2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Levadászták a medvéket

A női kosárlabda Európa-kupában a második csoportmeccsét is megnyerte – idegenben a horvát Medvescsak Zagreb ellen – a Szeviép-Szeged.
Fűrész (jobbra) igazi karmester volt Fotó: Schmidt Andrea
A horvátok nem idegbetegek. Ötven perccel a kezdés előtt még kispályás focimeccs zajlott a Medvescsak csarnokában, nyoma sem volt annak, hogy néhány perc múlva nemzetközi kosármeccs kezdődik. A magyar zászlót elfelejtették kirakni a zágrábiak, a szegedi vezetőktől kérdezték, hogy hoztak-e véletlen magukkal. Hoztak, igaz, csak klubzászlót, amit a meccs előtt a játékosok ajándékba adtak a hazaiaknak.

Jól, 6–0-s rohammal kezdett a Szeged, két és fél perc után időt is kértek a hazaiak. Amitól tartottak a kékmezes magyarok, az a 4. percben bekövetkezett: a macedón játékvezető érdekes ítéleteinek köszönhetően feljöttek a horvátok, 7–10. Ezután „megfagyott" az eredmény – pedig húsz fok volt napközben –, három percig nem esett kosár. Kajdacsi Judit törte meg a csendet, majd Fürész triplája után megnyugtatóan vezettek a vendégek, 7–15. Parádés első negyedet pródukáltak Törökék, 23–10 volt ide. Érdekes volt, de a hazai „medvék" nem cseréltek. A vendégparádé folytatódott, 7–0-lal indult a második negyed, így húsz lett a különbség, 10–30. Szlimák, Izsák és Török süllyesztett el egy hármast, újból nőtt a
Báder a Szegednek szorított

A Cibona Zagreb egyik meghatározó játékosa Báder Márton, a magyar válogatott centere. Szerdán este még Belgrádban, a Partizan ellen játszott Euroliga-meccset, azonban a honfitársak mérkőzését nem akarta kihagyni.

– Nagy meccs volt Belgrádban, nekem az első félidőben ment jól a játék. Sajnos, hosszabbítás után 101–92-re kikaptunk, kicsin múlott a győzelmünk. Kipontozódtam, így csak 19 percet játszottam. A Szeviép ötletesen és végig magabiztosan kosarazott, nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Keveset tudok hazajárni, így nagyon jó érzés most a honfitársakkal találkozni.
két gárda között a távolság, 15–41. Jött egy nagy hullámvölgy, tizenegy hazai kosárra nem volt szegedi válasz. Szlimák távoli kosara úgy kellett, mint egy falat kenyér, a félidőben 46–30 volt a vendégeknek.

Fürész Emőke pontjaival indult a harmadik negyed. Kajdacsi büntetői közben befutott a Cibona férfi kosárcsapatának magyar légiósa, Báder Márton is. Az albán bíró kis sunyi volt, minden kétes szituációt a hazaiaknak fújt be. Az is érthetetlen volt, hogy Mazic miért vágta torkon Kajdacsit. A válogatott center másodpercekig nem kapott levegőt, percekig ápolták, Mazic viszont elnézést kért. Nem nehéz kitalálni, a kis albán nem fújt semmit. Szerencsére ez sem zökkentett ki a Szeviépet, a 28. percben 66–41 volt a javunkra.

Pungor is szerepet kapott a negyedik negyedben, ezt egy gyors „trojesszal", majd egy remek betöréssel meg is hálálta. Aranyics első labdaérintésből kosarat szerzett, járt érte a taps, 51–81. A vége örömjáték, Russai az egyik ziccernél a háta mögül tette maga elé a labdát. A vége 91–56 a Szeged javára. Már második győzelmét könyvelhette el a Szeviép a sorozatban.

Peresztegi Nagy Ákos: – Örülök annak, hogy tíz játékost tudtam játszatni a mérkőzésen, és a kispadról feljövő emberek is sokat hozzá tudtak tenni a mérkőzéshez. A meccsnek kisebb szakaszait leszámítva mind a védekezéssel, mind a támadással elégedett voltam.

A női kosárlabda Euroligában, 3. forduló: Pécs–Praha (cseh) 76–50.

Medvescsak Zagreb - Szeviép-Szeged 56-91 (10-23, 20-23, 13-25, 13-20)
FIBA Európa-kupa női kosárlabda-mérkőzés, K csoport, II. forduló, Zagreb, 200 néző. Vezette: Mitrovski (macedón), Greva (albán).
Medvescsak Zagreb: Peric 3, KLEIN-SUMANOVAC 21/3, MEZNARIC 10, Mazic 9, Badanjak 3. Cserék: Tomljenovic 2, Cuncic 2, Kraljev 2, Komazec 2, Progomet 2. Edző: Nikola Plecas.
Szeviép-Szeged: TÖRÖK 12/3, FÜRÉSZ 15/3, Mészáros, Tomova 7/3, KAJDACSI 18. Cserék: SZLIMÁK 13/9, RUSSAI 14/9, Izsák 3/3, Pungor 5/3, Aranyics 4. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.