2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Magyar vízilabda diadal a Volvo-kupán

A magyar férfi vízilabda-válogatott esélyeshez méltó játékkal, százszázalékos teljesítménnyel lett első a Kecskeméten rendezett Volvo-kupa felkészülési viadalon.
Románia (16–7) és Kanada (15–2) legyőzése után a Világligában harmadik helyezett Ausztrália sem tudott szoros összecsapást játszani a Kemény Dénes irányította olimpiai bajnoki címvédő nemzeti együttesünkkel. A mieink (akik között a Szeged Beton VE két kiválósága, Varga Tamás és Baksa László is helyet kapott) a harmadik negyedben már 11–5-re is vezettek, de a küzdőkedvüket nem vesztő vendégek a befejező szakaszban sem adták fel, és visszazárkózási igyekezetük részben sikerrel is járt. Erre mondják: szépségtapasz...

Visszatérése után nagyszerű teljesítményt nyújtott a válogatottban a Szeged pólósa, Varga Tamás Fotó: Tésik Attila

Kemény Dénes: – Jó egyéni teljesítményeket láttam, kár, hogy az ausztrálok elleni utolsó negyedben, biztos győzelmünk tudatában – elsősorban hátul – nem vettük már olyan komolyan, mint kellett volna. Ami az olimpiai keretet, a pekingi csapatkeresést illeti, májusra kell, hogy a jelenlegi 22-ről 18 fősre szűkítsem a létszámot. Neveket most nem mondok, ezt majd május elején teszem meg, de a Volvo-kupán egy-két játékos stabilizálta a helyét.

A Volvo-kupa végeredménye: 1. Magyarország 6, 2. Ausztrália 4, 3. Románia 2, 4. Kanada 0 ponttal.

Szegedi pólósok – magukról

Varga Tamás, aki három év után kapott ismét bizonyítási lehetőséget a válogatottban: – Játszottam Vásárhelyen a németek ellen, a kecskeméti Volvo-kupán a románok, a kanadaiak és az ausztrálok ellen.

Védekezésben megpróbáltam maximumot nyújtani, különösen a románokkal szembeni meccs volt mérvadó, ahol Radu jó nevű center, úgy érzem, megnyertem a vele szembeni csatát. Támadásban is maradt erőm segíteni a csapatnak, mind a négy találkozón szereztem 2-2 gólt. Nem tagadom, jó kedvem van, nagyon jó. Remek érzés ebben a gárdában lenni, ehhez a közeghez tartozni.

Baksa László, aki a kanadaiak ellen a befejező két negyedben kapott bizonyítási lehetőséget, az ausztrálokkal szemben pedig végig védte a meccset: – Az auszik ellen többet vártam magamtól, kicsit távol kerültem az olimpiától. A bizonyításra maradt számomra a bajnokság, aztán majd a májusi keretszűkítésnél kiderül, hogy ez esetemben mire volt elég.

Folytatódtak az X-akták Szentesen

Szentes - Megint elmaradt a várt hazai győzelem a szentesi ligeti uszodában. Ahogy ebben az évben a… Tovább olvasom