2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 21°C Még több cikk.

Magabiztos győri győzelem a HNKC ellen

Az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata tegnap a Győr vendégeként lépett pályára, és a papírformának megfelelően vereséget szenvedett a címvédőtől.
A vásárhelyi női kézilabdások debütáltak – a televízióban. A sors fintora, hogy Sopronyiéknak a címvédő, a Bajnokok Ligájában is remeklő Győr ellen kellett pályára lépniük vasárnap, s nem olyan összecsapáson, ahol reális esélyük lehetett volna a sikerre. Az sem könnyítette Dankó Ervin vezetőedző dolgát, hogy Renata Ghionea és Koroknai Viktória (őt combizomhúzódás miatt pihentették) is sérüléssel bajlódott; ráadásul előbbi férjével hazament Romániába, és valószínűleg a Resita együttesében folytatja pályafutását.

Nem indult rosszul. A 2. percben, Wolf gólját követően még a vendégek vezettek (1–2), azután azonban zsinórban négy gólt dobtak a házigazdák. Az első negyedórában még jól tartotta magát a Vásárhely, amiben nagy szerepet játszott a jól védő Abramovics. De a 15. percben már öt volt közte, 10–5. A Rába-partiak gyors találatokkal növelték előnyüket, és emberhátrányból is eredményesek voltak, kétszer is, 21. perc: 15–6. Zsinórban három vásárhelyi gól kozmetikázott (16–9) az eredményen, de tulajdonképpen már ekkor eldőlt a mérkőzés, a pontok sorsa. A már említett Abramovicson kívül a győri publikum láthatott szép dolgokat Wolftól, Kudortól és Fülöptől. Görbiczék hétgólos előnyel vonulhattak a szünetre, 19–12.

A pihenő után is tartotta magabiztos, 7–8 gólos előnyét a Konkoly-csapat. A vendégek nem omlottak össze, s amint lehetőségük volt, kihasználták, góllal büntették a vendéglátók hibáit. Bár átlagéletkorban már közelített egymáshoz a két gárda, mert a győrieknél a fiatalok is pályára léptek. Vásárhelyi oldalon Varga is szép találatokkal vétette magát észre. A hazaiak magabiztos, megérdemelt sikert arattak, 33–25.

Fülöp volt a HNKC egyik legjobbja. Fotó: Tésik Attila
Fülöp volt a HNKC egyik legjobbja.
Fotó: Tésik Attila

Győri Audi ETO KC–ASA-Consolis-HNKC 33–25 (19–12)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Győr, 1000 néző. Vezette: Hargitai, Markó.

Győr: Pálinger – Mraviková 4, Hornyák 1, GÖRBICZ 7 (4), Spiridon, Bradeanu 3, Vérten 2. Csere: Vig (kapus), DEÁKI 4 (1), Szölösi 1, AMORIM 6, ORBÁN 4, Mayer 1. Edző: Konkoly Csaba.

HNKC
: Abramovics – Tamás 2, Sopronyi 1, KUDOR 5, FÜLÖP 6, WOLF 7, Varga D. 3 (1). Csere: Király (kapus), Gaál, Antal 1, Zsuzsa. Edző: Dankó Ervin.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 8/5, ill. 2/1.

Dankó Ervin: – Elégedett vagyok a lányokkal, nem vallotunk szégyent a televíziós mérkőzésen.

További eredmények: Alcoa Fehérvár–Békéscsaba 14–21 (9–13), Siófok–Veszprém 31–33 (16–17), Vác–Kiskunhalas 49–21 (28–7), Ferencváros–Debrecen 32–29 (16–17), Hunnia–Dunaújváros 18–44 (10–21).

• 5. pöszméte 2010. február 01. 19:00
    „nézzük meg a győr magyar meccseit,ez a -8 teljesen normális a Csaba pl nem uszta meg 11 alatt, győrben kaptunk 33 gólt na és?a 25 dobott megint csak átlagos nem csak otthon de idegenben sem kapnak többet”
  • 4. insideman 2010. február 01. 14:22
    „6-8 hely a realitás..”
  • 3. vajalja 2010. február 01. 13:37
    „zehn:
    A középmezőny megerősödött. A Veszprém pl. legyőzte idegenben a Fehérvárt és a Siófokot is.
    Ha játszottál már életedben úgy csapatjátékot, hogy minimális esélyed sem volt, de küzdöttél, akkor értheted...
    Persze ez nem magyarázat, de szerintem nem a Győr ellen szerezhető pontok hiányoznak legjobban....”
  • 2. zehn 2010. február 01. 10:10
    „Jól harcoltak, jól harcoltak.Esélyük sem volt.A Győr félgőzzel és a második félidőben az ifikkel verte meg őket.
    Persze nem szégyen ez, mert a Győr valóban európa egyik élgárdája.Csakhogy tavaly még a 4-6 hely volt a cél,most a tizedik a realitás.Vagyis visszalépés a köbön!”
  • 1. vajalja 2010. február 01. 08:57
    „Jól harcoltak a lányok! Büszkék voltunk rájuk!
    A Győr a világ egyik legjobb klubcsapata.”

Vállalható vereség: Győr-ASA-Consolis-HNKC 33-25

Nyolcgólos vereséget szenvedett a bajnoki címvédő Győr otthonában az ASA-Consolis-HNKC női kézilabdacsapata. Tovább olvasom