2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Makó: ez aztán hajrá volt!

A labdarúgó NB II keleti csoportjának 21. fordulójában a második félidőben ellenállhatatlanul futballozó Makó kétgólos hátrányból fordítva nyert a Baktalórántháza otthonában.
Baktalórántháza–Makó FC 2–4 (2–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Baktalórántháza, 300 néző. Vezette: Erdős (Szpisják, Tasnádi).
Baktalórántháza: Petranics – Márkus, Király, Bodnár, Illés Gy. – Kozma A., Szűcs L., Kozma J., Pálvölgyi – Szabó R., Ádámszki. Edző: Madalina György.
Makó: Czirbus 6 – Szamosszegi 6, Mórocz 6, Puskás 5 – Kulacsik 5, Varga R. 6, Fülöp 5, Magyar 7, Bány 6 – Zakar 6, Schreiber 7. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Ádámszki a 37., Kozma A. a 38., Magyar a 46., Bány a 64., Schreiber a 65. és a 81. percben.
Csere: Kozma J. helyett Illés L. a szünetben, Márkus h. Ignácz és Pálvölgyi h. Németh A. a 68., Kulacsik h. Szűcs D. (–) a 79., Fülöp h. Csamangó (–) a 83., Zakar h. Huszárik (–) a 85. percben.
Sárga lap: Magyar a 7., Szűcs L. a 10., Szamosszegi a 36., Kozma J. a 39., Varga R. a 41., Illés L. az 51. percben.

A Budafok elleni egy héttel ezelőtti önbizalom növelő győzelem után a Maros-partiakért szorítók abban reménykedtek, Móroczék Baktalórántházáról sem térnek haza üres kézzel. Az első félidőben mutatott akaratgyenge, határozatlan, pontatlan játékuk azonban odáig vezetett, hogy a hazaiak a hajrában egy perc alatt két fejesből szerzett találattal szinte már-már behozhatatlan előnyre tett szert.

Góltörténetek

37. perc: Kulacsik szabálytalankodott a bal oldali szögletzászlónál. A hazaiak gyorsan cselekedtek, a vendégek elbambultak, Illés Gy. balról ívelt középre, Ádámszki pedig 7 m-ről a kapu bal oldalába bólintott, 1–0.
38. perc: Bal oldali baktai támadás után átszállt a labda a jobb oldalra. Ádámszki utána ment, visszaküldte azt középre, Kozma A. pedig 6 m-ről a kapu jobb oldalába fejelt, 2–0.
46. perc: Bány hatalmas jobb oldali bedobását(!) követően a labdát Magyar 7 m-ről a baktai kapu jobb oldalába stukkolta, 2–1.
64. perc: Bány a 16-os jobb oldaláról, nehéz szögből, megcélozta a hazaiak kapujának jobb oldalát. Bár az emelésébe beleért egy védő, a labda eljutott a célba, 2–2.
65. perc: Szamosszegi jobbról emelte a labdát a kapu elé, a mezőny talán legalacsonyabbja, Schreiber előrehajolva 6 m-ről remek fejest küldött a jobb felső sarokba, 2–3.
81. perc: A leshatárról induló Schreibert pompás ütemben ugratta ki Varga R. A támadó rávezette a labdát Petranicsra, eltolta mellette, majd 20 m-ről az üres kapu közepébe gurított, 2–4.

A látottak hatására a makóiak elnöke, Ménesi Gábor a szünetben szokásától eltérően „belátogatott" az öltözőbe, s már arra járt, dörgedelmes szózatot intézett a játékosoknak. Valószínűleg hatásosnak bizonyulhatott beszéde, mert a második félidő első másodpercétől kezdve rá sem lehetett ismerni az addig gyengén teljesítő vendégekre. Magyarnak a 35. másodpercben elért találata megadta a jelet, és láss csodát, húsz perc múlva már a makóiaknál volt az előny. Kicsit a szerencse is szárnyai alá vette a Csongrád megyeieket, ugyanis a 68. percben kihasznált összes cserelehetőség után néhány minutummal az egyik hazai játékos sérülése után létszámelőnybe is került.

Ekkor már igazi örömfocit mutattak be a zöld-sárgák, a pontszerzéstől lehetőségétől lélekben elbúcsúzott nyírségiek ehhez már csak asszisztálni tudtak. Schreiber önmaga második, csapata negyedik gólja után akár fél tucatig is eljuthattak volna. Ezek a ziccerek ugyan kimaradtak, de egy ilyen parádés második félidő után a makóiak közül senki sem bosszankodott. Azért az emberben ott motoszkál a kérdés: vajon akkor is hasonló eredmény születik, ha Ménesi nem szól a szünetben a játékosokhoz? Ez már soha nem derülhet ki.

Kolozsvári János: – Ellentétes félidőket láthattak a nézők. Szerencsére mi az elsőben voltunk gyengék, így volt időnk javítani.

További eredmények: Ferencváros–Kecskemét 1–3, Kazincbarcika–Orosháza 1–2, Jászberény–Nyíregyháza 3–2, Budafok–Vecsés 2–1, Békéscsaba–Tuzsér 1–3, Jászapáti–Szolnok 0–3, Bőcs–Karcag 2–1.