2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Magabiztos nagymenők

A második fordulóval folytatódott a küzdelem az angol füves pályás nyílt teniszbajnokságon. Wimbledonban talán Sarapova kiesése volt a harmadik játéknap meglepetése.
A nőknél és a férfiaknál is második fordulóban léptek pályára a harmadik játéknapon a versenyzők az angol nyílt teniszbajnokságon, Wimbledonban. A szikrázó napsütésben (24 fok volt Londonban) az egyesek és a párosok küzdelmei már magyarok nélkül zajlanak. Szávay és Czink egyéni búcsúja után a párosban Czinkék kiestek, Marosi Katalin a temesvári születésű Gallovits Edinával – 2002 májusában az újszegedi Gellért Szabadidőközpontban a 10 ezer dolláros Westel-kupán diadalmaskodott – az oldalán meccslabdáról veszített. Hasonlóan járt Szávay is, így egyetlen magyar sem maradt versenyben.

A férfiaknál a füves torna fő esélyesévé – a spanyol Nadal sérülés miatt kihagyja a versenyt – előlépett svájci Federer ismét magabiztos volt. A szerb Djokovics is csak az első szettben – éppen egy futballfélidőnyi idő (45 perc) alatt nyerte ezt meg – szenvedett, utána viszont már oktatott a plávik büszkesége. A nap meccsét a hispán Verdasco játszotta, négy szettben – ebből három rövidítésben dőlt el –, 2 óra 55 perc alatt gyűrte a nem túl acélos belga Vliegent.

A nőknél a 2. kiemelt amerikai Serena Williams két 29 perces szettben verte a zavarban lévő ausztrál Gouthot, aki 10(!) kettős hibát vétett. Az orosz szépség, Sarapova hiába küzdött, harcolt, sérülése után még nincs kirobbanó formában, így döntő szettben vereséget szenvedett az argentin Dulko ellen.

Angol nyílt teniszbajnokság, Wimbledon, eredmények, férfiak, 2. forduló (a 32 közé jutásért): Federer (svájci, 2.)–Garcia Lopez (spanyol) 6:2, 6:2, 6:4, Djokovics (szerb, 4.)–Greul (német) 7:5, 6:1, 6:4, Verdasco (spanyol, 7.)–Vliegen (belga) 7:6 (7-3), 6:7 (3-7), 7:6 (7-4), 6:4, Tsonga (francia, 9.)–Bolelli (olasz) játék nélkül, Söderling (svéd, 13.)–Granollers (spanyol) 4:6, 7:6 (9-7), 6:4, 7:5, Sela (izraeli)–Schüttler (német, 18.) 7:6 (7-3), 6:3, 6:2, Fish (amerikai, 28.)–Tipsarevics (szerb) 6:4, 3:6, 6:1, 6:4, Karlovic (horvát, 22.)–Darcis (belga) 7:5, 6:3, 6:4.

Nők, 2. forduló (a 32 közé jutásért): Petrova (orosz, 10.)–Peer (izraeli) 6:3, 6:2, Cibulkova (szlovák, 14.)–U. Radwanska (lengyel) 6:2, 6:4, Hantuchova (szlovák)–Cseng (kínai, 16.) 6:3, 7:5, Dulko (argentin)–Sarapova (orosz, 24.) 6:2, 3:6, 6:4.

Eredmény, női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Grönefeld, King (német, amerikai, 12.)–Czink, Grandin (magyar, dél-afrikai) 6:4, 6:3, Marosi, Gallovits (magyar, romániai)–Csakvetadze, Camerin (orosz, olasz) 7:5, 6:7 (4-7), 4:6.

Jákó Csaba Zsombón keresztül az Eb-re

A sportlövő Európa-bajnokságot július 12-étől a horvátországi Eszéken rendezik. Csongrád megyét hárman képviselik a kontinensviadalon. Tovább olvasom