2017. 02. 19. vasárnap - Zsuzsanna -1°C | 7°C Még több cikk.

Makó: bravúr volt a javából

A labdarúgó NB II keleti csoportjának hétvégi fordulójában csak titkon remélt, bravúros győzelmet aratott a Makó FC a bajnokságot toronymagasan vezető Vác otthonában.
Fotó: Gyenes Kálmán
Úgy kezdte a mérkőzést a bajnokaspiráns Vác, mintha nem vette volna túlságosan komolyan a Makót. Az ember azt gondolta volna, hogy a listavezető nekiront majd Magyaréknak, megpróbálja minél előbb eldöntetni a maga javára a találkozót. Ehhez képest mi történt? A Duna-parti játékosoknak sokkal inkább volt kedvük élvezni a napsütéses nyári meleget, mint megfeszülni a pályán. Nem igazából lehetett érteni ennek okát, hiszen a Maros-partiak öt tavaszi mérkőzésükből négyet megnyertek. Megérezte a Makó, hoppá, itt bizony bőven van keresnivalója.

És mit ad isten, a 9. percben megszerezte a vezetést. Kis K. gyorsan elvégzett bedobását követően a labdát Varga R. a 16-oson belül maga elé vette, majd 11 méterről ballal a későn vetődő Köteles alatt a kapu bal oldalába lőtt, 0–1. Na, ekkor megrettentek a hazaiak. Elkezdtek futni, küzdeni, ettől aztán egy csapásra veszélyessé váltak. A 15. percben Mórocz hibájából Rob egyedül húzhatott kapura, de a még idejében kapcsoló védő utána eredt, majd bravúros becsúszással szerelte. A 21. percben Gulyás balról élesen lőtte középre szabadrúgásból a labdát, azt Rob perdítette kapu felé, de a vendégek szerencséjére a felső léc hárított.

Három perc múlva Sinka száguldott el a bal oldalon, beadása teljesen
A mérkőzés jegyzőkönyve

Dunakanyar-Vác–Makó FC
0–1 (0–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Vác, 300 néző. Vezette: Berger (Schuszter, Hima).
Vác: Köteles – Koszora, Udvari T., Makrai, Dudás – Rusvay, Gulyás, Farkas P., Sinka – Szabó V., Rob. Edző: Gergely Károly.
Makó: Czirbus 6 – Turján 5, Mórocz 6, Magyar 6, Kis K. 6 – Kulacsik 5, Varga R. 7, Bány 5, Podonyi 5 – Hadár 6, Schreiber 5. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerző: Varga R. a 9. percben.
Csere: Rob helyett Nagy T. a 44., Farkas P. helyett Laskai a szünetben, Schreiber helyett Fülöp (–) a 62., Sinkó helyett Gáspár a 66., Bány helyett Kurucsai (–) a 84., Podonyi helyett Árva T. (–) a 90. percben.
Sárga lap: Szabó V. a 39., Bány a 41., Laskai a 60., Turján a 64., Gulyás a 65., Dudás a 82., Kurucsai a 88. percben.
üresen találta Szabót, de a fiatal támadó senkitől sem zavartatva a jobb sarok mellé gurított. Érett az egyenlítés, de nem lett belőle semmi, elsősorban azért, mert a játékrész hajrájára feljavultak a makóiak, stabilabbá váltak, Varga R. hatalmas mezőnymunkát végzett, Hadár is példamutatóan küzdött a váci hátvédek gyűrűjében, és a védelem is masszívan állt a lábán. Az is a makóiaknak kedvezett, hogy a legveszélyesebb váci támadó, Rob megsérült, nem folytathatta a játékot.

Adva volt Bányéknak a feladat: valahogy ki kell húzni kapott gól nélkül a második félidőt. Mert bizony evés közben megjött ám az étvágy: lehetőség mutatkozott mind a három pont begyűjtésére. Mentve a menthetőt ahogy jelt adott a játékvezető a szünet utáni folytatásra, a váciak nekiszegezték kapujukhoz a vendégeket. Állandó nyomás alatt tartották Czirbus „ketrecét", de kimondott gólhelyzetet, nem sikerült kialakítaniuk. A Csongrád megyeiek nem játszottak szemet kápráztatóan, viszont hihetetlen egységesek voltak, csúsztak, másztak, mindig akadt olyan ember a csapatban, aki kisegítette a társát. Sokáig csak azzal voltak elfoglalva, hogy körömszakadtukig védjék a kapujukat, de a hajrában kis szerencsével tovább növelhették volna előnyüket. Bány 25 méterről elengedett bombája alig kerülte el a jobb felső sarkot, a 80. percben pedig Hadár „forintos" labdáját Kulacsik elhamarkodottan 14 méterről ballal mellé durrantotta. Az utolsó percekben a játékvezető több fura ítélettel sújtotta a makóiakat, de ezen a csodás délutánon ezt is képesek voltak elviselni. Maradt a 0–1, ez pedig olyan eredmény, amelyre nem csak Csongrád megyében kapják fel fejüket a futballbarátok.

Takács Zoltán: – A listavezető otthonában mindig nagyszerű érzés győzelmet aratni. Gratulálok a csapatnak!

További eredmények: Szolnok–ESMTK 4–1, Kazincbarcika–Orosháza 0–0, Bőcs–Soroksár 0–4, Kecskemét–Vecsés 1–1, Nyíregyháza–Karcag 1–1, Jászapáti–Budafok 1–1.

1. Vác 21 15 4 2 49 – 19 49
2. Jászapáti 20 12 1 7 42 – 22 38
3. Nyíregyháza 21 9 7 5 37 – 22 34
4. Szolnok 20 8 9 3 33 – 16 33
5. Soroksár 20 9 5 6 28 – 22 32
6. Bőcs 21 9 5 7 28 – 30 32
7. Baktalórántháza 20 8 7 5 32 – 20 31
8. Makó 20 8 6 6 32 – 26 30