2017. 12. 15. péntek - Valér 6°C | 13°C Még több cikk.

Lecsúsztak az éremről

Kiválóan játszott, a bronzmér- kőzésen döntetlent ért el a bajnoki címvédő Celldömölk ellen, rosszabb szettarányának köszönhetően mégis lecsúszott az éremről a Floratom Szeged AC Probart a férfi asztalitenisz extraliga négyes döntőjében.
Nem sikerült: a Floratom Szeged AC Probart a szezon legszorosabb meccseit játszotta a Pécs és a Celldömölk ellen a férfi asztalitenisz extraliga négyes döntőjében, ám mindkét magasabban jegyzet riválissal szemben alulmaradt, így érem nélkül zárt.

Már a szombati elődöntő biztató volt, mert ugyan 6–3-ra alulmaradtak a pécsiekkel szemben, jó meccseket játszottak. Tegnap a bronzéremért állhattak asztalhoz, és bár 5–5-ös döntetlent értek el a tavalyi bajnok Celldömölk ellen, szettekkel 25:19-re alulmaradtak.

– Vitsek Iván fantasztikusan játszott, a páros mellett mindhárom egyéni meccsét megnyerte, Gerold Gábor viszont sajnos három szettben kikapott Szitától, ezt nem kalkuláltuk be – értékelt Lukács Levente játékos-edző.
5–3-ra is vezettek már, ám a szettek állásából látszott, hogy még egy siker kellene a bronzhoz. Viszont Gerold és Timafalvi is vereséget szenvedett, így a 4. helyen végeztek a szegediek.

– A Celldömölköt még soha nem győztük le, és döntetlent sem értünk el ellenük, szóval elégedettek lehetünk, igaz, maradt azért bennünk hiányérzet. Nüánszokon múlt az érmünk, de ilyen a pingpong. Megérdemeltünk volna a harmadik helyet – tette hozzá Lukács.

A bajnoki címet a Pécs szerezte meg.

Elődöntő: Floratom Szeged AC Probart–Pécs 3–6. Egyéni mérkőzések: Timafalvi–Demeter 1–3, Gerold–Pázsy 3–0, Vitsek–Nagy 1–3, Gerold–Demeter 1–3, Timafalvi–Nagy 0–3, Vitsek–Pázsy 0–3, Gerold–Nagy 3–0, Vitsek–Demeter 0–3. Páros mérkőzés: Gerold-Vitsek– Nagy-Demeter 3–2.

Bronzmérkőzés: Floratom Szeged AC Probart–Celldömölk 5–5 (19:21-es szett- arány). Egyéni mérkőzések: Timafalvi–Lindner 2–3, Gerold–Szita 0–3, Vitsek–Fazekas 3–2, Gerold–Lindner 3–1, Timafalvi–Fazekas 0–3, Vitsek–Szita 3–0, Gerold–Fazekas 1–3, Vitsek–Lindner 3–1, Timafalvi–Szita 1–3. Páros mérkőzés:

Olasz Anna hazai pályán lett magyar bajnok

Olasz Anna országos bajnoki címet szerzett a Maty-éren megrendezett nyílt vízi úszó ob-n. Tovább olvasom