2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 5°C

Magabiztos Pick-győzelem a PLER ellen

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata szerdán 18 órakor idegenben, a PLER otthonában lépett pályára az NB I-ben, és 19-10-es félidő után 37-26-ra nyert.
PLER-Pick Szeged 26-37 (10-19)
Férfi kézilabda NB I, 7. forduló, Budapest, Sportkastély, 500 néző. Vezeti: Horváth, Marton.
PLER: Szabó - Rév 3/2, Marczinkó 5, Mikita 3, Bakos 6, Varga 2, Auth 2. Csere: Váczi (kapus), Bak 2, Kuzma, Bohács, Nagy 2, Vancsics 1,   Vezetőedző: Zsiga Gyula.
Pick Szeged: Tatai - Parrondo 4/3, Balogh 7, Mindegía 3, Zubai 2, Ilyés 2, Kekezovics 6. Csere: Mikler (kapus), Blazevic, Larholm 4/1, Ancsin, Vranjes 4, Vadkerti 3, Gidai 2, Sulc, Fekete B. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 8 perc.
Hétméteres: 5/2, ill. 4/3.

60. perc: Kekezovics, 25-36. Bak, 26-36. Vranjes, 26-37. Vége.

59. perc: Elveszik a labdát a Picktől. Marczinkó, 25-35.

58. perc: Larholm 2 perc. Mikler véd.

57. perc: Auth a szélről, 24-34. Larholm küzdötte be, 24-35 + 2 perc Mikita. Blazevic 2 perc.

56. perc: Kekezovics, 23-34.

55. perc: Elveszik a labdát a Picktől. Mikita, 22-33. Marczinkó ziccer, 23-33.

54. perc: Marczinkó gyorsan válaszol, 21-33.

53. perc: Varga szerzett labdát, 20-32. Balogh repül be, 20-33.

52. perc: Marczinkó a kezek között, 19-32.

51. perc: Mikita, nagy gól, 18-31. Balogh betörésből, 18-32.
50. perc: Kekezovics ma könyörtelen, 17-31.

49. perc: Vranjes hetest harcol ki. Parrondo fésül, 17-30.

48. perc: Mikler két bravúr. Vancsics, 17-29.

47. perc: Balogh kapussal együtt, 16-29.

46. perc: Vranjes az őserő, 16-28. Mikler véd.

45. perc: Sulc telibe a kapust, lépés a hazai oldalon.

44. perc: Bakos, 16-27. Zubai 2 perc.

43. perc: Szabálytalan szegedi zárás. Nagy, 15-26. Larhol forgatja be a védőjét, 15-27.

42. perc: Parrondo szerzett labdát. Érkezik Mikler.

41. perc: Hazai kapufa. Eladja a labdát Sulc, majd labdát szerzett a Pick. Balogh mellé.

40. perc: Mindegía, 14-26. Szabálytalan csere, szegedi 2 perc.

39. perc: Tatai kapura lő, éppen mellé, de kár. Bak, 14-25.

38. perc: Bakos, egyedül ő, 13-25. Mindegía fölé pattint.

37. perc: Tatai véd, Vadkerti gól, 12-25.

36. perc: Sulc kapufa, majd labdaszerzés, Balogh, 12-24.

35. perc: Hazai hetes. Tatai lehúzza Rév ejtését.

34. perc: Marczinkó most mellé, majd egy remek akció után Balogh, 12-23.

33. perc: Marczinkó, majd Zubai, 12-22.

32. perc: Balogh vágja a hálóba a labdát, 12-20. Tatai véd. Zubai harcol ki hetest. Parrondo, 11-21.

31. perc: Kezd a PLER. Nagy, 11-19.

Félidő.

30. perc: Gidai mellé dobaj, 10-19.

29. perc:
Eladjuk, visszaszerezzük, majd megint eladjuk. Hazai hetes, már a negyedik. Auth kapufa.

28. perc:
Bakos, szép gól, 10-19.

27. perc: Larholm emelkedik, 8-18. Bakos szépít, 9-18. Ilyés a földre vágja, 9-19.

26. perc: Vadkerti ziccer, okosan, 8-17. Tatai védi Rév lövését.

25. perc:
Ancsin eladja, majd visszaszerzi, Vadkerti bevágja, 8-16.

24. perc: Vranjes ismét ziccer, 8-15.

23. perc: Gidai ziccer, 8-13. Vranjes ziccer, 8-14.

22. perc: Újabb hazai hetes. Jogos. Rév, 8-12. Vadkerti, elrontja.

21. perc: Mikita talpról, Gidai a szélről, 7-12.

20. perc: Szegedi hetes, Larholm fejbe lőtte Szabót.

19. perc: Hazai hetes. Bak, Tatai nyer. Rév most belövi a hetest, 6-11.

18. perc: Tatai véd. Eladja a Pick a labdát.

17. perc: Kekezovics repül, 5-11.

16. perc: Hazai kapufa, a Pické a labda. Vranjes, majd Rév lép a vonalra.

15. perc: Tatai! Niko Mindegía, micsoda bomba, 5-10.

14. perc: Zubai 2 perc. Bakos fölé bombázott. Parrrondo a "vinklibe", 5-9.

13. perc: Tatai elkapja a fonalat, Parrondo, 5-8. Minden kezdőnk gólt szerzett.

12. perc: Tatai ismét. Kekezovics eltalálja Szabó lábát.

11. perc: Balogh ront ziccert, kár ezekért. Tatai véd, Kekezovics, okosan, 5-7.

10. perc: Mindegía kapufa. Nincs szerencséje. Labdaszerzés, Zubai ziccer, 5-6.

9. perc: Mindegía remek egyéni akciója, 4-5. Parrondo ziccert ront. Bakos büntet, 5-5.

8. perc: Varga beállóból, 3-4. Eladja a labdát a Szeged. Rév a szélről, 4-4.

7. perc: Balogh hetest harcol ki. Larholm, 2-4.

6. perc: Szegedi labdaszerzés, Ilyés centikkel fölé. Auth szépít, 2-3.

5. perc: Kekezovics ziccer, 1-3.

4. perc: Fent a bírók keze, Bakos lő, 1-1. Balogh talpról, 1-2.

3. perc: Mindegía kapufát lő.

2. perc: Szeged labdaszerzés.

1. perc: A Pick kezd. Ilyés-bomba, 0-1.

17.59: Zajlik a bemutatás. Zúgott a "Pick Szeged!". Hazai oldalon pedig a dobok.

17.55: "Csavard fel a szőnyeget!" - táncos bemutató a pályán.

17.47: Vancsics János a Pick Szeged játékosa volt, most a PLER csapatát erősíti. Rendes fiú, és bizony amikor ellenfél volt sokszor megszórta a Picket. "Minden rendben, jól érzem magam a csapatnál, csak sajnos pontunk még nincs, ez a bosszantó!" - nyilatkozta melegítés közben a szélső.

17.38: Egyelőre csak utánpótláscsapatok a lelátón. Szól a zene, melegít a két csapat. Ilyés Ferenc is ott van a többiek között, meggyógyult a válogatott átlövő.

17.31: Perger Zsolt, a Pick Szeged egykori kapusa továbbra is főváros együttes kapusedzője. A volt közönség kedvenc elmondta, hogy nehéz idényre számítanak, hiszen néhány rutinos játékos mellett főleg fiatal kézilabdások alkotják a csapat keretét.

17.30: Az ifik 36-31-re, a juniorok 28-27-re nyertek a PLER ellen, így jól indult a fővárosi délután.

16.53: megérkezett Budapestre a csapat, a kezdeti bonyodalmak után már nem volt semmiféle probléma az úton.

Hatból hat győzelem a férfi kézilabda NB I-ben, eddig ez a mérlege a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának. Mind-mind olyan meccset nyert meg Juan Carlos Pastor csapata, amely elvárható volt. A héten két bajnokit is játszik a kétszeres magyar bajnok, előbb szerdán 18 órakor idegenben a nem túl acélos PLER otthonában, majd szombaton szintén 18 órakor az újszegedi sportcsarnokban a Csurgói KK ellen.

– Úgy gondolom, minden csapattársam számára jól jött, hogy a hétvégét megkaptuk pihenőnek. Én is kihasználtam, a családommal töltöttem a szabadidőt, szombaton a jó időben lovagolni voltunk, sokat játszottam a gyermekeimmel, vasárnap pedig ott voltam a Pick utcai futófesztiválon – kezdte a beszélgetést Vadkerti Attila csapatkapitány.

A fővárosi bajnoki jó rávezetése lehet a szombati hazai rangadónak. A Csurgó lesz a bajnokságban az első komoly kihívás a Pick Szeged számára.

Vadkerti (jobbról), Ilyés, Ancsin  és Zubai  a hétvégén pihenhetett. Fotó: Schmidt Andrea
Vadkerti (jobbról), Ilyés, Ancsin és Zubai a hétvégén pihenhetett.

– Pastor edző minden meccs előtt azt kéri, hogy játsszunk jól, hiszen minden meccsen megalapozhatjuk a jövőnket. Jó lenne már most egy olyan meccset játszani, amelyen végig uraljuk a mérkőzést, kézben tartjuk az irányítást, nem lesz hullámzó a teljesítményünk. Ebben reménykedem mindenképpen, hogy ez már jól működik a PLER ellen – folytatta a gondolatot Vadkerti.

A Csurgó elleni rangadót említettük. Nem titok, hogy a Somogy megyei együttes játékosa, az egykori Pick-kézilabdás, Herbert Gábor Vadkerti Attila egyik legjobb barátja.

– Elég sűrűn beszélek telefonon Herbert Gáborral. A Csurgó is sokszor hullámzóan játszott eddig, volt olyan meccse, amikor jól kezdett, biztosan vezetett, végül azonban csak vért izzadva nyert. Nem kérdés, hogy nekünk itthon nyernünk kell ellenük. Biztos, hogy keményebb csata lesz, mint bármelyik eddigi bajnokink, de jobb csapat a Pick Szeged – fejezte be a beszélgetést a klub leghűségesebb játékosa, Vadkerti Attila.

• 1. TUTI 2013. október 02. 17:19
    „Nem szabad semilyen hibának becsurgódoznia!

HAJRA PICK SZEGED!”

Ságvári-siker a Sá-Ra-kupán

Több százan versenyeztek és több mint ezren szurkoltak a hétvégi Sá-Ra- kupán. Tovább olvasom