2018. 09. 23. vasárnap - Tekla 11°C | 22°C Még több cikk.

Magyar ezüstérem a Pannon-kupán

A világbajnok orosz női kézilabda-válogatott nyerte a Pannon-kupát, miután a torna zárómérkőzésén döntetlent játszott a házigazda magyar csapattal Győrben. Pedig a mieink már nyolc góllal is vezettek.
A Pannon-kupa utolsó napján ki-ki meccset játszott a serlegért a magyar női kézilabda-válogatott a világbajnok oroszokkal. A vendégek agresszív védekezéssel kezdtek, ennek ellenszerét csak negyedóra elteltével találta meg a házigazda. Amint felpörögtek a magyarok, fordítottak, és biztos vezetésre tettek szert.

Eredmények

1. forduló: Magyarország–Románia 32–32, Oroszország–Lengyelország 34–25.
2. forduló: Magyarország–Lengyelország 34–16, Oroszország–Románia 35–32.
3. forduló: Magyarország–Oroszország 32–32, Románia–Lengyelország 28–22.
A torna végeredménye: 1. Oroszország 5 pont, 2. Magyarország 4, 3. Románia 3, 4. Lengyelország 0.

A második félidőben állandósult a hat-nyolc gólos különbség, amely gyors, látványos, korszerű kézilabdával párosult. Az utolsó 15 percre azonban ritmust váltottak a vendégek, összeállt a védekezésük, a kapuban Szajdova is jobb teljesítményt nyújtott, és megkezdték a felzárkózást. Pár másodperccel a lefújás előtt még vezetett és támadhatott a magyar válogatott, de Görbicz pontatlan passza után az oroszok megkaparintották a labdát, és megszerezték a tornagyőzelmet jelentő egyenlítő gólt, 32–32. Ismét egy buta, elkerülhető hiba, és Sydney (olimpia), valamint Zágráb (világbajnokság) után újabb elherdált jelentős előny. Ezekből az esetekből végre tanulni kellene...

– Büszkék lehetünk a világbajnok ellen elért döntetlenre – nyilatkozta a találkozót követően Németh András szövetségi kapitány –, bár az is igaz, hogy már nyolc góllal is vezettünk, és ezt követően nagyon magunkra engedtük riválisunkat. Sajnálom az utolsó másodpercekben elszórt, eladott labdát, ha az nincs, nyerhettünk volna. De összességében nincs okunk a szégyenkezésre.

Az eddigi öt Pannon-kupából ez az első, amelyet nem a házigazda nyert meg.