2017. 11. 21. kedd - Olivér 1°C | 8°C Még több cikk.

Légiósvezérléssel: Mediteam Szeged-Győr 80-65

Nagyszerű játékkal nyert és harcolta ki a harmadik meccs jogát a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata a Győr elleni negyeddöntőben.

Mediteam Szeged-SEAT Lami Véd Győr 80-65 (21-15, 19-16, 23-17, 17-17)
Női kosárlabda NB I A csoport, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés. Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Cziffra Cs., Ádám.
Mediteam: Lengyel 4, LAKLÓTH 8/6, Rasheed 8, ROGLICS 17/3, ZSERZSERUNOVA 22/3. Csere: Farkasinszki, SZAZONENKO 21/18. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
Győr: Englert 3, CARSON 22/6, Semsei, Kublina 2, HOLLINGSWORTH 26. Csere: Djelmis 2, Simon, Kovács K. 3/3, Vida A. 5/3, Horváth Zs. 2. Vezetőedző: Tapodi Péter.

Mészárosné Kovács Andrea: - Csakúgy, mint Győrben, ismét mi irányítottuk a játékot, és ezúttal nem kerültünk hullámvölgybe. Hasonló folytatásban bízom kedden is.

IV. negyed

10. perc: vastaps a lányok jutalma, Zserzserunova nem áll meg 80-65. Vége! Szép győzelmet aratott a Mediteam, a továbbjutás kedden, Győrben dől el.

9. perc: egy vendégbüntető jó 78-65.

8. perc: Szazonenko-tripla, a hatodik 78-64.

7. perc: Hollingsworth-dupla 73-64. Rasheed-ziccer, kellett 75-64.

6. perc:
Szazonenko szerez labdát. Zserzserunova meg kosarat 71-62. Carson hármasa "kapufa". Megint Léna, ez az 73-62.

5. perc: szándékos fault Carsonon, a büntetők bent 69-56. Sőt a triplája is 69-59. Időt kérünk, nehogy baj legyen. Triplát szór, baj van... 69-62.

4. perc: "Százat nekik!" - kiáltják a nézőtérről. Mi megelégszünk a győzelemmel is.

3. perc: Szazonenko dobása lejön. Hollingsworthé nem 68-52.

2. perc: ismételhet, most egyet dob be 66-50. Laklóth passzából Zserzserunova, vendégidőkérés 68-50.

1. perc: Horváth Zsófi kosara 63-50. Roglics büntetők 64-50.

III. negyed (63-48)

10. perc: Laklóth, majd Szazonenko szór triplát, tizenöttel vezetünk a harmadik negyed végén 63-48.

9. perc: Lengyel ziccere, Carsoné ugyanaz 57-46.

8. perc: időt kér a Szeged. Ennek meg kell lennie! Laklóth-tripla, de kellett 55-44.

7. perc: Zserzserunova-dupla, Kovács-tripla 52-44.

6. perc:
Roglics villan, tripla 50-37. Hollingsworth estében, egyedül ő veszélyes 50-39. Megint ő, a 23. pontja 50-41.

5. perc: Hollingsworth most büntetőből, 19 pontnál jár 47-37.

4. perc: Djelmis triplája lejön.

3. perc: Zserzserunováról lepattannak, kosár 45-35. Megint az ukrán, nagyot játszik 47-35.

2. perc: büntetőből Zserzserunova 43-33. Hollingsworth túlságosan él 43-35.

1. perc: Lengyel kosár 42-31. Nem késik Hollingsworth válasza 42-33.

A mai ZTE-Fradi negyeddöntőn eldőlt (83-64), hogy a Pécs 2010 és az MKB-Euroleasing Sopron után a ZTE jutott harmadikként a négy közé. A negyedik reméljük a Szeged lesz.

II. negyed (40-31)

10. perc: micsoda tripla, megint Szazonenko, a negyedik neki 40-29. Hollingsworthé a végszó a félidőben 40-31.

9. perc: megint Carson, hazai időkérés 37-29.

8. perc: Hollingsworth majdnem zsákol, de így is dupla, Carsoné is 37-27.

7. perc:
Hollingsworth, majd Rasheed 34-23. Szazonenko áll bele a triplába, remek 37-23.

6. perc: most egy hármast ront a kisebbik győri amerikai.

5. perc: Laklóth faultoja Carsont, két dobás: egy sem jó.

4. perc: Englert közeli, Zserzserunova 2+1 32-21. Szegedi időkérés.

3. perc: Laklóth, majd Szazonenko és Roglics-ziccer, közte tíz 29-19.

2. perc: Roglics két védekező győrit ver meg, kosár a jutalma. Gyors válasz 23-17.

1. perc: a szedeákosok is kijöttek a meccsre, Rubin, Dukics, Kiss Zsolt és Vida Máté is szurkol. Vida helyzete érdekes, lévén barátnője, Rasheed Rita a Szegedben, testvére, a válogatott Vida Anna a Győrben játszik.

I. negyed (21-15)

10. perc:
Roglics, majd Rasheed kosara, máris 18-14. Sőt Szazonenko triplájával 21-14. Egy vendégbüntető jó, negyed vége 21-15.

9. perc: Vida is kosarat dob, Szazonenko büntetők válaszul. Vida most triplával jelentkezik 14-14.

8. perc:
Szazonenko ahogy beáll, beszór egy hármast. A meccsre egyébként kijött a Mediteam egykori klasszisa, Fürész Emőke is, aki párjával, Varga Péterrel és kislányukkal, Borókával szurkol a csapatnak.

7. perc: Hollingsworth büntetőzik jól 10-7. Mgint ő, ki kellene kapcsolni a játékból 10-9.

6. perc:
megint a szerb, Hollingsworthöt veri meg csúnyán 10-2. Revánsot vesz az amerikai egy 2+1-gyel 10-5.

5. perc: jó védekezés, Laklóth csen labdát Hollinsworthtől. Az első győri kosárra Roglics felel büntetőkből 8-2.

4. perc: Zserzserunova triplája bentről jön ki. Rasheed ziccere hibátlan, 7-0. Időt kér a Győr. A jó kezdés, mint idegenben megvan, ezt kell folytatni.

3. perc: technikai szünet, "oszlásnak" indult a palánk. Lassan előkerült egy létra, dolgoznak a problémán. Folytathatjuk. Roglics tesz vissza egy támadólepattanót 5-0.

2. perc:
micsoda triplával kezd Zserzserunova 3-0.

1. perc: kimarad az első két támadás.

19.06: kezdődik az összecsapás, minimális késéssel. A tét az elődöntő, a Szegednek nyernie kell a harmadik meccshez.

18.54: zajlik a bemelegítés. Kicsit csúszhat a kezdés, mivel nemrég ért véget az U15-ös országos kézilabdabajnokság fináléja, amelyben mindkét nemnél szegedi harmadik hely (KSZSE, Tisza Volán) született.

1:0 helyett 0:1-ről következik a két győzelemig tartó Mediteam Szeged–SEAT Lami Véd Győr női kosárlabda bajnoki negyeddöntő második összecsapása vasárnap 19 órától az újszegedi sportcsarnokban. Miután Mészárosné Kovács Andrea csapata csütörtökön szoros meccsen 69–60-ra kikapott riválisától, létfontosságú számukra a hazai összecsapás, hiszen csak a győzelemmel őrizhetik meg esélyüket a továbbjutásra a két sikerig tartó párharcban.

Rasheednak (11) Szegeden is el kell dugnia a labdát Carson elől.  Fotó: Kisalföld
Rasheednak (11) Szegeden is el kell dugnia a labdát Carson elől.
Fotó: Kisalföld

– Az első félidőben jól játszottunk, mindenki odatette magát, ám a fordulás után elfáradtunk, a védekezésünk szétesett, és egy jó sorozattal fordítani, majd nyerni tudott a Győr – emlékezett vissza az első meccsre Rasheed Rita, a Mediteam játékosa.

– Kicsin múlott a meglepetés, és mivel hazai pályán egy egészen más meccs következik, mindenképpen javítani szeretnénk. Bár ellenfelünk lett légiósa, Kublina kihagyta a csütörtöki találkozótt, úgy készülünk, hogy vasárnap pályára lép, ám vele együtt is le kell győznünk a Győrt – tette hozzá.

• 2. better77 2011. március 27. 18:06
    „Akkor van esély, ha <moderálva> lesz szponzor, aki pénzt ad. Mert a hírek szerint a Mediteam is kiszáll. Nem asszisztálnak a lenyúláshoz tovább.”
  • 1. Jericho 2011. március 26. 17:21
    „Úgy gondolom, hogy csak akkor van egy szemernyi esély, ha a Győr mindenképpen hazai pályán akarja befejezni a negyeddöntőt. Egyébként semmi sansz, annyival jobbak.”