2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Lékóék Péterék újabb győzelme a vb-n

A magyar válogatott fölényesen, 3,5–0,5-re legyőzte az izraeli együttest a kínai Ningpóban zajló sakk-csapatvilágbajnokság tegnapi, ötödik fordulójában.
A torna honlapja szerint a szegedi Lékó Péter és Polgár Judit világossal, Balogh Csaba pedig sötéttel nyerte meg partiját, míg Almási Zoltán sötéttel remizett, és ezzel nagyon sima győzelmet aratott a csapat, mely sorozatban harmadik sikerét aratta a tornán.

A három győzelemmel, illetve egy-egy döntetlennel és vereséggel álló magyarok a mai szünnap után szombaton az Egyesült Államok csapatával mérkőznek.

Eredmény, 5. forduló: Magyarország–Izrael 3,5–0,5. Lékó Péter (2717)–Roiz Michael (2669) 1–0, Smirin Ilya (2676)–Almási Zoltán (2726) döntetlen, Polgár Judit (2699)–Postny Evgeny (2618) 1–0, Nabaty Tamir (2584)–Balogh Csaba (2643) 0–1.

A magyarok – a tavalyi sakkolimpián szerzett negyedik (holtversenyes harmadik) helyezésnek köszönhetően – 2001 óta először vehetnek részt ismét a rangos csapatversenyen.

Kínában a kilencfordulós, négytáblás körversenyen az olimpiai pontszámítást alkalmazzák, a győzelemért 2, a döntetlenért 1 pont jár. Az esetleges holtversenyt a táblapontok döntik el.

• 1. andreasz 2011. július 22. 10:25
    „Milyen jó,hogy a cikk végén megtudtuk milyen pontszámítás van a VB-én. Csak sajnos azt nem ,hogy ezek alapján hol áll a magyar csapat?”

Uszonyos- és búvárúszó-világbajnokság: egy hét a kezdésig

Egy hét múlva az első hivatalos edzésnapot rendezik a XVI. uszonyos- és búvárúszó-világbajnokságon. Tovább olvasom