2017. 06. 22. csütörtök - Paulina 18°C | 33°C Még több cikk.

Lengyel kalandok

Szeged - A Démász-Szegedi VE kajakosa, Petrovics Máté bronzérmet szerzett az U23-asok között K2 1000 méteren a poznani U23-as és ifjúsági Európa-bajnokságon, jelenleg pedig Lengyelországban készül a maratoni Eb-re.
Nyolc versenyző képviselte a szegedi színeket a lengyelországi Poznanban rendezett U23-as és ifjúsági kajakos, kenus Európa-bajnokságon. Közülük mindössze egy embernek sikerült érmet szereznie, igaz, a többiek eredményei között is találhatunk figyelemre méltót.

A kajakos és kenus utánpótlás világeseményeken – csakúgy, mint a felnőttekén – minden pontnak, minden éremnek örülni kell, de a figyelem azért különösen azokra a számokra irányul, amelyek olimpiai számok. Így volt ez a lengyelországi Poznanban lebonyolított ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságon is. A Démász-Szegedi VE nyolcfős küldöttségéből – négy–négy versenyző indult mindkét korosztályban – éppen ezért értékes az U23-as kajakos, Petrovics Máté ezer párosban a honvédos Holpert Ervin oldalán elért bronzérme. Petrovics ezzel biztos válogatott kerettagnak vallhatja magát a téli felkészülés megkezdésekor. Petrovicsnak még van egy feladata, hiszen a maratoni Eb-n is indul, amelyet szintén Lengyelországban, Ostrodában rendeznek, így ő haza sem jött.

– Szerencsés, hogy kint maradhattam, hiszen tudok edzeni, az utazás pedig két napot elvett volna. Az éremnek örülök, mert erős volt a mezőny, nehezek a körülmények, ez pedig így egy jó eredmény – nyilatkozta Petrovics Máté.

A következő eredmény két negyedik hely volt: ezer méteren, az ifiknél a szegedi Szabó Gáborral felálló kajaknégyes csak hajszállal maradt le a dobogóról, míg a kajak négyesben Tóth Attila Tass az ezres ötödik hely után a rövidebbik távon negyedik lett. A Démász-versenyzők alkotta hajóknak jutott még egy-egy ötödik, hetedik, nyolcadik és kilencedik pozíció is.

A szegediek eredményei

Utánpótlás Eb, Poznan, U23, 1000 m, K2: 3. Magyarország (Petrovics Máté, Holpert Ervin – Honvéd), C4: 7. Magyarország (a hajóban Makai Tibor). 500 m, C4: 8. Magyarország (a hajóban Makai). K4: 5. Magyarország (a hajóban Petrovics M., Kovács László, Tóth Róbert). Ifjúságiak, 1000 m, C4: 4. Magyarország (a hajóban Szabó Gábor). K4: 5. Magyarország (a hajóban Tóth Attila Tas). 500 m, C2: Szabó Gáborék nem kerültek döntőbe. C4: 9. Magyarország (a hajóban Csizmadia László, Csanádi Krisztián). K4: 4. Magyarország (a hajóban Tóth A. T.).

Piquet volt a leggyorsabb

Megélénkült az élet a Hungaroringen: a csapatok előfutárai már megérkeztek a Magyar Nagydíj… Tovább olvasom