2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 5°C | 10°C Még több cikk.

Lesz-e idei bajnoki gólcsúcs?

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata ma újabb bajnoki mérkőzést játszik. A Tisza-parti gárda hazai pályán 18 órakor a Mezőkövesd együttesét fogadja.
Az idei bajnoki szezonban eddig a Mezőkövesd ellen aratta legnagyobb különbségű győzelmét (32–22) a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Ma újból a Borsod megyei gárda lesz a Tisza-partiak ellenfele, Vladan Matics csapata hazai pályán fogadja Rosta István együttesét.

Felmerülhet a sportbarátokban a kérdés, hogy is van az, hogy hetek alatt kétszer is találkozik egymással a Pick és a Mezőkövesd? Egyszerű a válasz: az első összecsapás egy előrehozott találkozó volt, mivel a Pick balatonfüredi tornája kudarcba fulladt, a szervezők visszamondták a meghívást. A Tisza-parti vezetők pedig gondolva a bajnokság közbeni erőltetett menetre, előrehozták a bajnokit.

Osmajics a Csurgó ellen négy dugót süllyesztett el. Fotó: Schmidt Andrea
Osmajics a Csurgó ellen négy "dugót" süllyesztett el.

Milyen csapat a Mezőkövesd? Hasonló, mint a Kecskemét vagy éppen a Csurgó. A játékos-edző Rosta Istvánt nem kell bemutatni, de ebbe a kategóriába tartozik a két egykori szegedi, Bécsi János és Fekete László is. Éppen rájuk kell majd odafigyelni, mert ők a vendégcsapat meghatározói.

Miben bízhatnak a szurkolók? Abban, hogy most a Pick nem ötven, hanem hatvan percig koncentrál jól, és akkor meg lesz a bajnokság eddigi legnagyobb különbségű győzelme. Krivokapics és Csurgó ellen térdsérülést szenvedett Katzirz Dávid játéka kérdéses, a két átlövő valószínűleg kihagyja a mai összecsapást.

Góllista

Továbbra is Andjelkovics a Pick gólvágója. Érdekesség, hogy Laluska már a negyedik. 1. Andjelkovics 21 gól, 2. Katzirz és Ghionea 15–15, 3. Vadkerti 13, 4. Laluska 11, 5. Zvizej 9, 6. Petrea és Krivokapics 8–8, 7. Osmajics és Bjelis 6–6, 8. Vancsics 5, 9. Simon 2.