2017. 10. 18. szerda - Lukács 10°C | 24°C Még több cikk.

Magabiztos győzelemmel kezdett a Szeviép-Szeged

Győzelemmel kezdte a bronzéremért folytatott párharcot a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata. A két győzelemig tartó párharc első összecsapán fölényesen nyert a Tisza-parti gárda a BSE ellen.
Szeviép-Szeged - BSE 95-73
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés a 3. helyért, első találkozó. Újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Bognár, Szilas,
Szeviép-Szeged: Török 9/3, FÜRÉSZ 24/12, MÉSZÁROS 18/6, TOMOVA 6, Kajdacsi 10. Cserék: Russai 7/3, VRANCSEVA 15/9, Szlimák 6/6, Izsák. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.
BSE: DJELMIS 11/9, FŰRÉSZ 12/6, Kosjár 9, Papp 12, Vukovics 10. Cserék: Andó 13/3, Horti 4, Vida 2, Halmai. Edző: Farkas Sándor.
Össz dobóteljesítmény: 32/57 56%, ill. 26/60 43%. Kétpontos: 19/33 58%, ill. 20/41 49%. Hárompontos: 13/24 54%, ill. 6/19 32%. Büntetők: 18/22 82%, ill. 15/20 75% Lepattanók: 28, ill 25. Szerzett labda: 15, ill. 6. Eladott labda: 11, ill. 13. Assziszt: 20, ill. 17. IBM-pont: 136 (Fürész: 40), ill. 96 (Vukovics: 20).
A két győzelemig tartó párharc állása: 1:0 a Szeviép-Szeged javára.

Régi ismerős, Ujhelyi Petra, a Szeviép egykori játékosa a válogatott irányító, Englert Orsolya társaságában a lelátón ülve izgulta végig a Szeged és a BSE bronzcsatáját.

A tét nagysága meglátszott a Tisza-partiakon, hiába indult jól a meccs (5–2), a 4. percben 12–7-es vendégvezetésnél időt is kellett kérnie Peresztegi edzőnek. „Beszélj!" – szólt az ügyvezető Domokos Mihály. Ez főként arra vonatkozott, hogy a BSE ne szerezze meg könnyen a támadólepattanókat, segítsék egymást a hazai játékosok. Nos ez az utolsó harminc másodpercig nem valósult meg, ekkor előbb Russai, majd egy másodperccel az első negyed vége előtt Vrancseva 13 méterről szórt egy-egy triplát, egyből szoros lett a parti (24–25). Jól kezdődött a második tíz perc, gyorsan sikerült visszavenni a vezetést. Ezután egymásra tapadtak a csapatok, két percig nem esett kosár, a 16. percben így 33–33 volt az eredmény. Triplaeső hullott a hajrában, ebből a végén a fővárosiak jöttek ki jól, igaz, csak egy ponttal, de vezettek, 49–50.

Mészáros és Török hármasával indult a harmadik negyed. Parádés kezdés, egyből jött a vendég időkérés, 55–50. Ez végre megnyugtatta a lányokat, a 26. percben – Szilas játékvezető is felhergelte őket ítéleteivel –, már kilenc lett a különbség, 61–52. Ezután még jobban meglépett a hazai gárda, Fürész, Mészáros és Vrancseva kosarainak köszönhetőn 72–60 volt ide. Jött az utolsó tíz perc. Egy valami miatt kellett csak izgulniuk a nézőknek, ekkor Kajdacsinak, Russainak és Vrancsevának négy személyi hibája volt. Padlót fogott a BSE, egy perc alatt öt pontot hintett a Szeged. Nemcsak támadásban, védekezésben is extrát nyújtottak a szeviépesek, örömkosárlabdát mutattak be, 95–73. A párharc második meccse szerdán következik a fővárosban.

Peresztegi Nagy Ákos: – A két félidő közötti védekezésünk döntött. A számok magukért beszélnek: 50, ill. 23 pont. Az utóbbi lehet a bronzérmünk kulcsa.