2017. 11. 24. péntek - Emma 4°C | 11°C Még több cikk.

Lemosták a Szolnokot

Magabiztos győzelmet aratott a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata a Szolnok elleni rangadón. A hazai gárda 93–55-re győzte le a nagy riválist.
Kajdacsi a levegő ura volt. Fotó: Karnok Csaba
Szeviép Szeged - Szolnok 93-55

Régen kezdett ilyen jól bajnoki meccset a Szeviép-Szeged, mint azt tette tegnap délután a Szolnok elleni rangadón. Pislogtak is a vendégek, hiszen 2–2 után a 4. percben már 14–2 állt az eredményjelzőn. Sokan azt gondolnák, hogy ezután már simán alakult a találkozó, de nem így történt. Hiszen a vendégek trénere, Kmézics Zorán a szerb kosárlabdán nevelkedett: déli szomszédunk játékosaira pedig jellemző, hogy egy pillanatra sem adják fel a meccset. A Szolnok az első negyedben egyszer tudott felzárkózni, utána ismét lendületbe jött a Szeged. Milena Tomova immár második bajnokiján bizonyítja, hogy nemcsak a palánk közeléből tud pontot szerezni, hanem kintről is.

Kajdacsi Juditot pedig nehéz tartani. Hetek óta remek formában játszik. Ez mindenképpen biztató. És az a produkció is, ahogyan a második negyedet kezdte a Szeviép. A 14. percben már 33–16 volt ide. Szólt is a taps. Repkedtek a hármasok, Izsák kétszer, Mészáros egyszer talált be távolról. Szakadéknyi volt a különbség a két gárda között. A félidőben 54–21-re vezetett a Szeged. A hatalmas különbséget jól mutatta, hogy húsz perc alatt a hazaiak 62, míg a vendégek 38%-os dobószázalékkal bírtak. A Szeviép berámolt hat triplát, míg a Szolnok hatból egyet sem!

Kajdacsi, a tarthatatlan

Kajdacsi Judit már az első bajnokin, a Győr ellen is remekelt. Pontjai mellett összekapdosott 16 lepattanót. Tegnap is csapata legjobbjai közé tartozott. Hintett 19 pontot, szerzett kilenc lepattanót, és kiharcolt öt faultot. Ez 29 IBM-pontot ért. A szurkolók reménykednek, hogy Kajdacsi Judit sokáig játszik ilyen bombaformában.

Szerencsére annál jobb és profibb csapat a Szeged, hogy leálljon. Megmaradt a lendület, a Szolnok legtöbbször csak nyomozta a labdát. A 25. percben már negyven lett „közte": 68–28. Ezt senki sem gondolta volna: edzőmeccsé alakult a bajnoki. Török Szilvia is dicséretesen harcolt, éppen az ő labdaszerzése, majd pontja után lett a harmadik negyed után 78–36. A záró felvonásra előtérbe kerültek a fiatalok: Pungor, Aranyics, Bozóki és az élete első felnőtt NB I-es mérkőzést játszó Tóth Cecília. Aranyics villogott, kilenc pontot szerzett – a nézők legnagyobb örömére. A vége fölényes, 38 pontos győzelem, 93–55.

Peresztegi Nagy Ákos: – A mérkőzés elejétől remek ritmusban kosaraztunk, kiválóan védekeztünk, és ez gyorsan eldöntötte a meccs kimenetelét. Gratulálok a csapatomnak.

További eredmények a második fordulóból: Győr–Diósgyőr 81–73, Pécs–Vasas-Csata 92–53, Nagykanizsa–Sopron 55–103, Szekszárd–Zala Volán 54–62, Cegléd–Kecskemét 69–82. A BEAC–BSE találkozót november 21-én rendezik.