Kecskeméti kosár után Topics időt kér.

10. perc

Molnár András hármasa behullik 59-51. Hegedűs hármasa után 59-56 a  negyed vége.

1. perc

Jó a tripla! Csirics volt az elkövető 62-56.

2. perc

Djeraszimovics és Karahodzsics is betalál 62-60.

3. perc

Armelin 64-60. Gyerünk!

4. perc

Brkic középtávolija bent, ráadásul labdát is szerzünk mellé 66-60.

5. perc

Csirics a tenyerén hordozz a alabdát, egészen a gyűrűig 68-60. Ivosev 68-62.

6. perc

Karahodzsics kosara után, 68-64-nél támadunk. Csapattechnikait kap a Kecskemét, de kimarad Csirics dobása. Djeraszimovics büntetője jó 68-65. Izgalmas lesz a végjáték.

7. perc

Moravcsik harcol ki bravúrosan egy támadófaultot. Harris kipontozódik. Egy ponttal zárt az amerikai. Ivosev már egy ideje kiszáll egyébként.

8. perc

Időkérés. Hegedűs zsákol hatalmasat 68-67. Kecskeméti labdaszerzés.

9. perc

Djeraszimovics büntetői után vezetnek a vendégek 68-69. Brkic is a vonalról, mindkettő bent 70-69. Hegedűs megint zsákolni akar, Brkic ad egy irgalmatlan blokkot neki. A szezon legizgalmasabb meccse ez hazai pályán.

10. perc

Moravcsik zseniális passzát Molnár András fejezi be 72-69. Hegedűs 72-71. Kecskeméti tripla, de nem jó! Brkic szedi le a lepattanót! Odaütnek neki, bedobja mindkét büntetőt 74-71. 7,7 mp. Moravcsik is faultol, így nem lehet triplát dobni. Djeraszimovics sem ront a vonalról 74-73. Megint fault, most Csirics dobhat. Jó az első. Jó a második is. 76-73-nál kecskeméti tripla, de lejön! 0,3 másodperc van hátra, Moravcsik büntetőzhet. Ez megvan! Bent az első! A másodikat kihagyja, 77-73-ra nyert a Szeged! Bravó, fiúk!

2010-es feljutása óta kilenc meccset játszott a Kecskemét ellen a Szedeák a férfi kosárlabda NB I A csoportjában: egy győzelem mellett nyolcszor vereséget szenvedett a csapat, ám ma minden esély megvan, hogy javítson Nikola Lazics vezetőedző együttese. Azt az egy sikert 2011. november 20-án aratták, 77–71-re nyertek Újszegeden – ezzel  most is kiegyezne mindenki.

És hogy miért jók a Szeged esélyei? A Kecskemét már nem azt a játékerőt képviseli, mint mondjuk tavaly, amikor döntőt játszott. Kilencedikek a tabellán, egy sikerrel előzik meg a Szedeákot. Ráadásul  az októberi, kecskeméti meccsen is csak hat ponttal, 81–75-re maradt alul a szegedi gárda. Ami az ellenfelet illeti: jó ismerős Tomiszlav Ivosev, aki a Szedeákban mutatkozott be a magyar bajnokságban, valamint Mészáros Máté is, ő a Vásárhelyi Kosársuliban nevelkedett.

A Szedeák a Dock Café jóvoltából ingyenes forraltborral és teával várja a szurkolókat. Emellé már „csak" egy győzelem hiányzik a boldogsághoz.