2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Makó–Diósgyőr 1-0!

A Makó FC NB II-es labdarúgócsapata szerda délután fél 4-kor az élvonalbeli Diósgyőrt látta vendégül magyar kupa mérkőzésen. A tét a legjobb 16 közé jutás volt, és a hazaiak nagy meglepetésre 1-0-ra győztek. Maróti, Vágó interjú

Makó-Diósgyőr 1-0
labdarúgó magyar kupa-mérkőzés a 16 közé jutásért
Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 700 néző. Vezette: Berger (Forgács, Medovarszki)

MAKÓ: Halász – Rakonczai (Varga R. 66.), Dálnaki, Szamosszegi, Gévay – Kulacsik (Schreiber 58.), Magyar, Puskás, Molnár V., Bány (Csamangó 90+2.) - Maróti. Edző: Kolozsvári János.

DIÓSGYŐR: Köteles - Búrány, Kamber, Lakatos (Lipusz 70.), Gohér - Takács P., Pintér - Ahodikpe, Vranesevics (Szabó V. 46.), Tchana (Szélpál 46.) - Tóth M.. Vezetőedző: Vágó Attila.

Gólszerző: Maróti (16.).

Sárga lap: Szamosszegi (38.), Pintér (42.), Dálnaki (62.), Magyar (83).

A makói gólszerző, Maróti Sándor az mk következő fordulójában is első osztályú csapattal játszana. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A DVTK trénere, Vágó Attila szerint blama volt a vereség, de az edző szerint a kiesés miatt nem kell felállnia a kispadról. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Konklúzió: a Makó védelme olyan volt, mint az edző, Kolozsvári János helye: stabil. A diósgyőri kispadon pedig Vágó Attila pozíciója még bizonytalanabb lett.

Vége! Nyert a Makó! Jöhet a következő kör, már oda-visszavágós rendszerben!

Makó FC-Diósgyőr, Képgaléria

90+2. perc:
Bány helyett Csamangó érkezik.

Makói ziccerek a hajrában: Bány, Schreiber és Varga R. kihagyta. De nem bánkódtak.

Két perc a hosszabbítás.

90. perc: Hűha! - sóhajtoznak a hazaiak. Érzik, valami nagy dolog készül.

Vágó Attila a kispad oldalának támaszkodik. Magányosan, néha mutogatva.

85. perc: beszorul a Makó, megszólal a hazai tábor Mindent bele-biztatása

Makó FC-Diósgyőr 1-0 videó: Makó TV

83. perc: mégis makói, Magyar kap sárgát

82. perc: Pintérrel az élen egyre tisztátalanabb a Diósgyőr.

Berger játékvezető nem áll a helyzet magaslatán. Ide téved, oda jóindulatú, aztán nem fúj, amikor kellene, majd fúj, pedig felesleges.

79. perc: Göndör Papa újabb epés beszólása: Rám jön a gyomorsav, olyan ideges vagyok

Fogy az idő, nő a Makó esélye. Ugye milyen egyszerű a fordított arányosság a fociban?

73. perc: Ahodikpe lő mellé. Egy kicsit talán önző is a színesbőrű játékos, ám ez a Makó szerencséje, hiszen ő a legaktívabb.

71. perc: kiszabadult a Makó a szorításból

70. perc: vendégcsere, Lakatos helyén Lipusz a pályán

70. perc: szikrázó összecsapások a pálya közepén

Sokat pattogott a labda a Diósgyőr kapuja előtt Fotók: Schmidt Andrea
Sokat pattogott a labda a Diósgyőr kapuja előtt
Fotók: Schmidt Andrea

66. perc:
makói csere, Rakonczai helyett Varga R. érkezik.

62. perc: sárga Dálnakinak.

Makói szösszenet: Ahodikpe olyan, mint a tartóselem: van benne energia.

58. perc: Kulacsik helyett Schreiber érkezik.

A hazai elnök, Ménesi Gábor így sóhajt fel: Keveset van nálunk a labda.

56. perc: Ahodikpe köröz a lábával, a labda áll, majd megcsinálja a lövőcselt, betör a 16-oson belülre, és a rövidnél eltalálja a hálót. Kívülről.

Csipkedi magát az NB I-es együttes, amely egyelőre kiesésre áll.

51. perc: és a harmadiknak sem volt

50. perc: a második vendégszöglet, ez is eredmény nélküli

49. perc: vendégszöglet. Az első..

46. perc: Szélpál odaér a kapu elé, de a sípcsontjáról mellé pattan a labda.

Kezdődik a 2. félidő.

Kettőt cserél Vágó Attila: Tschana helyett Szélpál és Vranesevics helyett Szabó V. a pályán.

A hazai szurkolók levonták a félidő következtetetését: az egykori makói játékos, a Diósgyőr jelenlegi edzője, a hétmeccses ultimátumot kapott Vágó Attila jön haza. Kapálni.

45+1. perc: vége a félidőnek. A jobb csapat vezet. Azaz a Makó.

45. perc: Tschana beadása mély.

42. perc: Pintér felöklelte Kulacsikot. Meg is kapta a sárgát a diósgyőri a bírótól. Naná, ha valakit 450 makói szid, nem tehet mást, mint jutalmaz...

38. perc: sárga Szamosszeginek.

Olyan a Diósgyőr, mint a szűk nadrág: szorítgat. De nem ér sokat vele.

37. perc: Marótit kétszer kapják lesen.

A szurkolókon semmi sem múlott

32. perc: Göndör Papa felébredt: a gól gyönyörű volt.
Valóban. A 16. percben.

Ham-ham! - szólal meg a makói közönség. Paszolgat a hazai csapat, a diósgyőriek csak nyomozzák a labdát.
Gyenge muzsika - ez is a vendégek játékát "dicséri".

28. perc: Magyar lecsúsztat Maróti lé, aki félfordulattal fölé lő.

26. perc: Vranesevics kínálta meg a labdát 22 méterről, fél méterrel szállt fölé a kísérlet.

24. perc: ígéretes Makó-kontra, a labda elakad Gohérban. Pedig Kulacsik labdára éhesen várakozott.

A felhők elvonultak - nem a diósgyőri kispad fölül... -, kisütött a nap.

Jobb a makói alakulat, egyelőre a hazaiak játszanak NB I-es szinten.

Újabb transzparens: Szeviép, Dlusztus: tegnap Szeged, ma Diósgyőr, holnapután pedig börtön!

16. perc: gyorsan elvégzett hazai szabadrúgás a bal oldalon, Bány lőtte Gévay elé a labdát, akinek beadását Maróti a hosszún érkezve visszafejelte a hosszúba, 1-0.

Maróti szerzett vezetést a Makónak

13. perc:
megint Ahodikpe a feladó jobbról, Tschanának azonban hosszú a labda.

Hajrá, Diósgyőr! - nini, itt vannak a vendégszurkolók is.

A vendégek mélyen saját térfelükön védekeznek, és kontráznak.

10. perc: újra bajban a piros-fehérek, ám Molnár beadása átszáll Maróti feje felett.

9. perc: az első hazai szöglet, Molnár elöl mentettek előtte. Bány mélyen az ötösön belülre lőtte a labdát, Köteles repülve öklözte ki.

A meccsre érkező szegedi szurkolók transzparensén ez áll: Szeviép, Dlusztus, a szegedi foci túlélte bűneiteket.

2. perc: Ahodikpe jobb oldali beadása egy kicsit magas Tóth M.-nek, a fejes középre, Halász kezébe tart, majd ott köt ki.

A Makó kezdett.
- Nem jó felé kezdünk! - jelenti ki egy helyi szurkoló. Jobbról balra a Makó, balról jobbra a Diósgyőr támad.

Egyperces gyászsünet Illlovszky Rudolf egykori válogatott labdarúgó és edző, valamint Koczkás Imre helyi rendező emlékére.

Kijöttek a csapatok, szól a Hajrá Makó, de k..a jók vagyunk! induló. Egy kis füstfelhő meg szalagzápor a makói ultráktól teszi teljessé az idilli szrda délutánt.

Várjuk a kezdést meg a felhők alapján az esőt is. Az előbbi biztos lesz, utóbbi reméljük nem...

A Makó vadonatúj, zöld szerelésben - köszönet Cs. Tóth Zolinak -, a vendégek pedig piros-fehérben.

Megvan a két kezdőcsapat, íme:
MAKÓ: Halász - Rakonczai, Dálnaki, Szamosszegi, Gévay - Kulacsik, Magyar, Puskás, Molnár V., Bány - Maróti.

DIÓSGYŐR: Köteles - Búrány, Kamber, Lakatos, Gohér - Takács P., Pintér - Ahodikpe, Vranesevics, Tchana - Tóth M.

Sárga lap: Szamosszegi (38.), Pintér a 42., Dálnaki (62.).

Csere: Vranesevics helyett Szabó V. és Tschana h. Szélpál a szünetben, Kulacsik h. Schreiber az 58., Rakonczai h. Varga R. a 66., Lakatos h. Lipusz a 70. percben.

Játékvezetők: Berger (Forgács, Medovarszki)

A vasárnapi szolnoki bajnoki találkozót követően nem sokat pihenhetnek a makói játékosok, szerdán már a Diósgyőr ellen kell csatába indulniuk.

– Számunkra nincs túl jó időpontban ez a mérkőzés – jelentette ki Kolozsvári János, a csapat vezetőedzője. – Szolnokon igen mély talajon játszottunk, és ez sokat kivett a fiúkból, ráadásul szombaton Vecsésen újabb bajnoki vár ránk. Nem vagyunk hozzászokva ehhez a ritmushoz, de ebből a két meccsből is megpróbáljuk a maximumot kihozni. A Diósgyőr sincs jó passzban, ennek ellenére a vendégek számítanak a kupacsata esélyeseinek. Az összeállításunk a hét végihez képest sokat nem változik, a legnagyobb kérdés az, sikerül-e leküzdenünk a legutóbbi három mérkőzés gólínségét.

Dálnakiéknak (kékben) nem lesz könnyű dolga a Diósgyőr ellen Fotó: Schmidt Andrea
Dálnakiéknak (kékben) nem lesz könnyű dolga a Diósgyőr ellen

A Borsod megyei csapat már ma reggel elindult, s délután a makói csapat előtt edzést is tart a helyszínen Vágó Attila edző.

Meccs a tv-ben

A Makó VTV szerdán csúsztatott élőben 18.15 órától közvetíti a Makó-Diósgyőr MK mérkőzést. Kommentátor: Jéger Szabolcs.

– Semmi más nem lehet a célunk csak az, hogy továbbjussunk – jelentette ki határozottan Vágó Attila, a DVTK szakvezetője. – A Maros-parti csapat háromnegyedét jól ismerem, hiszen korábban Szegeden és Békéscsabán többen is nálam játszottak. A Makó jó csapat, a jelenlegi Bőcshöz tudnám hasonlítani őket. Sok idősebb, az NB I-et is megjárt rutinos labdarúgó van a keretükben, akik mellett ott vannak a fiatalok is. Egyszóval bármire képesek. Ugyanakkor nem mentegetőzni akarok, de sérülések, eltiltás és egyéb problémák miatt nem számíthatok több meghatározó játékosunkra, így Sebőkre, Pelecacira, Stanicra, Hommára, Ahodipkére, Pintérre és Milicicre sem. Kérdéses Tóth Misi játéka is. Azok, akik több alkalommal is panaszkodtak, vagy éppen a szurkolók szeretnék őket a csapatban látni, most előtérbe kerülnek. Még egyszer mondom; nyerni szeretnénk, de ez nagyon igaz a szombati bajnoki találkozóra is – mondta el Vágó Attila.

A rivális Diósgyőr vezetősége egyébként a hétvégén Győrben elszenvedett 6–0-s vereséget követően pénzbüntetést helyezett kilátásba a vezetőedző, Vágó Attila, valamint a játékosok felé, amennyiben az együttes továbbra is gyengén teljesít. A szankció akkor lép életbe, ha a csapat a következő hét bajnoki mérkőzésén nem szerez legalább tizenkét pontot. A vezetők hozzátették, amennyiben ez nem teljesül, a vezetőedzőt, valamint a játékosokat érintő személyi változásokat helyeznek kilátásba.

Nyilatkozatok a kupamérkőzés előtt

Dajka László, ötszörös Magyar bajnok, 22-szer szerepelt a válogatottban, részt vett a 86-os mexikói vb-n, jelenleg a Tatabánya FC másodedzője:

-  Egy mérkőzésen az alacsonyabb osztályú csapat akarattal, küzdenitudással, lelkesedéssel tudja pótolni a technikai különbséget. Így is a Diósgyőr az esélyes, igaz Vágó alatt már nem inog, hanem hamarosan összedől a kispad.

Hadár Attila, a Makó FC csatára:

- Hiszem, hogy iverhetjük a Diósgyőrt a kupából. Lelkes játékkal és a közönség biztatásával meglehet a továbbjutás. Bízom a csapat erejében, hogy mindenki a maximumot hozza ki magából.

Mórocz Zsolt, a Makó FC korábbi játékosa, jelenleg a Tisza Volán Szeged igazolt labdarúgója (NB III):

-Mindenképpen továbbjutást várok a Makótól. A múlt sikereit figyelembe véve, és hogy csak egy meccs dönt, sikerülhet a bravúr.

Fábián Gábor, a Makó FC korábbi játékosa, aki jelenleg az Egyesült Államokban él:

- Én bízom a fiúkban és szerintem 1-1-es végeredmény után tizenegyesekkel nyerünk.