2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 2°C

Legendás meccsek: az utolsó pickes kupagyőzelem

Szeged - Sorozatunkban legendás meccsekkel foglalkozunk. Most 2008-ig repülünk vissza az időben. Négy éve a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Veszprémet legyőzve lett kupagyőztes.
Pick Szeged–MKB Veszprém 27–22 (12–11)
Budapest Bank férfi kézilabda magyar kupa, döntő. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Pick Szeged: PULJEZEVICS – GHIONEA 7, KRIVOKAPICS 8 (2), ANDJELKOVICS 4, STAMATE, PETREA 4, ZVIZEJ 3. Csere: DJURKOVICS, OSZMAJICS, HERBERT, BAJUSZ, VADKERTI, SUTKA 1. Edző: Vladan Matics.
Veszprém: Perics – Gulyás 3, Cozma 1, Lapcsevics, Lusnyikov, Ilyés 3, Iváncsik G. 1. Csere: EKLEMOVICS 2, Vujin 3, Sesum, Gál 2, PÉREZ 5, Putics 2 (2). Edző: Mocsai Lajos.
Kiállítások: 10, illetve 18 perc.
Hétméteresek: 2/2, illetve 2/2.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–1, 15. p.: 6–6, 19. p.: 8–6, 25. p.: 11–10, 33. p.: 14–14, 41. p.: 19–16, 45. p.: 19–18, 49. p.: 22–18, 56. p.: 22–20.

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata eddig hatszor hódította el a magyar kupát. Utoljára 2008-ban, azaz 4 éve. Mivel a hétvégén a fővárosban rendezik az mk négyes döntőjét, így kicsit nosztalgiázunk, felidézzük az utolsó nagy szegedi férfi kézilabdás sikert.

Az elődöntőben simán nyert a PLER ellen a Pick, a Dunaferrnek hiába drukkolt 2500 szegedi, nem tudott meglepetést okozni a Veszprém ellen, így létrejött az álomdöntő: a Pick Szeged–MKB Veszprém találkozó.
A finálét a csordultig telt újszegedi sportcsarnokban vívta a két ősi rivális vasárnap kora délután. Nagy csata volt. A szenzációsan védő Puljezevics Nenad, az extázisban, és eredményesen kézilabdázó Valentin Ghionea és Krivokapics Milorad vezetésével már a félidőben egy góllal, 12–11-re vezetett a Pick.

Megunhatatlan kép: szegedi ünneplés a kupával. Fotó: Schmidt Andrea
Megunhatatlan kép: szegedi ünneplés a kupával.

19–18-nál robbantott a Tisza-parti alakulat, a kőkemény védekezés eredményre vezetett. Djurkovics, Oszmajics, Herbert olyan falat húzott a hatosra, ami ellen nem találta az ellenszert Mocsai Lajos együttese. Támadásban Danijel Andjelkovics remekül osztogatott, Adrian Petrea és Luka Zvizej fontos pillanatokban szerzett gólt. A fiatal Sutka Norbert egy találatot jegyzett, de az komoly jelentőséggel bírt.

Még a hajrában feljött a Veszprém 22–20-ra, a végjáték azonban a Pick Szegedé volt. Az utolsó 2 percet a publikum felállva tombolta végig: magyarkupa-győztes lett a kedvenc csapata. Nézzük, mint mondott a meccs után Vladan Matics vezetőedző:

– Jól játszott a csapat. Különösen a védekezésünk volt fantasztikus, ez a mai eredményes kézilabda alapja. Örömet szerzett számomra, hogy még emberhátrányban is gólt tudtunk szerezni. Mindenkivel maximálisan elégedett vagyok. A közönség pedig csodálatos volt, hiszen végig éreztük, hogy velünk vannak, és ők is akarják a győzelmet.

Nagyszünetben bent maradtak az ˝öltözőben˝: Szeged-Eger 11-14

Vereséggel (14–11) kezdte a bajnoki elődöntőt az A-Híd Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata. A Tisza-partiak hazai környezetben kaptak ki az Egertől. Tovább olvasom