2017. 02. 23. csütörtök - Alfréd 5°C | 14°C Még több cikk.

Magabiztos győri győzelem

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata a hétvégi fordulóban hazai pályán papírforma vereséget szenvedett a Bajnokok Ligájában is remeklő Győrtől.
A vásárhelyiek szívesen emlegették a Győr elleni tavalyi 28–28-as döntetlent. Viszont a találkozót egy szomorúbb megemlékezés előzte meg: a közönség és a csapatok egy perces gyászszünettel emlékeztek a három évvel ezelőtt, január 19-én autóbalesetben elhunyt válogatott beállósra, Kulcsár Anitára.

Stílszerűen az első gólt a Rába-partiak beállósa, Spiridon szerezte, erre Nyikolajenko válaszolt. Ezt követően két-három gólos előnyre tett szert a vendéggárda, amit a félidő derekáig tartott is a győri honlapon mumusnak nevezett ASA-HNKC ellen. A 15. percben az ismét remekül játszó Koroknai hetesével egyenlítettek a házigazdák, ekkor Konkoly Csaba időszerűnek látta a kispadon kezdő Görbiczet pályára küldeni. A világklasszis irányítót a közönség soraiból páran útszéli, kocsmai stílusban szidták, gyaláztak, ő erre – sajnos, tehetjük hozzá a vásárhelyi együttes szemszögéből – gólokkal, forintos labdákkal, passzokkal „feleselt". Vezérletével a szünetig tetemes előnyre tettek szert a zöld-fehérek, 12–18.

A Győr túl nagy falat volt a Vásárhelynek.
Fotó: Tésik Attila

Sipos, Sipos, Koroknai, Nyikolajenko. A második félidő első négy találatának jegyzői sorrendben. Négy perc alatt ismét szorossá vált a találkozó (16–18), de erre a szériára hasonlóval, ötletes, látványos játékkal, szép gólokkal válaszolt az ETO, 17–19-ről 17–25. A 40. percben a bekötött, meghúzódott vádlival játszó Wolfot végleg le kellett cserélni, nem bírta tovább a megterhelést a bal lába. (A vasárnapi vizsgálat kiderítette, részleges izomszakadást szenvedett, tíz napig nem játszhat, így a Debrecen ellen sem léphet pályára).

A hajrára elfáradó vendéglátókkal szemben percről percre növelte a különbséget Győr, és végül magabiztos sikert aratott. De a játékot nézve a vásárhelyieknek sem kell lógatniuk az orrukat, jól teljesítettek, Siposon és Koroknain kívül érdemes még megemlíteni a beállós Takácsot és Jókait. Szombaton a Debrecen következik.

Rapatyi Tamás: – Negyven percig sikerült megvalósítanunk az elképzelésünket, utána felőrölt bennünket a Győr.

Konkoly Csaba: – Igyekeztünk végig taktikusan, fegyelmezetten játszani.

További eredmények: Goldberger–Debrecen 30–28, Dunaferr–Ferencváros 37–35, Vác–Békéscsaba 23–21, Kiskunhalas–Cornexi-Alcoa 24–24, Derecske–Vasas 29–29.

A mérkőzés jegyzőkönyve

ASA-HNKC–Győr 26–37 (12–18)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.
ASA-HNKC: Abramovics – Földes 1, Nyikolajenko 6, SIPOS 5, Fülöp, Wolf, KOROKNAI 7 (1).
Csere: Vörös (kapus), Borbély, Jenőfi 1, Jókai 3, TAKÁCS 3, Bloj, Szepesi.
Edző: Rapatyi Tamás.
Győr: Pálinger – Mraviková 5, TOMORI 6, Kovacsics 1, SPIRIDON 5, BRADEANU 5, Vérten 4.
Csere: HERR O. (kapus), Djokics 2, GÖRBICZ 7 (3), Deáki, Drávai 1, Szőlősi 1, Szegedi. Edző: Konkoly Csaba.
Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/1, illetve 6/3.

• 2. walaki 2008. január 22. 10:25
    „Imre Péternek nem volt mivel kitöltenie a cikket az amúgy nézhetetlen unalmas meccsről, ezért bolhából elefántot csinált, így lett ennek a sporthírnek bulvár értéke... szánalmas”
  • 1. vasarhelyi szurkolo 2008. január 21. 18:17
    „Imre Péter tudhatná, hogy a Görbét szidalmazó öregembernek soha nincs jó szava senkihez a pályánlévőkhöz, főleg a HNKC játékosait szidja...
    Imre Péter megemlíthetné, hogy Pálingert és Görbicet igen megtapsoltuk a bemutatáskor.”

Gól nélkül távozott a Gyopáros-kupáról a Makó FC

A 2005-től kezdődő orosházi viadalon, a Gyopáros-kupa teremlabdarúgó-tornáról egyszer sem hiányzott… Tovább olvasom