2017. 10. 20. péntek - Vendel 9°C | 24°C Még több cikk.

Magabiztosan nyert a Pick Szeged

A Pick Szeged NB I-es férfi kézilabdacsapata fölényesen, 32–18-ra verte idegenben a Debrecent.
Debrecen–Pick Szeged 18–32 (11–16)
NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Debrecen, Hódos I. Sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Debrecen: Kenyeres – Noris 2, Kiss 2 (2), Szabó 2, Vujadinovics 4, Ambrus 1, Vágó. Csere: Hodik (kapus), DÖMÖS 4, Rédei 1, Tóvizi, Dayka 1, Sipos 1 (1). Edző: Ökrös István.
Pick Szeged: PULJEZEVICS – Bendó 2, Krivokapics 4 (2), ANDJELKOVICS 5, DJURKOVICS 4, Perunicsics 1, Matics 2. Csere: Szente (kapus), Ilyés 1, LENDVAY 3, Mezei 2, Vadkerti 3, Berta 2, BAKOS 3 (1). Edző: Kovács Péter.
Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3.
Az eredmény alakulása, 5. perc: 1–2, 10. p.: 2–5, 23. p.: 6–12, 37. p.: 11–19, 50. p.: 16–26, 58. p.: 17–30.

– A Debrecen méretesebb ellenfél, mint amilyen a Komló volt – jelentette ki Kovács Péter vezetőedző miután végigpásztázta a hazaiak összeállítását. A cívis város együttese ugyanis a nyáron öt új játékossal erősödött. Köztük a macedón válogatott kapusával, Hodik Sándorral.
Az öt szegedi átlövőből három – Perunicsics, Lendvay, Ilyés – sérülésre panaszkodott. Mindenesetre Kovács edző Dobozi Ivánnal csak 13 nevet íratott be a jegyzőkönyvbe: Herbert és Lendvay várt bevetésre. Végül az utóbbi vállalta a játékot.

Nagyon fegyelmezetten kezdte a mérkőzést a Pick: nem kapkodta el a támadásait, s Perunicsiccsel az élen határozottan védekezett. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen a hazaiak legközelebb az 5. percben voltak, amikor 2–1-re vezetett a Pick. Aztán állandósult a négygólos (2–6, 4–8, 6–10) Tisza-parti előny. Ennyivel azonban nem elégedtek meg.
Andjelkovics a 25. percben már az ötödik gólját jegyezte. Így aztán állandósult a félidő hajrájában a hatgólos szegedi előny, s ebbe még az is belefért, hogy Krivokapics a második büntetőjét is elhibázza.

Két góllal kezdte a második játékrészt a Szeged. Sőt a nagyon jól játszó Djurkovics újabb találatára csak hét perccel később érkezett a volt Pick-játékos, Noris jóvoltából válasz. A nyolcgólos előny annyira könnyelművé tette a vendégeket, hogy a Debrecen pillanatok alatt háromszor vette be Szente kapuját. Igaz, ebben közrejátszott az is, hogy Kovács edző a második vonalát (Lendvay, Bakos, Vadkerti) küldte pályára. Szerencsére ebben az összeállításban is egyre jobb lett az összhang, s az 50. percre már kezdett a hazai edzőnek, Ökrös Istvánnak is cikissé válni a helyzet, hiszen 16–26-ra vezettek Mezeiék. Időt is kért a hazaiak mestere.

Azonban ő sem tudta elhitetni kézilabdásaival, hogy van még keresni valójuk. Így aztán Bakos és Lendvay is feliratkozott a gólszerzők közé. A lelkes szegedi drukkerek legnagyobb örömére, az elcsendesedő debreceni szurkolók bánatára a végén még egy Lendvay, Matics kínai figurával szerzett góllal állította be a Pick a végeredményt.
Kovács Péter: – A Debrecennek nagyobb volt a füstje, mint a lángja. A második félidőben egyszerűen nem tudtak a hazaiak mit kezdeni a jó játékunkkal.

További eredmények: Nyíregyháza–PLER 27–36 (12–18), Békés–Tatabánya 26–28 (14–13), Komló–Győr 31–26 (16–14), Csömör–Dunaferr SE 27–43 (14–18), Hargita KC–MKB Veszprém 32–48 (18–26).