2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Magabiztos Szeviép kosaras győzelem

Magabiztos, 86–57-es győzelmet aratott a Szeviép-Szeged NB I/A csoportos női kosárlabdacsapata a BEAC otthonában.
BEAC–Újbuda - Szeviép-Szeged 57–86 (14–23, 13–25, 16–20, 14–18)
NB I/A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Budapest, 350 néző. Vezette: Márton, Kapitány.
BEAC: Szabó V. 2, Kiss 9, ZSEDÉNYI 10, Koncz 11/3, Kárász 3/3. Cserék: Bagi 6, Kinter 6/6, Kovács 2, Pálinkás 4, Szász 4. Edző: Balogh Judit.
Szeviép-Szeged: Török 6, Iszák 11/3, Mészáros 4, RUSSAI 25/3, Kajdacsi 7. Cserék: VUKOVICS 25/3, Pungor 2, Szlimák 6, Fülöp, Bozóki, Kováts. Edző: Zseljko Dokics.

Két hétig nem játszott bajnoki meccset a Szeviép-Szeged NB I/A csoportos női kosárlabdacsapata. Ez lehet, hogy jó is volt, hiszen a hazai pontvadászat mellett Zseljko Dokics tanítványai a FIBA Európa-kupában is játszottak. Megerőltető sorozatot teljesítettek Törökék. Bár a szerb származású tréner egy kicsit féltette a csapatát, hiszen a játékosai elszoktak az éles helyzettől.

Szerencsére a szegedi kosarasok gyorsan megnyugtatták a mesterüket, a 2. percben már 9–2-re vezettek. Küzdött, hajtott a hazai gárda, azonban a meccs elején megszerzett előnyt nem engedte ki a kezéből a vendég alakulat. A 17. percben robbantottak a Tisza-partiak, Vukovics és Russai vezérletével egy 15–0-s(!) periódust produkáltak. Az eredményjelző kezelője nyomogathatta a vendég pontokat, 27–33 után 27–48-at mutatott. Ebben az időszakban remekül játszottak a szeviépesek, olyan ritmust diktáltak, amit nem bírtak a fővárosiak. Különösen Violeta Vukovics parádézott, a szerb center az idény legjobb produkciójával rukkolt elő.

A hátralévő időben is azt történt a pályán, amit a szegediek akartak, a fiatal, lelkes BEAC ellen fokozatosan húztak el. Kicsit talán azért lehetett bosszús Zseljko Dokics, mert játékosai rengeteg labdát szórtak el. A 28. percben már 63–36, míg a 37. percben 83–48 volt Iszákék javára. A hajrában a fiatalokat, Fülöp, Bozóki, Kováts és Pungor is mély vízbe dobta Dokics. A különbség nem változott, így a végén a Szeviép magabiztosan, 86–57-re nyert, és megszerezte ötödik sikerét a bajnokságban.
Zseljko Dokics: – Két hét szünet után játszottunk újra „élesben". Egészen jól. Ez főként a lányok remek edzésmunkájának volt köszönhető.

További eredmények: Kanizsa–Zala Volán 51–85, Szekszárd–MiZo Pécs 29–94, MKB-Euroleasing-Sopron–Szolnok 96–61, Diósgyőr–Rába Quelle Foton 72–55.

Az NB I/A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 8. fordulójának az eredményei: ZTE KK–Univer KSE 85–86, Falco Swietelsky KC-Szombathely– Atomerőmű SE 78–97, Szolnoki Olaj KK–Kaposvári KK 62–51, Albacomp–MAFC-Újbuda 108– 67, Debreceni Vadkakasok– Dombóvár KC 111–105, Soproni sÖrdögök–Marso-Carmo Suzuki NYKK 92–83, PVSK-Pécs EXPO–Marc-Körmend 88–76.

Egykori kedvencek a Kék Mókus-kupán (7.) - Bogdán István

A nagy hagyományokkal rendelkező teremlabdarúgó-torna, a Kék Mókus-kupa döntőjét december 29-én az… Tovább olvasom