2017. 11. 21. kedd - Olivér 1°C | 8°C Még több cikk.

Lépéselőnyben a Vasas

A férfi vízilabda OB I elődöntőjének harmadik meccsén sem szakadt meg a hagyomány: az otthon játszó csapat (Vasas) legyőzte a vendéget (Szeged). A nyolc pontig tartó párharcban így 6:4-re vezetnek a fővárosiak. Folytatás vasárnap 13 órakor (m1) az újszegedi sportuszodában.
Vasas - Szeged Beton 13-5
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Rájátszás, elődöntő, 3. találkozó. Budapest, Komjádi uszoda, 400 néző. Vezette: Kiszelly, Fekete.
Vasas: NAGY V. – HOSNYÁNSZKY 2, Kuncz, STEINMETZ B. 2, TÓTH M. 2, VARGA DÁNIEL 3, Kovács R. 1. Csere: Mátyás 1, Heinrich 1, Kincses 1, Kelemen, Szőke, Takács B. Edző: Földi László.
Szeged: Baksa – Mészáros, Juhász Zs. 1, Komlósi 1, Tóth L., Varga P., Lehmann. Csere: Monostori 1, Éles 2, Szamardzsics, Molnár P., Török B., Garami, Szegi (kapus). Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 8/5, ill. 9/4. Ötméteresből: 2/2, ill. –.
A nyolc pontig tartó elődöntő állása: 6:4 a Vasas javára.

Nem vallják be, pedig talán úgy gondolták még az év elején a Vasas vezetői, hogy a piros-kékeknek május 30-án nem kell majd vízbe szállniuk. Valószínűleg úgy okoskodtak, miután az alapszakaszban hazai környezetben 14–8-ra legyőzték a Betont, Szegeden sem éri őket meglepetés áprilisban. Így pedig 4:0-val kezdik majd az elődöntőt, ott meg két meccsen letudják a kötelezőt, és máris a fináléban érezhetik magukat. Ehhez képest elszámították magukat, a forgatókönyv egészen másként íródott. Szegeden kétszer is kikaptak, ez pedig azt jelentette, hogy teljesen egálon állva (4:4) jöhetett az elődöntő harmadik összecsapása. Mindkét csapat tökéletesen tisztában volt vele, amelyikük ezen mérkőzés után nyertesként kászálódik ki a medencéből, az jókora lépést tesz a döntő felé.

Rosszul, nagyon rosszul kezdődött a vendégek számára a meccs. Előbb kihagyták az első előnyt, aztán lefordulásból gólt kaptak, végül pedig Hosnyánszky révén előnyből is betalált a Vasas. Két és fél perc alatt kétgólos hátrányba kerültek. Egyrészt jól védekezett a hazai gárda, másrészt viszont a Beton rendkívül harmatosan támadott. Kishitűek voltak a vendégek, még emberfórban is mindig továbbtolták a labdát. Az első negyed legvégén Varga Dániel villanását követően pedig már szinte behozhatatlan hátrányba kerültek, 3–0. Az elmúlt szombaton, amikor 7–6-ra nyert a Beton, az első öt emberelőnyét százszázalékosan használta ki. Most? Négyből semmivel nyitott... De hátul sem ment.

Steinmetz B. után Heinrich tovább növelte a hazaiak előnyét. Senki sem számított arra, hogy már a második negyed közepén eldől a találkozó. Pedig eldőlt. A csapatot elkísérő drukkereknek bizony nem szívesen nézték a játékosok szenvedését. Ahogy mondani szokás, dadogott a labda a kézben, semmi sem sikerült nekik. Úgy nézett ki, mintha Élesék már a a következő, vasárnapi összecsapásra tartalékolnának. Ha tényleg így történt (csak erre gondolhatunk, mert a most produkáltaknál megmondhatatlanul többre képesek), remélhetőleg igazuk lesz.

Gyöngyösi András: – Vasárnap újra játszunk.

Kosársuli: jöhet a hatodik győzelem

Egyetlen mérkőzés van hátra a férfi kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásából. A Bodrogi… Tovább olvasom