2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 10°C | 24°C Még több cikk.

Magyar győzelem, Baksa csak egy gólt kapott

Győzelemmel kezdte a magyar férfi vízilabda-válogatott az olaszországi Cosenzában zajló felkészülési tornát, miután 14–3-ra győzött Kazahsztán ellen.
A találkozóra Kemény Dénes szövetségi kapitány nem nevezte az A-Híd Szeged Beton VE játékosát, Szivós Mártont, mellette Kis Gábor, Varga Tamás és Nagy Viktor maradt ki – a szintén szegedi Baksa László a második félidőt végig védte, mindössze egy gólt kapott.

A találkozón Biros Péter büntetőből szerzett góljára még válaszoltak a kazahok, utána azonban folyamatosan növelte előnyét a magyar együttes, amely két negyed után 8–2-re vezetett. A harmadik játékrészben visszavettek a tempóból Kásásék, de a befejező nyolc percben a tízgólos különbség is meglett Kiss Gergely ejtésével, a vége pedig Varga Dénes hajrában szerzett megúszásgóljával 14–3 lett.

A magyar csapat holnap 17.40-től a szerbekkel játszik.

Top 10: az olimpia bűvöletében

A májusi sikerek után egyre több megyei sportoló készül Londonra. Tovább olvasom