2017. 04. 29. szombat - Péter 8°C | 22°C Még több cikk.

Leszakadt a gyűrű, kikapott a Szeged: Szedeák-Atomerőmű 85-92

Szoros, gyűrűcserével is tarkított meccsen a Naturtex-SZTE-Szedeák kikapott a listavezető Pakstól hazai pályán.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Atomerőmű 85-92 (23-26, 27-21, 24-21, 11-24)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 9. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Cziffra, Bognár, Rácz.
Szedeák: Fekete 18, GURLEY 23/9, Kiss Zs. 5/3, DUKICS 20/6, Csorvási M. 7. Csere: Tanács 9/6, Csorvási L., Vida 3, Wirth. Vezetőedző: Molnár József.
Atomerőmű: L. WILLIAMS 16/3, VOJVODA 18/9, KÖRTÉLYESI 13/3, Kámán 9/9, Tóth Á. 14. Csere: N. Williams 13/3, Eilingsfeld 2, Idlet 2, Kovács Á. 2, Kerpel-Fronius 3/3. Vezetőedző: García Enrique Gutiérrez.

Molnár József: - A második negyedben jól játszottunk, ám a gyűrűcsere minket viselt meg jobban. A második félidőben a megbeszélteknek csupán hetven százalékát nyújtottuk, noha a Paks ellen száz százalékra lett volna szükség.

García Enrique Gutiérrez: - Hullámzó teljesítményt nyújtottunk, ám a végén összeszedtük magunkat, és sikerült nyernünk.

IV. negyed (85-92)

10. perc: eladjuk, ezzel alighanem eldőlt... Egy jó paksi büntető 83-90. Kiss Zsolté az utolsó kosár 85-92.

9. perc: Kámán triplája 81-87. Nagy a baj. Gurley 83-87. Lorenzo Williams 83-89.

8. perc: a spori fúj, a paksiak bemutatják, hogy lépéshiba, majd a játékvezető is jelzi... Sokadik vitatható ítélet.

7. perc: Csorvási Milánnak dobás közben odaütnek, nincs sípszó... Most van, visszaadják a játékvezetők. Csorvási büntetői azonban kimaradnak, ez volt a tizenkettedik rossz büntető. Kovács 81-84.

6. perc: Gurley triplája lejön, Kiss Zsolté79-82. Fekete egy pontra hozza fel a Szegedet, időkérés a paksiaknál 81-82.

5. perc: nehéz percek jönnek. Tóth kosara nem jó, ellépte. Eladjuk, paksi ziccer 76-82.

4. perc: Nick Williams 76-80. Wirth triplája gyűrűt sem ér...

3. perc: Fekete első jó szegedi büntetőjét láthattuk, sőt a második is bemegy. Megérte a kényszerszünet alatt gyakorolnia. Wirth a pályán 76-78.

2. perc: rossz paksi tripla, lepattanó az övék, Lorenzo Williams kosár plusz büntető. Nagy hibák voltak ezek 74-78. Ráadásul technikai is.

1. perc: Lorenzo Williams 74-70. Nick Williams tripla, már csak egy pont az előny 74-73. Felváltva, most Lorenzo, vezetnek 74-75. Hazai időkérés.

III. negyed (74-68)

10. perc: megint Dukics 72-66. Fekete, megy ez 74-66. Tóth Ádámé a slusszpoén, vezetünk 74-68.

9. perc: Nick Williams 69-61. Kovács Ákos faultolja Gurleyt, az amerikai egyet dob be 70-61. Tíz kihagyott büntetőnél járunk, de egyelőre ez belefér. Körtélyesi triplája 70-64.

8. perc: Körtélyesi, majd Gurley, utóbbié tripla, nem is akármilyen 69-59. Beindult a közönség! Csorvási Milán egy büntetője sem jó.

7. perc: Tóth Ádám, majd egy gyönyörű Fekete, Csorvási Milán, Dukics akció 66-57.

6. perc: Gurleyt sapkázzák le, ez inkább kosár volt, mint az előző, de ezt nem adják meg. Gurley egy büntetője megy be 64-55.

5. perc: Dukics, majd Fekete, utóbbit blokkolják, de szabálytalanul, így jár a kosár 63-55.

4. perc: Kámán lépésből dobja be a triplát 57-52. Ugyanez a leosztás: Fekete-kosár, Kámán-tripla 59-55.

3. perc: Gurley labdát szerez, de elrontja a ziccert. Fekete jól fejezi be 57-49.

2. perc: Dukics passzol, Gurley fejezi be 55-49. Az amerikai triplája most rövid.

1. perc: nézzük a folytatást, reméljük, gördülékenyebb lesz, további szegedi kosarakkal. Dukics hármasa remek kezdés 53-47. Vojvoda 53-49.

II. negyed (50-47)

10. perc: Nick Williams 49-44. Gurley megint egy büntetőt dob be, Vojvodáé hármas 50-47. Csorvási rontja el a ziccert, nagyszünet. Ez most az igazi.

9. perc: Tóth most nem mer zsákolni, el is rontja. Dukics, majd Gurley 49-42. Tanács szór el egy már meglévő lepattanót.

8. perc: reméljük a szünet nem törte meg a Szedeák lendületét. Csorvási Milán dobása lejön, a paksiaké is. Nem jók a büntetők, Fekete kosara viszont szép 46-37. Kámán triplája 46-40.

Na most lesz jó! Három perc még, 19.20-kor lesz a folytatás.

Várunk... Buzás Sándor egykori Szedeák-legenda segítségével hamarosan folytatódik a meccs. Minibemelegítés, és kezdünk.

Még mindig várunk, valami nem stimmel az új gyűrű csavarjaival. Addig Tanács Attila dobálgat, a többiek nyújtanak, lazítanak. A nézők kitartóak.

Zajlik a gyűrűcsere, lesz folytatás, csak még nem tudni, hány perc múlva. Most a hálót teszik át a régi gyűrűről az újra.

7. perc: Gurley triplát szór, Tóth Ádám egy alley-oopot zsákol be. Eltörik a gyűrű függesztése, áll a játék 44-37-nél. A gyűrűn lógésért elvileg technikai járna, most ez elmarad valamiért. A szünet alatt a játékosok nyújtanak.

6. perc: Anthony Gurley triplája remek, sőt annál is több, már 41-33 ide. Vendégidőkérés. Tóth Ádám remekül fordul be 41-35.

5. perc: Feketét lökik el - ítélet nincs, füttyszó van. Eddig remekel a Szedeák, mégha most Csorvási Milán ellen fújnak is. Eilingsfeld egy lepattanóból zsákol, Tanács triplával felel 38-33.

4. perc: közelről Fekete egyenlít 31-31. Csorvási Milán kosara után először vezet a Szeged 33-31. Nick Williams üt oda Vidának. Mindkét büntető bent 35-31.

3. perc: Dukics harmadik hibája, Csorvási Milán jön helyette, és pályán Fekete is. Vojvoda 28-31. Csorvási egy büntetőt dob be 29-31.

2. perc: Tanács remek triplájával egyenlyít a Szeged 26-26. Vojvodáé is hármas 26-29. Dukics köszön be, majd ad el egy labdát 28-29.

1. perc: Csorvási Milán kap faultot. Tanács védekezik jól, Eilingsfeldre fújnak. Dukics a pályán.

I. negyed (23-26)

10. perc: egy Tanács-büntető megy be 21-24. Megint Tanács, belrjött 23-24. Paksi időkérés. Nick Williams a dudaszó pillanatában dobja be, 23-26 a negyed vége.

9. perc: Gurley villan, majd őt faultolják. A büntetők is bent 20-24. Csorvási Milán sapkázza le Eilingsfeldet.

8. perc: Vida jön irányítani, kosárral kezd 15-18. Lorenzo Williams triplája hibátlan 15-21. Vida egy büntetője jó 16-21. Kerpel-Fronius 16-24.

7. perc: használtak az edzői szavak, Dukics dob hármast 13-16. Csorvási Levente a pályán. Beindul a szegedi publikum, Körtélyesi egy zsákolással "hálája meg" 13-18.

6. perc: remekül viszi be Gurley három ember között 10-14. Tanács és Nick Williams is a pályán. Körtélyesi megint, szegedi időkérés 10-16.

5. perc: Körtélyesi beviszi, Fekete faulttal együtt dobja be. A büntető megint nem jó Feketétől 8-10. Tóth bedobja, Csorvási elrontja. Körtélyesié is jó 8-14.

4. perc: Dukics, majd Williams büntetői 6-8.

3. perc: Csorvási Milán büntetői jók 4-4. Tóth megint 4-6.

2. perc: a palánk alól Dukics egyenlít 2-2. Körtélyesi bejátszását Tóth Ádám váltja pontokra 2-4.

1. perc: Vojvodáé az első kosár, majdnem tirpla 0-2.

17.57: a vendégeknél a sdérüléssel bajlódó Nick Williamst végül benevezték a meccsre. El tudtuk volna videlni a hiányát.

17.54: zajlik a bemutatás. Ismert nevek vannak a vendégeknél, a legjobb pontátlaga a válogatott Vojvodának van.

17.47: sőt a Szedeák tavaly is legyőzte a Paksot, akkor a kupában, igaz, annak a meccsnek már nem volt nagy tétje.

17.41: jelenleg üres a pálya, nyújtanak a kosarasok. Addig is idézzük fel a két csapat két évvel ezelőtti, szegedi meccsét, amelyen hazai siker született.

17.32: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Szűk fél óra múlva kezdődik a mérkőzés, amelyen bravúr kellene a szegediektől a győzelemhez. Tartsanak velünk!

Legyőzni az Atomerőműt – ez a feladat lebeg a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdázóinak szeme előtt. A két csapat ma 18 órától találkozik az újszegedi sportcsarnokban, és hogy korántsem lehetetlen feladat Vida Mátééké, azt egy korábbi összecsapás is jelzi.

A Szedeák 2010-es feljutása utáni első élvonalbeli szezonjában alaposan meglepte a paksiakat azzal, hogy a december 29-én lejátszott szegedi mérkőzésen 76–72-re diadalmaskodott. Azon a meccsen Janou Rubin 23, Bryson McKenzie 16, Nebojsa Dukics pedig 14 pontot szerzett, utóbbi mellett Kiss Zsolt, Tanács Attila és Vida élhette át a sikert a pályán.

– Persze hogy emlékszem arra a meccsre, többször is eszembe jutott a héten, nagyszerű győzelem volt a két évvel ezelőtti. A csapattársaim nevében is mondhatom, hogy nagyon várjuk a mai bajnokit, amely lehetőség a javításra a Zalaegerszeg és a Sopron elleni kudarc után – mondta Vida Máté.

Természetesen a mai találkozó egészen más lesz, annyiban azonban hasonlít, hogy a paksiak két éve is listavezetőként érkeztek az újszegedi sportcsarnokba. Leginkább a két Williamsre, Lorenzóra és Nickre (utóbbi játéka erősen kérdéses), valamint a magyar válogatott Vojvoda Dávidra kell majd figyelni a vendégeknél.

– Az irányító Lorenzo Williams két éve még zalaegerszegi játékosként szórt meg minket, úgyhogy rá különösen jól emlékszünk. Azt gondolom, akkor lehet esélyünk az Atom ellen, ha a mezőnyposzton szereplő paksi játékosokkal szemben megoldjuk a védekezést – Sopronban ezzel volt a baj. Agresszívebbnek kell lennünk, és a kettő a kettő elleni szituációkban sokkal jobban védekeznünk. Persze a paksiak centerposzton is erősek, nem hiába vezetik a tabellát, mégis azt érzem, nem itt dől majd el a meccs – tette hozzá Vida.

Ismét otthon a Vásárhely. Három hét után ismét hazai pályán játszik a férfi kosárlabda NB I B csoportjában szereplő EnterHód Vásárhelyi Kosársuli ma 18.30-tól. Vas Péterék ellenfele az azonos mutatókkal (1 győzelem, 5 vereség) álló Debreceni Egyetem csapata lesz a Hódtói Sportcsarnokban. A találkozóra a belépés ingyenes.

• 3. Bábkacsa 2012. november 23. 20:55
    „Nem baj gyerekek, a listavezetővel voltunk nyerésben!
    Kell még 2-3 jó játékos, mert nincs minőségi cserénk!
    Fekete Stefánnal meg minimum 5 éves szerződést kötni!!”
  • 2. csöcskenőcs 2012. november 23. 19:07
    „elméletileg több mint 30 perce áll a játék...”
  • 1. Bábkacsa 2012. november 23. 17:13
    „Gyerünk srácok próbáljuk! Mindent bele!”

Bekeményítettek az angyalföldiek: A-Híd Szeged-Vasas 9-9

Háromgólos hátrányból állt fel az A-Híd Szeged VE, és hatalmas csatában hozta döntetlenre a… Tovább olvasom