2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Lendületben a SZEOL

Labdarúgás, Szeged - Az NB III Közép csoportjának harmadik helyezett csapatát, a Szekszárdot fogadta a SZEOL SC, amely most sem kapott gólt, és a bajai siker után újabb, 1–0-s győzelmet aratott.
SZEOL SC–Szekszárd 1–0 (1–0)

Férfi labdarúgó NB III, Közép csoport, 8. forduló. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Csonka Bence – közepesen (Pogonyi, Csatári).
SZEOL SC: Dongó 7 – Kormányos 7, Dlusztus 7, Bjedov 7, Grünvald 7 – Forró 7 – Bata 8, Puskás 7, Ngalle 6, Beretka 6 – Faragó 7. Edző: Tóth Ákos.
Szekszárd: Horváth – Pap, Zsók, Márton, Fejes – Rigó, Deli D., Vuckovics, Pigay, Covic – Micskó. Edző: Kvanduk János.
Gólszerző: Bata (44.).
Csere: Beretka helyett Buzási a 74., Ngalle h. Vida a 81., Bata h. Mihálffy a 87., ill. Rigó h. Királyházi a szünetben, Pigay h. Hernády a 62., Márton h. Koch a 84. percben.
Sárga lap: Dlusztus a 19., Ngalle a 35., Bata az 52., ill. Márton a 23. és a Micskó a 90. percben.

A SZEOL SC eddigi legeredményesebb játékosa, Bata Csongor még a múlt héten nyilatkozta, hogy sokkal jobb a szegedi csapat annál, amit a tabella mutat. Arra, hogy ezt bebizonyítsa, nem is lehetett volna jobb alkalom, mint a szombati hazai bajnoki, a Tóth-legénység ugyanis az akkor még harmadik helyen álló Szekszárdot fogadta.

Faragóék (kékben) legyőzték a Szekszárdot. Fotó: Karnok Csaba

Az első perctől látszott, hogy a Baján aratott 4–0-s siker nagy önbizalmat adott a SZEOL játékosainak, akik egy árnyalatnyival jobban is játszottak eddig remeklő ellenfelüknél, majd a lehető legjobb pillanatban ez gólt is eredményezett. A már említett házi gólkirály, Bata talált be, egy remek kényszerítőzés után 12 méterről a bal alsót vette célba pontosan. A szünet után nem volt komoly lehetősége a Szekszárdnak, viszont két szegedi ziccer kimaradt. A lényeg persze az újabb három pont.

Tóth Ákos: – Nagyon boldog vagyok, hatalmas szívről tettünk tanúbizonyságot. Erős ellenfélt fektettünk két vállra, az egész mérkőzést nézve megérdemelten. Az első félidőben kicsivel jobbak voltunk, a másodikban hősiesen védekeztünk. Ez a csapatmunka diadala.

További eredmények: Kozármisleny–Videoton 2–0, Orosháza–Gyula 4–0, Maglód–Monor 1–1, Vác–Dabas 2–3, Szentlőrinc–REAC 0–1, ESMTK–Baja 2–3, Dunaharaszti–Bölcske 1–0.

Szegedi TE: hat fa ide, hat fa oda

A férfi tekecsapat világkupa döntőjében a Szegedi TE izgalmas, fordulatos mérkőzésen mindössze hat fával kapott ki a német Rot Weiss Zerbst együttesétől. Tovább olvasom