2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 27°C Még több cikk.

Magabiztos siker: MOL-Pick Szeged-Mezőkövesd 33-21

A férfi kézilabda NB I 3. fordulójában a listavezető MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Mezőkövesdi KC ellen aratott sima győzelmet.

MOL-Pick Szeged-Mezőkövesdi KC 33-21 (16-10)
Férfi kézilabda NB I, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - Parrondo 2, Balogh 2/1, Bombac 4, Zubai 4/1, Ilyés 2, Vadkerti 4. Csere: Sierra (kapus), Ancsin 5, , Blazevic 1, Prodanovics 4/2, Robledo 1, Vranjes 4, Sztojanov. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Mezőkövesdi KC: Liszkai - Vasics 3, Dzono 1, Pavlovic, Radnic 6, Szepesi, Trivkovics. Csere: Volarevivc (kapus), Lókodi 4, Szepesi, Pálos 2, Molnár, Nahajenka 4, Purgaszemi 1, Terenyi, Cuzic. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteres: 4/4, ill. 1/-.
Kiállítás: 2, ill. 6 perc.

Juan Carlos Pastor: - Az első percekben nem vettük fel a ritmust, de utána nagyon jó tempóban játszottunk, a védekezésünk pedig kiváló lett. Türelmeseknek kellett lennünk, mert a Mezőkövesd hosszú támadásokat vezetett. A mi támadójátékunkkal nem voltam teljesen elégedett, ennél többre is képesek vagyunk.

Skaliczki László: - Jó kezdés után megtorpantunk, kár érte. A második félidőben voltak szép megmozdulásaink, ezekből kell erít merítenünk a következő bajnokikra, amelyek nagyon fontosak számunkra. Volt csapatomnak sok sikert kívánok a bajnokságban és a Bajnokok Ligájában is!

60. perc: Sztojanov ziccerét védik, a túloldalon viszont Sierra egymás után kétszer hárít, a második védése a meccs utolsó jelenete.

59. perc: Balogh lövésébe belekap Volarevic, de bent van. Pálos második gólja is. 33-21

58. perc: A szegedi fiatalok közül Sztojanov lehetőséget kap. Közben Pálos kozmetikázza az eredményt. 32-20

57. perc: Először van emberhátrányban a Szeged, Vranjes kap két perc pihenőt.  Robledo így is ziccerbe kerül, de Volarevic véd. Skaliczi KLászló időt kér.

A Mezőkövesdet fogadta a MOL-Pick. Fotók: Karnok Csaba.

56. perc: Vasics eredményes. 32-19

54. perc: Parrondo ütközik egy vendég játékossal, de ez sem zavarja meg lövés közben. 32-18

52. perc: Radnic hatodik gólja, ez most vendég emberhátrányban születik. 31-18

51. perc: Vranjes fantasztikus passzt kapott Robledótól. Él a lehetőséggel. 31-17

50. perc: két játékos is először talál be, Blazevic és Purgaszemi. 30-17

49. perc: Megint Vranjes szerez labdát, ezúttal már minden vendég játékos ment támadni, de az egyikük kiejtette a labdát, Vranjes újra betalál. 29-16

48. perc: Sierra bravúrja után az előre szaladó Vranjes kap labdát a kapustól, nem is tétlenkedik. 28-16

47. perc: Balogh hetesével 27-16

46. perc: Sierra véd!

45. perc: Lókodi lövése védhetetlen. 26-16

44. perc: Prodanovics kiszorított helyzetből is betalál. 26-15

42. perc: Nahajenka góljára tudják ki válaszol? Persze hogy Ancsin. 25-15

41. perc: Vadkerti ziccerben belövi. 23-14. Radnic is, de Sierra kivédi! Jön a szoksásos Ancsin bomba. 24-14 Tíz, tíz, tíz!

40. perc: Ancsin belejött. 22-14

39. perc: Imsét Ancsin lő, hártják a lövését, de Zubai összeszedi a kipattanó labdát. 21-13 Lókodi is eredményes. 21-14

38. perc: Ancsin bődületes bombája után sehol sem maradt pókháló a vendégek kapujában. 20-13

37. perc: Vadkerti ma harmadszor kerül tiszta ziccerbe, most sem hibáz. 19-12

36. perc: Radnic ismét, ezúttal nekifutásból lőtt. 18-12

35. perc: Radnic lövése becsapja Sierrát. 18-11

34. perc: Vadkerti kínaizni akart Ancsinnal, de Körte passza magas volt.

33. perc: Bombac harcossága gólt ér. 18-10

32. perc: Prodanovics a második hetesét is értékesíti. 17-10

31. perc: Szegedi kapuscsere a félidőben, Sierra máris egy bravúrral mutatkozik be.

Galéria kép

Az első negyed órában a MOL-Pick Szeged védekezése gyenge volt, sorra kapta a gyors gólokat, de aztán egy csapásra olyan kemény lett a hazai fal, hogy a játékrész második felében mindössze három gólt szerzett a Mezőkövesd.

30. perc: Nahajenka nagy rössel érkezik, betalál, majd az utolsó másodpercben Bombac is. 16-10

29. perc: Robledo lövését hárítja Liszkai, Vranjes próbálkozásánál is beleér a labdába, de a bíró szerint átcsorgott a gólvonalon. Skaliczki László idő kér és egy kicsit reklamál is, szerinte nem volt bent. 15-9

27. perc: Nahajenka találatára Bombac válaszol. 14-9

26. perc: A szélen feltűnik Prodaonovics, egy nagy vetődés után becsapja a vendégek kapusát. 13-8

25. perc: Wyszomirski elkapta a fonalat, a túloldalon Robledo talál be. 12-8

22. perc: Lókodi hetesét Wyszomirski hárítja!

21. perc: Újra blokkol a hazai védelem.

20. perc: Az utóbbi percekben kőkemény a szegedi fal.

19. perc: Prodanovics heteésvel 11-8

18. perc: Robledo kapufája után Wyszomirski bravúrral véd, majd Vadkerti újra nagy helyzetben találja magát és most is jól céloz. 10-8

17. perc: Ilyés micsoda passzt adott Vadkertinek a háta mögött! Körte bevágja. 9-8

16. perc: Lókodi jó formában. 8-8

15. perc: Ancsin is feliratkozik a góllövő listára. Végre vezetünk! 8-7

Galéria kép

14. perc: Ilyésre tökéletesen játszották ki a helyzetet, a bal felsőben köt ki a labda. 7-7

13. perc: Radnic kétperces kiállítást kap, ez jókor jött.

12. perc: A három gólos Zubai a szegedi vezér! 6-7

11. perc: Gólparádé: Zubai, Radnic és Bombac is eredményes fél percen belül. 5-7

10. perc: Juan Carlos Pastor időt kér.

9. perc: Vasics ziccerbe kerül, belövi. 3-5 Liszkai véd, aztán újra ziccerben Vasics és újra betalál. 3-6

7. perc: Lókodi is eredményes, nem melegedett be a Pick gépezete. 3-4

6. perc: Dzono majd Radnic is betalál, egy kis hazai kihagyás. 3-3

5. perc: Ilyés egyedül maradt, kihasználja. 3-1

4. perc: Radnic szerzi a vendégek első gólját. 2-1

3. perc: Parrondo ziccerben, nem hibázza el. 2-0

2. perc: Wyszomrski bravúrral véd!

1. perc: Zubai hetesével 1-0

18.00: A csapatok egy perc néma csenddel emlékeznek a héten elhunyt legendás szegedi labdarúgóra, Sándor Károly Csikarra.

17.59: A vendégek bemutatásánál Skaliczki László óriási tapsot kap.

17.50: A vendégeknél egy volt Pick-jétékos is melegít, Grünfelder Péter ismerős lesz a szurkolóknak, de most nem jár taps a góljaiért. A Mezőkövesd keretében sok szerb és horvát játékos szerepel, de még egy bosnyák és egy fehérorosz is. A légiósokra különösen figyelni kell Vadkertiéknek.

17.45: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, hamarosan kezdődik a MOL-Pick Szeged és a Mezőkövesd bajnoki összecsapása. Érdekes edzői párharc is lesz, hiszen Skaliczki László a vendégek trénereként tér vissza Szegedre. A mesteredzővel készített interjúnkat lejjebb olvashatják.

Korábban:

– Milyen érzés visszatérni Szegedre?
– A tettes mindig visszatér! Játékosként kezdtem a városban, majd kétszer edző is voltam. Ilyen a pályafutásom alatt nem fordult elő, csak itt Szegeden, hogy ennyiszer visszatértem.

– A drukkerek szeretik, tavasszal is felállva tapsolták!
– Nagyon köszönöm, ez további erőt ad a munkához. Jó megtapasztalni, hogy kedvelnek a Pick szurkolói. Mindig is kellemes érzés a szegedi időszakra gondolni, pályafutásom meghatározó éve volt mindhárom.

– Nem volt furcsa a váltás? Szeged után Mezőkövesd?
– Az ember ott dolgozik, ahova hívják. Én most itt Kövesden kaptam feladatot. 25. NB I-es idényemet kezdtem, ebben jelenleg Magyarországon csúcstartó vagyok. Az külön öröm számomra, hogy Laci fiammal ismét együtt dolgozhatok, hamarosan végez a TF-en. Együtt alkothatunk, és a jelenlegi csapatomnál is van előrelépési lehetőség. A szurkolók nálunk is kedvelik a csapatot, szeretik a kézilabdát. Az életben én voltam kohász, bányász, vasutas is, így számomra nem furcsa, hogy egy kisvárosban, egy esetleg kisebb csapatnál dolgozzak.

Újraindul ˝Mi lett vele?˝ sorozatunk: Skaliczki László Szegedre jön.
Újra Szegeden irányíthatja csapatát Skaliczki László.

– Grünfelder Péter is a játékosa. Szegeden még nagyon fiatal volt a beállós, sokat foglalkozott vele. Most is így van?
– A Picknél ő volt az asszisztensem. Együtt elemeztük a meccseket, sokat segített. Grüni azóta jóval idősebb lett, most mindenben segítem, hogy jó kézilabdás váljon belőle. Nagyon rendes srác, kedvelem.

Mit vár a szegedi meccstől?
– A MOL-Pick Szeged alaposan bekezdett, 40 gólt dobott az eddigi meccseken. Bízom benne, hogy megfelelő lesz a visszarendeződésünk, mert a szegedi együttes fő erénye a gyors lerohanás. Látszik, hogy a BL-kezdésre akar felpörögni a Tisza-parti csapat. Az új játékosaim egyre jobban beépülnek, bízom abban, hogy tisztességes eredményt tudunk elérni. Nekünk a következő meccs, a Komló elleni összecsapás az igazán fontos. De várom a mérkőzést, a szegediekkel való találkozást.

Jegyek a BL-meccsre

A MOL-Pick Szeged október 4-én (szombat) 14 órakor a lengyelországi Kielcében lép pályára a VELUX EHF Bajnokok Ligája második fordulójában. A meccsre Szegeden, a Pick-irodán (Deák Ferenc utca 28–30.) lehet jegyet vásárolni. A belépő 13 euróba kerül. A bérletesek helyeit szeptember 20-áig tartják fent. Bérletet a Mezőkövesd elleni bajnoki előtt is árulnak a Pick-irodán, illetve hétköznap 8 órától 15.30-ig is.

MOL-PIck csapat támogatói

Maradt a jó forma: Szegedi TE most 6:2

A férfi tekecsapat szuperliga harmadik fordulójában a harmadik hazai mérkőzését játszotta a Szegedi… Tovább olvasom