2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Liss-HNKC: túl nagy falat volt a Ferencváros

A női kézilabda NB I 5. fordulójában nem született meglepetés: a Liss-HNKC a százszázalékos Ferencváros otthonában tizenkilenc gólos vereséget szenvedett.
FTC–Liss-HNKC 38–19 (19–11)

NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest, Kőbányai út, 700 néző. Vezette: Kolarovszky, Szabó.
FTC: Pastrovics – MRAVIKOVA 6, Szamoránszky P. 2, Uhrakova 3 (1), Csucsánszky 3, TÓTH T. 6 (2), Kirsner 3. Csere: Volovics 2, NÉMETH H. 8 (2), Németh Zs., Kamper 2, Szamoránszky A. 3, Horváth, HARISOVA (kapus). Edző: Németh András.
Liss: Körmöczi – Mucsi 2, Nyikolajenko 2, Gaál, Wolf 2, Jenőfi 3, Ancsin 3. Csere: Bartus (kapus), Sztupakova 1, Bloj 1, Miklós, SIPOS 3 (1), Dobó A. 1, Jókai 1 (1). Edző: Buday Ferenc.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása, 5. perc: 4–0, 10. p.: 6–4, 16. p.: 10–6, 22. p.: 14–9, 27. p.: 16–10, 36. p.: 23–13, 48. p.: 29–13, 55. p.: 33–15.

A Liss-HNKC eddig mindkét hazai bajnokiján begyűjtötte a két pontot: előbb a Debrecent, majd a Kőbányát is legyőzte. Idegenben már porszem került a gépezetbe, mert igaz ugyan, hogy Halason nyert, de a címvédő Győr otthonában súlyos vereséget szenvedett. A gárdáért szorítók emiatt kissé félve engedték el a Fradi otthonába a vásárhelyi lányokat.

Nem hiába aggódtak, mert sok hibával, pontatlanul, kapkodva kezdtek Nyikolajenkóék. Elhúzott négy góllal az FTC, majd miután rendezte sorait a Liss, közelebb férkőzött, 6–4. Az első húsz percben még partiban volt esélyesebb riválisával, a folytatásról azonban ezt már nem lehetett elmondani. Az volt az ember érzése, mintha nem hitték volna el a Csongrád megyeiek, hogy ezen a találkozón lehet keresnivalójuk. Többen tudásuk alatt, kishitűen, lélektelenül kézilabdáztak, megkönnyítve ezzel az amúgy is jobb erőkből álló Fradi dolgát.

Vízilabda MK-elődöntő: A győztes a fináléba kerül

Szombaton (és nem pénteken, ahogy tegnapi számunkban tévedésből megjelent) 17 órakor az újszegedi… Tovább olvasom