2016. 12. 02. péntek - Melinda, Vivien 1°C | 8°C

Liverpool: jeles!

Hiába a karácsonyi ünnepek: Angliában, Skóciában és Hollandiában a hét végén is teljes fordulót játszottak a labdarúgó-bajnokságokban.
Évekkel ezelőtt nem mehetett senki sem biztosra Newcastleben, hiszen a „Szarkák" mindenkire veszélyesek voltak. Igaz, akkor még Alan Shearer támadta az ellenfelek kapuját. Mára a Newcastle már nem egy acélos csapat, lassan a kiesés felé sodródik, méghozzá úgy, hogy a listavezető Liverpool (képünkön a duplázó Gerrard) simán, 5–1-re intézte el őket a St. James' Parkban. A londoni kékek, azaz a Chelsea már talán ünnepelt, hiszen Frank Lampard két góljával vezetett a sérült Gera Zoltán nélkül felálló Fulham ellen, amikor Dempsey a 89. percben kiegyenlített. A Liverpool így növelte az előnyét, most három ponttal vezet a Chelsea előtt.

Anglia, Premier Liga, 20. forduló: Eredmények: Newcastle United–Liverpool 1–5, Arsenal–Portsmouth 1–0, Bolton Wanderers–Wigan Athletic 0–1, Everton–Sunderland 3–0, Fulham–Chelsea 2–2, West Bromwich Albion–Tottenham Hotspur 2–0, West Ham United–Stoke City 2–1, Blackburn Rovers–Manchester City 2–2. A Manchester United–Middlesbrough mérkőzést ma 21 órakor játsszák.

Az élcsoport: 1. Liverpool 45, 2. Chelsea 42, 3. Manchester United 35 (17 meccsből).

Skóciában szombaton játszották a csúcsrangadót – 1888 óta (!) van ilyen –, az Old Firmöt, azaz a Rangers–Celtic meccset. A katolikusok örülhettek, McDonald 58. percben eleresztett dugójával nyertek a zöld-fehérek.

Skócia, Premier Liga, 20. forduló: Glasgow Rangers–Celtic Glasgow 0–1.

Az élcsoport: 1. Celtic 20 mérkőzés/50 pont, 2. Rangers 20/43, 3. Dundee 20/34.

Hollandiában továbbra sem megy Dzsudzsákéknak, a PSV gólnélküli döntetlent játszott, az Ajax viszont nem kegyelmezett.

Hollandia, Eredivisie, 17. forduló: Vitesse Arnhem–FC Volendam 3–1, PSV Eindhoven– Twente Enschede 0–0 Heracles Almelo–De Graafschap 0–0, Willem II Tilburg–Sparta Rotterdam 3–2, Feyenoord–NAC Breda 3–1, Ajax Amsterdam– ADO Den Haag 3–0, Alkmaar– NEC Nijmegen 3–0, Utrecht–Roda JC Kerkrade 3–1.

Az élcsoport: 1. AZ Alkmaar 41, 2. Ajax 38, 3. Twente 34 ponttal.