2017. 05. 01. hétfő - Fülöp, Jakab 5°C | 20°C Még több cikk.

Lilára verték az Újpestet! Szeged Beton-UTE 12-5

Nehezen induló mérkőzés után kiváló védekezéssel nagyarányú, 12-5-ös győzelmet aratott a Szeged Beton csapata az Uniqua-UTE ellen a bajnokság 12. fordulójában.
Férfi vízilabda OB I. 12. forduló
Szeged, Újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Marjay Zsolt, Madarasi Attila.

SZEGED BETON - UNIQUA UTE 12-5 (1-2, 4-1, 3-2, 4-0)

BETON: BAKSA - Juhász 1, Vindisch 1, MOLNÁR 4, KOMLÓSI, Török 1, Lehmann 1. Csere: VARGA 2, Ágner 1, Busila, Szabó, Kayes 1. Edző: Kásás Zoltán.

UTE: Bisztricsányi - Szabó B., Dorogi, Olasz, Naganuma, Kotsidis, Rom. Csere: Keresztes, Rostás, Bitter, Hoppál, Takács, Deme. Edző: Petik Attila.

Emberelőny: 8/3 ill. 6/2.

Ötméteres: - ill. -.

Kipontozódott: Dorogi (22. perc), Török (24.perc)

Kásás Zoltán: Nehezen indult a mérkőzés, de utána összeállt a védekezés, Baksa Laci nagyon jól védett. Pozitívum volt, hogy megint többet úsztunk, mint amennyi átlagos egy mérkőzésen. Kötelező volt a győzelem, örülök, hogy ilyen arányban sikerült.

Petik Attila: Nem akarok senkit se megbántani, így csak annyit mondok, hogy gratulálok a Szegednek.

4. negyed (4-0)

8. perc:
Szép figura, de Vindisch lövése csak a kapufát éri. De szép befejezés lett volna... Még felúszik az UTE, Baksa véd, de marad a 12-5.

7. perc: Most megállt a gólgyártás, szerencsére a vendégeknél is, egy emberhátrány kipipálva.

5. perc: Lassan érvényesül a papírforma, Lehmann tesz róla. 11-5. Vindisch úszik meg, neki is megvan a gólja. 12-5.

A végére szinte mindenki kivette a részét a gólgyártásból. Ágner is betalált Bisztricsányi kapujába. Fotó: Schmidt Andrea

3. perc: Varga is igyekszik, már öttel mennek a hazaiak. Előnyből viszont továbbra se tudunk gólt lőni. 10-5.

2. perc: Kimarad a hazai fór, Molnár lövése lejön a kapufáról.

1. perc: Vindisch ér megint előbb oda, de az UTE jöhet, a szegedi hamarabb indult. Már fordulhatnak is vissza. Ágner úszik meg a szélen, neki is megvan az első. 9-5.

3. negyed (3-2)

8. perc:
Hoppál tartja a lelket a vendégekben, a negyed végén 8-5.

7. perc: Molnár már a negyediknél jár. 8-4.

6. perc: Molnár lövése egészen a félpályáig pattan vissza, Naganuma indul meg vele, de sokat nem ért vele. Feláll az újpesti támadás, elveszik a vendégektől a játékszert. Kásás Zoltán kér időt.

4. perc: Hoppál büntet, 6-4-re jönnek fel a vendégek. Molnár tesz rendet, harmadik gólját szerzi a kiváló center. 7-4.

Sima, 12-5-ös Beton győzelem az UTE ellen  KÉPGALÉRIA

3. perc: Lehmann lóbál, de Hoppál szedi le a kezéről a labdát. A túloldalon Török szerzi azt vissza, de beadja a tömegbe, holott fórban voltak a hazaiak. Kásás mester helyében most nem nagyon lennénk.

2. perc: Molnár átadása után Varga is feliratkozik a gólszerzők közé ezzel 6-3. Molnár ellen fújnak a bírók, de Komlósi halássza le a beadást.

1. perc: Vindisch ért előbb a labdához, de eléggé szerencsétlenül tette, hiszen előre passzolta az újpestieknek. Ennek ellenére Török szerzi vissza a labdát, majd hatalmas helyzetben a vendég kapu előtt, de lejön a kapufáról a lövés.

2. negyed (4-1)

8. perc:
Kayes növeli kettőre az előnyt. 5-3. Busila az utolsó pillanatokban, de lejön a kapusról a labda. A félidőben marad a kétgólos hazai vezetés.

7. perc: Busilánál a labda, de a visszajövő ember hátulról szedi le a kezéről a labdát.

6. perc: Busila szerez labdát, fórban a hazaiak.

Molnár hallgatja mestere tanácsait. Vezényletével a Szeged simán verte az Újpestet. Fotó: Schmidt Andrea

5. perc: Lehmann adja be centerbe, de Vargára hárman úsznak egyszerre. Az újpestiek ennek ellenére ismét nem jutnak lövőhelyzetig a támadásba. A szegediek se, most próbálkozhatnak újra a vendégek.

4. perc: Baksa labdáját szedik le az UTE védői, de nem jut messzire a vendég támadás. Molnár marad egyedül, Baksa labdája után könnyedén ejt a kapuba a szegedi kiválóság. 4-3.

3. perc: Takács Balázs nem adja oda az előnyüket, ismét vezetnek a vendégek. 2-3. Lehmann pontos passza után Molnár húzza be a kapuba a labdát, ismét egál. 3-3.

2. perc: Kotsidis a blokkba vágja a labdát, Juhászé viszont a kapuban landol. Megvan az egyenlítés. 2-2.

1. perc: Törökkel sem szakad meg a sorozat, a hazaiaké az első támadás. Busila adja el a labdát, jöhet az UTE.

1. negyed (1-2)

8. perc:
Hoppál lövését még blokkolják a szegediek, de Deme ellen tehetetlenek a hazai védők. Vezet az Újpest. 1-2. Komlósi pattint, de jócskán elkerüli a labda a kaput.

7. perc: Bitter egyből válaszol, egyenlít az UTE. 1-1. Török erőből középről, de kifele vágódik a felső kapufáról.

6. perc: Tökéletesen kivitelezett figura, Török úszik meg a szélen, Baksa labdája hajszálpontos, mint a lövés is. 1-0.

5. perc: Kotsidis erőből, de ketten blokkolják le a lövését. Nem jut helyzethez a vendég alakulat, de ami aggasztóbb, hogy a hazaiaknak sincs sok lehetősége.

A mérkőzés elején sokszor csak keresték a labdát a felek. Fotó: Schmidt Andrea
A mérkőzés elején sokszor csak keresték a labdát a felek.

4. perc: Igyekszik a Szeged, Lehmann lő ismét, de kapufa. Csak nem akar bepottyanni az a labda. Baksának is megvan az első védése, az első vendég labda, ami eléri a kaput. De biztos kézzel hárít a fiatal kapus.

3. perc: Lehmann centerben, de ketten vetődnek rá középen.

2. perc: Baksa indítása után Török vágja a vendég kapusba a labdát, de marad nálunk a játékszer. Megvan az első emberelőny, de a gólra még várni kell, Komlósi lövését blokkolják.

1. perc: Vindisch hozza el a labdát Naganuma elől, a Szeged kezdheti meg a támadást. Lehmann beadása Bisztricsányinál landol. Juhász szerez labdát a szegedi kapu előtt, nincs újpesti helyzet.

18.25: A csapatok bemutatása után ünnepélyes köszöntésre került sor, Molnár Tamás 400., míg Németh Zsolt 250. bajnoki mérkőzésén ugrik ma vízbe. Mindketten egy-egy ajándékcsomagot vehettek át az egyesülettől.

Újabb kötelező győzelem teljesítése előtt áll a Szeged Beton OB I-es férfi vízilabdacsapata, amely szombaton 18.30-tól a bajnokság hetedik helyén álló, tíz meccsén három győzelmet és egy döntetlent elérő Uniqua-UTE együttesét fogadja az újszegedi sportuszodában.

Az idegenbeli meccsen sima, 12–5-ös sikert aratott a Szeged az újpestiek ellen, ám ennek ellenére érdemes lesz odafigyelni a lilák japán válogatott légiósára, Atsushi Naganumára, aki azon a meccsen háromszor volt eredményes, míg csapata a hétközi Interliga-talákozóján, a Vojvodina ellen 10–7-re elvesztett összecsapáson szintén triplázni tudott.

A Betonnak oda kell figyelnie a védekezésre. Fotó: Schmidt Andrea
A Betonnak oda kell figyelnie a védekezésre.

– Bár a siker természetesen nem lehet kérdéses, nem mindegy, hogy azt hogyan érjük el. Oda kell figyelnünk a védekezésre, és meg kell próbálnunk minél kevesebb gólt kapni, hiszen a Kassa elleni Interliga-meccsen elért döntetlennél sem a lőtt, hanem a kapott 12 góllal volt a probléma – mondta a találkozóról Kásás Zoltán vezetőedző.

A Betonból sérülés miatt hiányozni fog a bokájával bajlódó Kuncz Tamás és a kézműtéten átesett Somogyi Balázs is, Baksa László viszont ott lehet az összecsapáson.

– Sokat úszó csapat az Újpest, ennek ellenére nem okozhat gondot a legyőzésük. A kassai utazás rendesen elfárasztotta a csapatot, ám ez sem okozhat gondot a lilák ellen. Ki kell használnunk közvetlen riválisaink, a Fradi és a Honvéd botlását – mondta a találkozóról a Beton válogatott kapusa.

• 3. kukuruntyu 2010. január 31. 13:35
    „a fradi ellen meg zöldre verték a szegedet?”
  • 2. Boribona 2010. január 31. 10:41
    „Csatlakozom az előttem szólóhoz! Az ilyen stílus miatt mondják más csapatok szurkolói , h bunkók a szegedi szurkolók. A helyzet az, h nem a szegedi szurkolók azok...”
  • 1. busch 2010. január 31. 09:15
    „Lilára verték az Újpestet!

Kedves Kis Réka!

Visszataszító és primitiv a fenti felirat,a sporthoz nem méltó szavakat kérem módosítani.
    Neme verték hanem legyözték az ellenfelüket a szegedi fiúk”

Lékó remizett a norvég világelsővel

Döntetlennel ért véget Lékó Péter és Magnus Carlsen partija a hollandiai szupertornán. Tovább olvasom