2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 28°C Még több cikk.

Lékó: harmadszor is remi

A szegedi Lékó Péter a bolgár Veszelin Topalov ellen döntetlent ért el a mexikói Moreliában zajló, majd a „visszavágóktól" a spanyolországi Linaresben folytatódó sakk szupertorna harmadik fordulójában.
A szegedi Lékó Péter a bolgár Veszelin Topalov ellen döntetlent ért el a mexikói Moreliában zajló, majd a „visszavágóktól" a spanyolországi Linaresben folytatódó sakk szupertorna harmadik fordulójában. A magyar nagymester a sötét bábukat vezette és a 39. lépést követően állapodott meg riválisával a remiben. Lékó eddig valamennyi mérkőzését fél ponttal zárta a tornán.

Eredmények, 3. forduló: Veszelin Topalov (bolgár)–Lékó Péter (magyar) döntetlen, Magnus Carlsen (norvég)–Viswanathan Anand (indiai) 0–1, Peter Szvidler (orosz)–Vaszilij Ivancsuk (ukrán) döntetlen, Alekszander Morozevics (orosz)–Levon Aronjan (örmény) döntetlen.
Az állás: Anand, Ivancsuk 2–2, Lékó, Carlsen, Szvidler, Aronjan 1,5–1,5 pont, Morozevics, Topalov 1–1 ponttal.

Tegnap nem rendeztek fordulót, a mai negyedik fordulóban Lékó az örmény Aronjan ellen ül asztalhoz, és a világos bábukat vezeti majd.

Súlyos anyagi gondokkal küzd a Németh Toll Makó

Tegnap – anyagi okok miatt – távozott a Németh Toll Makó NB I-es női kézilabdacsapatától… Tovább olvasom