2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 11°C | 21°C Még több cikk.

Magabiztosan nyert a Szeviép-Szeged

Magabiztosan nyert hazai pályán a Nagykanizsa ellen a jóval esélyesebb Szeviép-Szeged a női kosárlabda NB I A csoportjában.
Szeviép-Szeged–Kanizsai Vadmacskák 109–61 (28–18, 20–16, 29–10, 32–17)
Uniqa NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, 20. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Péczeli, Vétek.
Szeviép-Szeged: TÖRÖK 10, Fürész 4, Szlimák 7/3, RUSSAI 18/6, TOMOVA 23. Cserék: ZSERZSERUNOVA 13, Vrancseva 9/6, Kovács 11, Laczi 7/6, Tóth 4, Lengyel 3. Szakmai igazgató: Domokos Mihály.
Nagykanizsa: PURIC 15, Fekete 7/3, Varga 7, Bodrug 6, ROBINSON 20/3. Cserék: Fitos 4, Horváth, Bencze 2, Tálosi, Fuisz. Edző: Stevan Cupic.

Fölényes, 48 pontos győzelmet aratott a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata az Uniqa NB I A csoportos bajnokság huszadik fordulójában. A bajnoki bronzérmes a Kanizsai Vadmacskákat végezte ki.

Meglepetésre harcosan és agresszíven kezdett a Nagykanizsa együttese, amely ezzel meg is lepte a hazaiakat. Egészen az első negyed ötödik percéig jól tartották magukat, ezután azonban következett remek három hazai perc, amelynek köszönhetően pillanatok alatt tíz pont lett a két csapat között. A 28 dobott pontért dicséret jár, ám a 18 kapottért egy gyengécske ellenféltől már nem jár gratuláció.

Képgaléria. Fotók: Schmidt Andrea

Russai Petrának viszont igen. A gárda második legeredményesebb játékosa 10 perc alatt hintett 11 pontot, mind a négy mezőnykísérlete a gyűrűben landolt, és két büntetőjét is értékesítette. Ez pedig 17 IBM-pontot ér, ami igazán kiemelkedő teljesítmény ennyi idő alatt. A második negyedről sok mindent elmond, hogy a Domokos–Donkó edzőpáros kétszer is időt kért. Zserzserunova nem találta a ritmust (egy pontot szerzett 20 perc alatt az ukrán), de a többiek is rengeteg biztos dobóhelyzetet rontottak el. Gond persze nem volt, hiszen a félidőben 48–34 volt a Szegednek.

A harmadik tíz perc viszont parádésra sikeredett, 14–0-lal(!) indított a Szeged. Zserzserunova is feltámadt, ebben a periódusban úgy játszott a társaság, amit méltán jutalmazott tapssal a közönség. A negyedik negyedben csak két kérdés foglalkoztatta a szurkolókat, meglesz-e a 100. hazai pont. Sokáig úgy tűnt, hogy nem, hiszen a hajrában, 93-nál megtorpant a Szeviép. Ezután azonban olyan parádés két percet produkáltak, hogy nemhogy százzal, hanem százkilenccel zártak.

Tóth Cecília (Kanizsán is ő szerezte a 100. pontot) ismét palacsintát süthet, hiszen ez szokás a csapatnál, a fiatal játékos érte el a századik pontot.

Laczi Edit a végén 10 mp alatt(!) bevágott két triplát, ami után méltán pacsiztak a szegedi játékosok.

Domokos Mihály: – A fordulás után már azt játszottuk, amit szerettem volna, ha az egész meccsen bemutatunk.

Pick Szeged: másfél hét van a gyógyulásra

Sokkal egyszerűbb felsorolni azoknak a Pick Szeged-játékosoknak a nevét, akiknek nincs semmi… Tovább olvasom