2018. 09. 26. szerda - Jusztina 6°C | 16°C Még több cikk.

Legyőzte Moldovát a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott Budapesten Európa-bajnoki selejtezőn legyőzte Moldovát.
Magyarország - Moldova 2-0
Európa-bajnoki selejtező labdarúgó-mérkőzés, C csoport. Budapest, Szusza Ferenc-stadion, 2000 néző. Vezette: Ingvarsson (svéd).
Magyarország: Végh – Csizmadia, Balogh B. (Vaskó), Juhász, Bodor – Tóth B., Vadócz – Hajnal (Huszti), Gera, Tőzsér – Priskin (Tisza). Szövetségi kapitány: Várhidi Péter.
Moldova: Pascenco – Bordian, Epureanu, Olexici, Golovatenco – Comlionoc (Zmeu), Ivanov (Namasco), Corneencov, Cojocari – Bugalov – Frunza (Alekszejev). Szövetségi kapitány: Igor Dobrovolszkij.
Gólszerzők: Priskin (9.), Gera (63.).

Már a 9. percben beállította Priskin Tamás az egykori magyar labdarúgó legendák, így Bene Ferenc, Puskás Ferenc, vagy dr. Sárosi György rekordját: sorrendben ötödik válogatott meccsén is eredményes tudott lenni, 1–0. Egy moldovai lesgól – a szívbaj jött Várhidi Péter szövetségi kapitányra –, majd Balogh Béla megsérült, helyette Vaskó került a csapatba. Sok értelmes megmozdulásról nem lehetett az első félidőben beszélni. De vezettünk.

A szünet után Vadócz megmozdulása okozott gondot: jobb oldali ravasz beadását a moldovai kapus a felső lécre bokszolta. Egy perc múlva Priskin lőtte telibe megint a kapufát. Bátran, határozottan és kapura veszélyesen kezdett a magyar csapat, minden percre jutott helyzet. A 63. percben Gera már kihasználta a lehetőséget: a hosszú ötösről egyből lőtt a jobb alsóba, 2–0. Huszti szöglet utáni fejese alig ment fölő-mellé – továbbra is fölényben voltunk. Priskin kihagyott egy ziccert, Végh nagyot védett, Várhidi pedig első tétmeccsén győzött.

Tucatnyi Beton-gól

Tizenkét gólt szerzett idegenben és ezzel ismét esélyt adott magának a négy közé kerülésre a futsal… Tovább olvasom