2018. 04. 19. csütörtök - Emma 11°C | 23°C Még több cikk.

Linzben sem botlott a Pick Szeged

Linzben kezdte meg hatnapos túráját a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A Tisza-parti együttes játékán meglátszott, hogy hatszáz kilométert hagytak maguk mögött, de ennek ellenére sem borult fel a papírforma: Mezeiék megszerezték nyolcadik előkészületi győzelmüket.
A ma kezdődő strasbourgi nemzetközi tornára utazó Pick Szeged férfi kézilabdacsapata úgy szervezte meg a programját, hogy pihenőként Linzben egy mérkőzést játszik a helyi első osztályú együttessel.

– A júniusi grazi Ausztria–Szlovénia vb-selejtezőn találkoztunk Csordás Zoltánnal, az osztrák csapat vajdasági edzőjével, akivel már akkor megegyeztünk abban, hogy fogadnak bennünket. Mi pedig örömmel vettük ezt, hiszen a linzi együttes az ötödik lett a bajnokságban, és mindössze egyetlen gólon múlott, hogy nem ők játszották a döntőt – mondta Lele Ambrus, aki elárulta, hogy neki emlékezetes az osztrák nagyváros, hiszen csapata ottani győzelmével szerezte meg grazi játékos korában az első bajnoki címét.

Bár az osztrákok nem nagyon verték nagydobra a mérkőzést, így is összegyűlt vagy kétszáz néző. Hogy ez az érdeklődés a hazaiaknak, vagy a Bajnokok Ligája résztvevő Pick Szegednek szólt-e? – azt nehéz lenne megmondani. Egy azonban tény, a sógorok igen jól szórakoztak, hiszen csapatuk az elején lépést tartott, sőt tíz perc elteltével még kétgólos (10–8) vezetést is szerzett. Szerencsére Andjelkovics annak ellenére jól játszott, hogy lövőkezén a középső ujja a duplája volt, de Szabó doktor nem találta veszélyesnek a sérülést, hiszen azt tanácsolta, leukoplaszttal rögzítse. Ezt megfogadva a szegedi karmester negyed óra alatt lőtt három gólt is kitűnő passzai mellett. A vendégek gyenge teljesítményében bizonyára az utazás fáradalma és az átlövők feltűnően visszafogott produkciója is közrejátszott. Zoran Kurtes edző pedig a tizenhatos keretéből az első félidőben már tizenhármat ki is próbált. Igyekezett megtalálni azt az összeállítást, amely ütőképes lehetett az igen gyors és erőszakos kézilabdát játszó hazaiakkal szemben.

Jegyzőkönyv

Linz–Pick Szeged 23–28 (12–14)
Nemzetközi felkészülési férfi kézilabda-mérkőzés. Linz, 200 néző. Pick Szeged: Puljezevics – Bendó 1, DJURKOVICS 2, Mezei 1, Ilyés 2, ANDJELKOVICS 4, Matics 3 (2). Csere: Szente (kapus), KRIVOKAPICS 7 (2), Herbert 1, Lele, Bakos 1, BACKOVIC 4, Berta, Vadkerti 1, Ferenczi 1 (1). Edző: Zoran Kurtes.

– Lehet kifogást keresni. Az utazásra is lehet hivatkozni, azonban ennél gyorsabb játékot kell produkálni, mellé még a játékvezetők ítéleteire is túl sok energiát fordítottak a srácok az első félidőben – állapította meg a szünetben Lele Ambrus ügyvezető elnök.

Zoran Kurtes a második játékrészt a kezdő hatosával kezdte, amely az elején úgy tűnt, hogy be is válik, hiszen négy gólra, 12–16-ra elhúzott a Szeged. Azonban pickesek túl sokat foglalkoztak az osztrák játékvezetők ítéleteivel, aminek az lett a következménye, hogy a négygólos Andjelkovicsot a harmincötödik percben piros lappal kiállították. Sajnos, nem tudott felpörögni a Szeged, s hiába szerzett már ötgólos (14–19) előnyt, az a második játékrész közepére kettőre (18–20) olvadt. Feltűnően sok volt a technikai hiba, szerencsére az akarat némileg ellensúlyozta a gyengébb teljesítményt, s egy pillanatig sem forgott veszélyben a Tisza-parti gárda győzelme.

Zoran Kurtes: – A Linz gyors játékot produkált, ugyanakkor nyitottabban védekezett, mint a Resica. A teljesítményünkön meglátszott, hogy a buszból kiszállva játszottunk. Éppen ezért csak az akaratot dicsérném, no meg azt, hogy mindössze 23 gólt kaptunk.

Napi két edzéssel készül a Szeviép

Három hete kezdte el a felkészülést a 2006/2007-es bajnoki szezonra a Szeviép-Szeged NB I A… Tovább olvasom