2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 10°C | 20°C

Legyőzhették volna mumusukat a makóiak

Egy pontot szerzett az ősrégi mumusának számító Kazincbarcikától a Makó NB II-es labdarúgócsapata. A zöld- sárgák a borsodiak otthonában is igazolták, miért is állnak a tabella negyedik helyén.
Kazincbarcika–Makó FC 1–1 (0–1)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Keleti csoport, 23. forduló. Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Mavla (Kispál, Eisza).

Kazincbarcika: Tajti – Hanász, Bányai, Nagy T., Sebők – Engi, Kovács P., Elek, Zimányi – Dávid Z., Binder. Edző: Kócsi József.

Makó: Halász 7 – Béres 6,5, Dálnaki 7, Szamosszegi 6, Gévay 6 – Kulacsik 6, Magyar 7, Puskás 8, Podonyi 6,5 – Bány 6,5 – Maróti 7. Edző: Kolozsvári János.

Gólszerzők: Maróti a 35., Sebők a 64. percben.

Csere: Zimányi helyett Romhányi és Dávid Z. h. Stevica a 62., Kulacsik h. Veres (–) a 71., Bány h. Faragó (–) a 79., Engi h. Kerekes a 82., Puskás h. Bakos T. (–) a 85. percben.

Esőtől felázott pályán kezdődött a meccs, és ez bizakodással töltötte el a makóiakat. Ebben a szezonban ugyanis, amikor az idegenbeli találkozóikon megeredt az égi áldás, mindig szereztek legalább egy pontot. A hosszabb utazások után általában lomhán kezdték a mérkőzést a zöld-sárgák. Most nem így történt, fölényben futballoztak, ahogy mondani szokás, „eldugták" a labdát. Felépített támadásokat vezettek, csak hát a helyzetekkel nem jól sáfárkodtak. A barcikaiak sem (Halász kapus magabiztos volt, egyáltalán nem látszott, hogy évekig nem védett nagypályán), de ez is azt mutatta, hogy jó volt a meccs, lüktetett a játék. Aztán a 35. percben szemre is szép akció végén vezetéshez jutott a Makó, és ez előrevetítette a bravúr lehetőségét is.

Góltörténet

35. perc: Béres kényszerítőzött Bányval, a visszakapott labdát jobbról a kapu elé passzolta, a remek ütemben érkező Maróti pedig három lépésről a hálóba lőtt, 0–1.
64. perc: Bal oldali szögletet követően a makóiak a 16-oson kívülre fejelték a labdát, ott azonban Bány felszabadítása rövidre sikeredett, Sebők pedig 25 méterről ballal a kapu jobb oldalába bombázott, 1–1.
A fordulást követő első időszakot nagyon megnyomták a vendégek, de hiába vezette előbb Podonyi, majd Bány is a kapusra a labdát, nem sikerült megduplázni az előnyt. Ha csak az egyik ziccer góllal zárul, idejekorán eldőlt volna az ötödik és a negyedik helyezett rangadója. Ehelyett a semmiből egyenlített a Kazincbarcika, és ez jó tíz percre megfogta a Csongrád megyeieket. A borsodiak azonban nem tudtak élni a lehetőséggel, miként a vendégek sem. Hiába volt azonban ismételten övék a hajrá, több gól már nem született a jó iramú, színvonalas, izgalmas mérkőzésen. A helyzetek számát és milyenségét figyelembe véve azt kell mondani, a makóiak inkább veszítettek két pontot, mint szereztek egyet...

Kolozsvári János: – Az idény legjobb játékával is csak egy pontot gyűjtöttünk a mindenkire veszélyes barcikaiaktól.

További eredmények: Ferencváros– Bőcs 1–0, Baktalórántháza–Mezőkövesd 1–0, Vecsés–Orosháza 3–0, Cegléd–Kecskemét 0–3, Jászberény–Tuzsér 1–3, Vác–Szolnok 5–0, BKV Előre–Tököl 4–0.

Forog a Ferroép-film: a hetedik

Megszerezte hetedik csapatbajnoki címét a férfi teke szuperligában a Ferroép-Szeged. A Tisza-parti… Tovább olvasom