2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 26°C Még több cikk.

Magyar nap Németországban

Csütörtökön az ezerméteres selejtezőkkel és középdöntőkkel megkezdődött Duisburgban a kajak-kenu világbajnokság. Délelőtt a magyar kajakos nők remekeltek, mindhárom számban kiharcolták a döntőbe jutást. A délutáni számokban a szegedi Vajda Attila futamgyőztes lett, ez pedig döntőbe jutást ért. A szintén démászos Gyökös is bejutott a K4 ezres fináléba.
Aki most Duisburgan tartózkodik, az nem sok naptejet használ. A víz, amiben versenyeznek a kajak-kenusok a világbajnokságon, melegebb volt, mint a levegő hőmérséklete. A vb tegnapi rajtján 13 fokot mutatott a hőmérő, igaz, a vízbe sem volt érdemes beborulni, hiszen az 14 volt. Jó hideg!

Ezzel a női négyes (Paksy, Benedek, Kovács, Fazekas) 500 méteren nem foglalkozott, hiszen simán nyert és jutott a fináléba. Kovács Katalin is remekelt egyesben ezren, a legjobb idővel (4:11,023) került a szombati döntőbe. A pontevedrai Európa-bajnok svéd Paldanius csak 4:14,565-öt ment.

A két fiatal, Kozák Danutia és Szabó Gabriella sem sokat teketóriázott, nyerte a futamát, és kvalifikálta magát a kilenc résztvevős döntőbe. A délelőtt zárasaként a C4 ezren a harmadik lett, így a Metka, Mike, Sáfrán, Balázs kvartett is finalista. Jó kezdés! A többiek csak azért nem harcolták ki az egyenes ágon való bejutást, mert nem lehetett, rájuk délutáni túlóra várt, azaz a középdöntő.

Két egyessel indult a délután, legalábbis magyar szempontból. Kicsit javult a helyzet, már közel húsz fok volt. Benkő Zoli a döntőbe verekedte magát, az utóbbi időszak eredménytelensége miatt ez lelkileg biztosan jót tett a kajakosnak. Futamában második lett, a brit Brabants verte meg.

Jött Vajda. Méghozzá úgy, mint egy gőzhajó. A Démász-Szeged olimpiai bronzérmese rommá verte a mezőnyt, több, mint egy hajóval nyert.
„Kicsit izgultam, féltem a délelőtt után! Tudtam, hogy nem hibázhatok, hiszen csak az első két versenyző kvalifikálta magát a döntőbe! Pénteken jól jön a pihenés, utána pedig a döntő!" – nyilatkozta lapunknak a pontevedrai Európa-bajnok.

Délelőtt Kammerer és Kucsera Gábor hajója második lett a futamban. Délután a világbajnok duó megismételte ezt a teljesítményt, ez pedig szerencsére továbbjutást ért. A magyar páros a hűvös duisburgi vb-n azért rendesen megizzadt, nem volt sima a döntőbe jutásuk. Ekkor már csak két egységünk volt hátra. Kolonics és Kozmann kenu párosban, és a szegedi Gyököst (elsők lettek a futamban) is hajóban tudó kajak négyes. Szerencsére egyik egység sem hibázott, így parádésan indult a vb: minden versenyző a döntőbe verekedte magát. Egy olimpiai kvalifikációt érő eseményen pedig ez nagy dolog.