2018. 10. 19. péntek - Nándor 11°C | 22°C Még több cikk.

Leblokkolt a Szedeák Székesfehérváron

Leblokkolt a Szedeák SzékesfehérváronKépünk egy korábbi mérkőzésen készült. Fotó: Frank Yvette
57-59-nél még vezetett, ám a végén leblokkolt a Naturtex- SZTE-Szedeák Székesfehérváron, így kikapott a címvédő Albától a férfi kosárlabda NB I A csoportjában. A hazaiak egy 20-0-s sorozatot is összehoztak a meccsen.
Pedig olyan szépen indult... A Naturtex-SZTE-Szedeák már az ötödik percben 12 ponttal vezetett a címvédő Alba Fehérvár otthonában (2–14) a férfi kosárlabda NB I A csoportjában, és a folytatás is jól alakult, őrizte előnyét a szegedi együttes. Josh Fortune és Nenad Sulovics ponterős volt, remek százalékkal hullottak be a triplák, míg a hazaiaknál ekkor csak Lóránt Péter jeleskedett.

A félidőben is vezetett Andjelko Mandics csapata (38–41), a harmadik negyedben azonban fordítani tudtak a hazaiak, 55–54-nél először volt náluk az előny. Ekkor még nyílt volt a találkozó, a csapatkapitány, Andrija Csirics triplája után  visszavette a vezetést a szegedi együttes (57–59), innen azonban egy 20–0-s hazai roham következett (77–59), amellyel eldőlt a meccs. A hajrában már mindenki játéklehetőséget kapott a Szedeákban, amely bár megszorongatta a bajnokot, végül sima, 94–68-as vereséget szenvedett. A szegediek 18 eladott labdával zártak. Kár érte.

A Naturtex legközelebb jövő csütörtökön 18 órától lép pályára, akkor a Jászberényt fogadják az újszegedi sportcsarnokban.

Andjelko Mandics: – Harminc percig remekül kosárlabdáztunk, de a negyedik negyedet nem bírtuk.  Nehéz volt felvenni a versenyt a hazaiak fizikális játékával, nem tudtuk őket végig tartani, jöttek is a hibák.