2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 10°C | 24°C Még több cikk.

Magyar–cseh párbaj: folytatódjék az egyiptomi kaland!

Kedd este a csehekkel csapnak össze a magyarok az egyiptomi U20-as labdarúgó-világbajnokságon, a tét a legjobb nyolc közé jutás.
A magyar válogatott pocsékul kezdett Alexandriában, a jóval esélytelenebbnek tartott hondurasi nemzeti csapat nemes egyszerűséggel lemosta a pályáról Egervári Sándor együttesét. A kiábrándító 0–3 után észhez tértek fiataljaink, előbb 4–0-ra verték Dél-Afrikát, majd pedig 2–0-ra az Arab Emírségeket. Továbbjutottak az F csoportból, ráadásul az első helyen.

– Az első mérkőzést annyira rontottunk el, amennyire csak lehet, egyikünk sem gondolta volna, hogy egy nagy különbségű vereség is benne van a pakliban – mondta a delmagyar.hu-nak Présinger Ádám, aki biztos pont a védelmünk bal oldalán. – Tegyük hozzá, ez a pofon a lehető legjobbkor jött, a második és a harmadik meccsen be is bizonyítottuk, hogy jóval több van bennünk.

Présinger Ádám (14) megalkuvást nem tűrően küzd a labdáért.

Présingernek volt egy remek lövése Honduras ellen is, de akkor az ellenfél kapusa bravúrral mentett, egy közvetett szabadrúgás után a dél-afrikai hálóőr viszont már tehetetlen volt. A Videoton alkalmazásában álló balbekk amellett, hogy a hátsó alakzat erőssége, a támadásoknál is felfut a szélen. Fontos láncszem a gépezetben, teljesítménye a Csehország elleni nyolcaddöntőben is sokat nyomhat a latban.

– Nem szeretnék jóslatokba bocsátkozni, de úgy érzem, az egyenes kieséses szakaszban bármi megtörténhet, tényleg bármi. Egy kis szerencsével akármeddig eljuthatunk – folytatta optimistán a Pröse becenévre hallgató játékos. – Egyiptomban sajnos elég nagy a szegénység és az igénytelenség, de szerencsére alexandriai szálláshelyünkre, illetve az étel-ital ellátásunkra nem lehet panasz.

Présinger védő létére támadókat megszégyenítő gólt szerzett Dél-Afrika ellen.
Présinger védő létére támadókat megszégyenítő
gólt szerzett Dél-Afrika ellen.

A mostoha körülményeket korábban Korcsmár Zsolt is kiemelte szubjektív élménybeszámolójában, de hát nem is nyaralni, hanem focizni mentek a srácok Egyiptomba. Tavaly az U19-es Európa-bajnokságon az elődöntők vesztesei nem játszottak a harmadik helyért, a bronzérmeken a magyarok a kedd esti riválissal, az Eb-rendező csehekkel osztoztak. Jakub Dovalil fiai második helyen zártak az E jelű kvartettben, Ausztráliát 2–1-re, Costra Ricát 3–2-re győzték le, Brazíliával 0–0-t játszottak.

A két nemzet világbajnokságon 47 éve csapott össze utoljára, akkor nem az utánpótláskorúak, hanem a felnőttek találkoztak. Az 1962-es chilei vb-n Csehszlovákia 1–0-ra nyert Magyarország ellen a negyeddöntőben, Adolf Scherer góljával. A magyarok U20-as vb-n még soha sem nyertek európai ellenféllel szemben, eddig egy döntetlen és egy vereség a kurta mérleg. Egy átkot már úgy is megtörtek, korábban a csoportkört sem élték túl. A párharc győztesére Spanyolország vagy Olaszország vár a folytatásban.

U20-as világbajnokság, nyolcaddöntő

Magyarország–Csehország
Október 6., kedd, 20 óra, Alexandria

• 4. 1131 2009. október 06. 22:45
    „ÍGY IS VAN FIUK !!!! SZÉP VOOLT !! GRT Gulácsi ! :)”
  • 3. abrakapokusz 2009. október 06. 13:04
    „A nagyok Mexikó óta halmozzák a kudarcokat tétmeccseken.
    Az utánpótlás most megmutatja?”
  • 2. Mathiasking 2009. október 06. 09:22
    „A fejekben kellene először rendet tenni, aztán meg a fejeket kellene levágni. A pályán és az asztal mellett!”
  • 1. AntoniusXXI 2009. október 05. 17:24
    „A nagyok úgy is mindig elszúrják, majd a kicsik megmutatják!”

Vida Máté: álomdebütálás

Remek játékkal és győzelemmel mutatkozott be a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák kosárlabda-csapatában Vida Máté, a csapat újdonsült irányítója. Tovább olvasom