2017. 08. 24. csütörtök - Bertalan 12°C | 27°C Még több cikk.

Lékó Péter előnyben

Előnybe került a szegedi Lékó Péter a Miskolcon zajló nyolcjátszmás rapid sakk páros mérkőzésen, miután tegnap a harmadik találkozót megnyerte, a negyedikben pedig remizett Anatolij Karpovval.
Jól indult a második nap a szegedi nemzetközi nagymester, Lékó Péter számára a miskolci nyolcjátszmás rapidsakk páros mérkőzésen. A kiválóság ugyanis megnyerte a harmadik partit az orosz Anatolij Karpov ellen. A világos bábukat vezető magyar nagymester végig bátran kezdeményezett, éles változatot játszott, és nyerő esélyt teremtett. A volt világbajnok Karpov időzavarban egy ideig még megtalálta az egyensúlyt teremtő legjobb lépéseket, Lékó azonban a nyolcadik soron mattképet teremtett. Nagy bonyodalmak keletkeztek, mindkét játékosnak csupán néhány másodperc gondolkodási ideje maradt, de Lékó jól manőverezett, így Karpov az 51. lépésben feladta a mérkőzést.

A negyedik partiban ismét nem tudott dűlőre jutni egymással a két sakkozó, hiszen a felek a 37. lépésben döntetlenben egyeztek meg. Karpov a középjátékban jobb gyalogszerkezetet ért el, a könnyűtisztek és a vezérek cseréjét követően azonban a kínálkozó esélyét nem tudta győzelemre váltani, a végjátékban ugyanis a bástyamanőverek nem vezettek eredményre. A remit végül Karpov ajánlotta.

A tegnapi eredmények, 3. mérkőzés: Lékó–Karpov (orosz) 1–0. 4. mérkőzés: Karpov–Lékó döntetlen. Ezzel a páros mérkőzés állása: Lékó–Karpov 2,5–1,5.

Ma szünnap van, az újabb partik szombaton következnek.

Molnár: Aranyat akarunk!

Holnap megkezdődik Belgrádban a vízilabda Európa-bajnokság, melyen várhatóan folytatódik az utóbbi… Tovább olvasom