2017. 05. 30. kedd - Janka, Zsanett 14°C | 30°C Még több cikk.

Magyar kupa: elődöntőben a HNKC!

Nagyszerű idegenbeli sikerrel jutott a magyar kupa négyes döntőjébe a HNKC: Dankó Ervin csapata a Fehérvár otthonában arattt 34-31-es sikert.

Fehérvár–ASA-Consolis-HNKC 31–34 (17–16)
Székesfehérvár, Köfém-csarnok, 300 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
A Fehérvár gólszerzői: Tilinger 10 (3) Rádl 5, Vincze 4, Bernataviciute 3, Azari 2, Horváth 2, Kovács 2, Gabnai 1, Kuhinkó 1, Németh 1. Edző: Sótonyi László.
HNKC: ABRAMOVICS – Tamás 1, Sopronyi 5, Fülöp, Kudor 4, WOLF 15/6, KOROKNAI 9. Csere: Király (kapus), Gaál, Zsuzsa, Varga, Antal, Polics. Edző: Dankó Ervin.

Végig szoros mérkőzésen nyert a székesfehérvári Alcoa ellen idegenben a női kézilabda magyar kupa negyeddöntőjében az ASA-Consolis-HNKC. A hódmezővásárhelyi együttes védekezésben hatos fallal kezdte a mérkőzést, majd a gólerős Tilinger miatt átállt egyes emberfogásra. Innentől nem volt különösebb gond hátul, viszont a vendégek támadásban többet hibáztak, ezért maradt szoros a találkozó. A legnagyobb különbség az 57. percben alakult ki, ekkor a HNKC 32–28-ra vezetett.

A vásárhelyiek az elődöntőbe jutással óriási sikert értek el, mellette pedig megteremtették a nemzetközi kupaszereplés lehetőségét. Ha ugyanis az mk-ban – amelynek döntőjét nagy valószínűséggel a Békéscsaba és a Győr vívja majd – harmadikok lesznek, vagy a négyes finálé további három csapata, a már említettek mellett az FTC is, a bajnokságban az első ötben végez, akkor indulhatnak a KEK-ben.

A négyes döntő sorsolását jövő kedden tartják, a küzdelmeit pedig február 27-én és 28-án rendezik – egyelőre még ismeretlen helyen. A siker hallatán még tegnap este jelentkezett egy támogató, akinek a révén elképzelhető, hogy a Vásárhely is beszáll a helyszínért folyó licitálásba – tudtuk meg Mucsi Tamás ügyvezetőtől.

Dankó Ervin: – Csodálatosak a játékosaim, hatalmas szívük van, és az elmúlt két-három hónap alatt megtanultak küzdeni, amiért nagyon tisztelem őket.

További eredmények: Bugyi SE-Újbuda–FTC 28–34 (14–21), Győr–Dunaújváros 39–24 (19–14), Érd–Békéscsaba 30–35 (11–19).

élőben
    mutassuk meg az országnak h nem vagyunk falusi csapat,mert a birok ugy kezelnek minket sajnos..”
  • 3. vajalja 2010. január 28. 10:01
    „Hajrá Vásárhely!
    Ez egy olyan eredmény amire felkapják a fejüket az emberek!
    Gratuláció!!!!!!!”
  • 2. insideman 2010. január 27. 21:49
  • 1. walaki 2010. január 27. 21:37
    „" A hazai gólszerzők: Tilinger 10/3, Rádl 5, Vincze 4, Bernataviciute 3, Azari 2, Kovács A. 2, Horváth B. 2, Gabnai, Németh K., Triscsuk. "

Khm.... Triscsuk nem is játszott. Sérült már egy ideje.

Amúgy hatalmas gratuláció a csapatnak, kijárt már nekik ez a siker. És végre egy meggyőző idegenbeli siker!
    Jöhet a négyes döntő!”

Lékó remizett a volt világbajnoki döntőssel

Döntetlennel folytatta szereplését Lékó Péter a hollandiai szupertornán. Tovább olvasom