2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 35°C Még több cikk.

Magabiztos Pick Szeged-győzelem a Tata ellen

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata Tatabányán (!) a Tata ellen lépett pályára a Budapest Bank férfi kézilabdaligában, és 16-7-es félidő után 29-16-ra nyertek a Skaliczki-fiúk.
Tatai HAC–Pick Szeged 16–29 (7–16)
Férfi kézilabda NB I. Tatabánya, 250 néző. Vezette: Herczeg, Wiedemann
Tata: CZÉRNA – Vadázs 2, Basky, Hegedűs, Kanyó Balázs 2, Szám 2, Sütő. Csere: Varga A, Melhardt (kapusok), Hodi-Pongrácz 1, Kanyó Bence 3, Hajdú 2, ENDRÉDI 3, Bodnár 1. Edző: Kanyó Antal.
Pick Szeged: MIKLER – Törő 1, Pribanic 1, Beocsanin 5 (1), CZINA 2, ANCSIN 9, Nagy N. 2. Csere: Tatai, Tóth. M. (kapusok), Lékai 3, Vadkerti, BAJORHEGYI 3, Zubai 3. Edző: Skaliczki László.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/0, ill. 2/1.

60. perc: Nagy Norbi ziccer, fölé.

59. perc: Bajorhegyi lő, ziccert ront. Lékai labdát szerez. Czina Józsi, gól, 2. gólja, 16-29.

58. perc: Már a pálya mellett a tatai gyerekek, kezükben papírlapok, már a szegedi aláírásokra várnak. Pribanic, lő, a kapus véd.

57. perc: Czina kőkemény. Tóth bravúr. Hazai hetes. Nagy 2 perc. Tóth Mis véd! Bravó Misi! Eladjuk a labdát. De Tóth jól zárja a szöget, megint a Pické a labda.

56. perc: Továbbra sem pörgeti szét magát a Tata. Bajorhegyi lő, a kapus véd. Fölé. Mehet a Pick, Lékai-Zubai, kapufa.

55. perc: Eladjuk a labdát, 16-27. Időt kér a Pick Szeged.  Zubai szélső. Bajorhegyi-bomba, 3. gólja, 16-28.

54. perc: Zubai, Lékaitól kapta a labdát, 15-27. Határozott továbbra is a vendégek védekezése. Zubai labdát szerez, de rossz az indítása. Hazai kapufa.

53. perc: Gól itt, gól, ott, Czina, majd Hajdú, 15-26.

52. perc: Nagy, 13-25. Szépít a hazai csapat, 14-25.

51. perc: Tóth a kapuban, véd. Beocsanint Czina váltja támadásban.

50. perc: Tatai véd. Beocsanin: belemenés, majd a másik oldalon is.

49. perc: Próbálkoznak a hazaiak, de nem tudják átlőni a szegedi falat. Passzív. Mienk a labda, Zubai Szabolcs, 13-24. Második gólja.

48. perc: Nem durva a meccs, egyetlen tatai fan üvölt a lelátón. Pribanic labdát szerez, Beocsanin, kapufa.

47. perc: Fölé. Mehet a Pick Szeged, Beocsanin, 13-23.

46. perc: Bajorhegyi-blokk, marad támadni is! Lékai kapufa.

45. perc: Bajorhegyi büntet, 2. gólja, 13-22.

44. perc: Beocsanin mellé. Tatai védés. Majd rossz indítás. Gól beállóból, 13-20. Ancsin nagy gól, 13-21. Megsérül az átlövő. Ápolják.

43. perc: Véd a hazai kapus, 12-20. Kanyó Bence. Lékai eladja, Tatai véd.

42. perc: Újabb Bajorhegyi-blokk!

41. perc: Kanyó Bence, 11-20. Eladjuk a labdát.

40. perc: Mienk a labda. Jó védekezés. Kapufa.

39. perc: Beocsanin, véd a kapus, marad nálunk a labda. Beocsanin, 10-20, 4. gólja a szerb légiósnak.

38. perc: Nagy ellépi. Szenrédi, 10-19.

37. perc: Vadkerti, passz, Ancsin, 8. gólja, 8-19. Gól, 8-18, Bajorhegyit találja el lövő kéz.

36. perc: Nem sietnek a hazaiak. Tati jól zárja a szöget.

35. perc: Kimarad a hetes, kapufa. Tatai  véd, Nagy Norbi, ziccer, kimarad.

34. perc: Szélről, 8-18. Zubai hetest harcol ki.

33. perc: Tatai a kapuban. Peti-spárga. Mienk a labda. Bajorhegyi, ő is betalál, 7-18. Kevés ötlet a hazai csapatnál. Kapufa, de blokkról.

32. perc: Nagy a szélről, mellé. Bajorhegyi, 5. blokk.

31. perc: Ancsin-gól, 7-17.

Félidő.

30. perc: Szépítenek a hazaiak, 7-16. Ancsin, véd, majd Mikler is ezt teszi! Félidő, 7-16.

29. perc: Lékai, lépés. Kár! Mikler megint, jó formában!

28. perc: Blokk! Igen, Bajorhegyi, már a negyedik! Hazai hetes+Zubai 2 perc. Mikler véd! Már a második büntetőt fogja.

27. perc: 6-15, Nagy Norbi lerohanás után. Bajorhegyi blokkolt (3.). Mikler tornázza fölé a labdát. Lékai-Zubai: gól: 6-16. Közte tíz!

26. perc: Hazai hetes. Kanyó Balázs, Mikler ROLI! Lékai a kezek között, 6-14, Lékai 3 gólos. Emberhátrányban 2 gólt szereztünk, egyet sem kaptunk!

25. perc: Bajorhegyi-blokk, már a második. Czina 2 perc. Az első 2 perces a meccsen. Mikler véd. Remek! Beocsanin, lerántják, majd gól, 6-13. Hátrányban!

24. perc: Ismét jó védekezés, mienk a labda, Nagy Norbi, 6-12. Bajorhegyi-blokk.

23. perc:
Ancsin iszonyat nagy gól, a pipában táncol a labda, 6-11.

22. perc
: Bajorhegyi védekezésben. Kanyó mester kap sárgát, mert reklamált.

21. perc:
Zubai is beszáll, Lékai-gól, 6-9. Ancsin Gábor szerel, majd gólt szerez, az ötödik, 6-10.

20. perc
: Vadkerti a pályán. Elveszik a labdát a játékvezetők, szabálytalan zárás. Mikler véd.

19. perc: Nincs nagy iram, Lékai belemegy. Mikler szépen véd, Ancsin, 5-8. Mikler véd. Mehetünk. Nagy a szélről, kimarad. Hajdú átlövésből, 6-8.

18. perc: Gyors hazai lerohanás, Mikler ziccert véd. Beocsanin, belemenés. Czina fájlalja a kezét, ápolják. Támadhatunk. Labdaszerzés, Kanyó Bence, 5-7.

17. perc: Nyitott védekezést alkalmazunk. Fölé, mehetünk, Törő a kapusba lövi. Ancsin megszerzi. Szakad a háló, Ancsin, 3-6. Pribanic! Labdát szerez, egész pályáról, gól. A hazai kapus a padnál beszélt a mesterével, 3-7. Kanyó Bence is nagy gól, 4-7.

16. perc: Beocsanin lő, könnyű préda.

15. perc: Kanyó Balázs szépít, 3-5. Törő ellépi, majd Törő visszaszerzi. Bravó!

14. perc:
Beocsanin sárga lap.

13. perc:
Nem sürgetik a támadást a tataiak. Érthető. Czina jól pörög a védelemben.

12. perc: Ancsin, lő, blokk, majd betörésből, 2-5.

11. perc: Hazai gól, egy kontra után, 2-4.

10. perc: Támadgatnak a hazaiak. Hazai kapufa.

9. perc: Hetes. Pribanic harcolta ki. Beocsanin, 1-4.

8. perc: Mikler bravúr, szélről próbálkoztak. Ellépjük, a Tatáé labda. Újabb Mikler védés.

7. perc: Lékai Czinával vált védekezésben. Mikler véd.  A születésnapos: Törő gól. November után újból, 1-3.

6. perc: Lékai, végre vezetünk, 1-2.

5. perc: Jó védekezés, mienk a labda. Lékai támadásban.

4. perc: Kanyó Balázs irányít a hazaiaknál.

3. perc: Mikler véd. Ancsin, 1-1. A kapus lábai között.

2. perc: Pribanic sárga, Mikler véd, de marad a hazaiaknál a labda.

1. perc: 1-0, a hazaiaknak.

Mikler - Nagy, Ancsin, Czina, Pribanic, Beocsanin, Törő a kezdőcsapatban. A Pick kékben, a hazaiak pirosban. 100 néző a lelátón.

17.15: Már melegít a Pick Szeged. Minden rendben, 15.50-kor már a Bányász sportcsarnokánál volt a Tisza-parti alakulat A szegedi induláskor minden szegedi játékos átölelte a 29. születésnapját ünneplő Törő Szabolcsot. Tatai Péter is kapott rendesen a Nemzeti Sportban közölt cikke miatt, minden játékos autogramot akart kérni tőle... Mindenki egészséges, egyelőre 4 néző a lelátón. 17.15-kor volt az utolsó taktikai értekezlet, 18 órakor kezdődik a BB-liga meccs az újonc Tata ellen.

Továbbra is mindenki egészséges, így Skaliczki László mesteredző a legerősebb összeállításban szerepeltetheti csapatát. Az erőviszonyokat tekintve a magabiztos győzelem várható el az idei szezon újonca ellen a Tisza-parti alakulattól. A BB-ligának alapszakaszából még két meccs van hátra, március 14-én Mezőkövesden, március 24-én hazai pályán az FTC-PLER ellen csatázik a Pick. Az már biztos, hogy a második helyet szerzi meg az együttes. A magyar kupa helyszínéről március 14-én döntenek a fővárosban. A Szeged VTV a Tata elleni bajnokit vasárnap 14.30-kor és 21 órakor adja le felvételről.

• 5. csapsziati 2012. március 11. 09:31
    „mike3! ha nem tűnt volna fel,akkor a tata ellen 2 légiós volt a keretben (pribanic,beocsanin). ha nem ismered a magyar kézilabdásokat,akkor minek postolsz baromságokat??”
  • 4. TUTI 2012. március 11. 05:11
    „Nem szeretném, akarnám lenézni a Tatát, de ezen a hétvégen jobban féltem attól, hogy mit mond MAMA!
    De úgy néz ki talán az is happy end lesz...
  • 1. zsolty 2012. március 10. 18:33
    „Engem érdekelnek ezek az élő közvetítések, de örülnék neki, ha a DM végre kihasználná a mai technika előnyeit. Ne kelljen már mindig a weboldalt frissíteni, tegye már meg ezt önmaga, legyen már egy web 2.0-át kihasználó technológia...”

Kikapott a Szedeák, élet-halál harc jön

Elveszítette sorsdöntő bajnokiját Jászberényben a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata. Tovább olvasom