2016. 09. 28. szerda - Vencel 9°C | 22°C

Létfontosságú a bajnoki győzelem

Sikeres rajtot vett a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a FIBA Európa-kupában. A Tisza-partiak a szlovén Celjét győzték le 77–75-re. Sokáig nincs ok az ünneplésre, holnap a Pick–Barcelona BL-kézimeccs után, 18.30-kor a Szeviép a Zala Volánnal csatázik a bajnokságban.
Fotó: Karnok Csaba
Jelenleg a második helyen áll a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a FIBA Európa-kupában. Csak rosszabb kosárkülönbsége miatt foglalja el ezt a pozíciót Zseljko Dokics együttes. Az élen a horvát Gospic található.

A nem éppen festői környezetben található horvát kisváros csapata hazai környezetben 95–75-re diadalmaskodott a litván az Arvi Marijampole ellen. A találkozó legeredményesebb kosarasának az izraeli Mizrachi bizonyult, a Gospic új szerzeménye 25 pontot hintett. Egy biztos, a horvátok az első és harmadik negyedben remekeltek, ekkor döngölték földbe riválisukat. Az első tíz percet 29–18-ra, míg a harmadikat 29–14-re nyerték.

A másodikban 18–16-ra, míg a befejező ütközetben 25–21-re nyertek a litvánok, de ez is kevés volt a sikerhez, az esetleg a szoros eredmény eléréséhez.

Térjünk vissza Szegedre, a Szeviéphez. Nem mindennapi izgalmakat hozott a Celje elleni derbi. A nézők nem unatkoztak, az utolsó pillanatig nyílt volt a küzdelem. Török Szilvia tegnap délelőtt már boldogan nyilatkozott:

– Könnyebb meccsre számítottunk. Az az igazság, hogy nem játszottunk jól, sokat hibáztunk. Egyelőre még nem működik minden tökéletesen, de lelkileg nagyon jól jött ez a győzelem. Egy erős csapatot sikerült megvernünk, a BSE-től elszenvedet vereség után ez sokat lendíthet a játékunkon. Nagyon remélem, hogy a Zala Volán ellen nem kell megélnünk ilyen izgalmakat, simán megszerezzük a győzelmet. Könnyű meccsre így sem számíthatunk, holnapi riválisunk eddig mindig megnehezítette a dolgunkat, nem adta olcsón a bőrét.

A FIBA Európa-kupa C csoportjának eredményei: Szeviép-Szeged–ZKK Merkur Celje 77–75, Gospic Croatia Osiguranje (horvát)–Arvi Marijampole (ukrán) 95–75.