2017. 02. 28. kedd - Elemér 5°C | 18°C Még több cikk.

Makó: ez férfimunka volt!

A labdarúgó NB II keleti csoportjának nyitányán az élvonalbeli álmokat szövögető Kecskemét otthonában ért el döntetlent a Makó. A Csongrád megyeiek a roppant értékes pont megszerzésével a többi gárda tudomására hozták: nem árt ám tartani tőlük.
Kecskeméten pedig eldöntötték: kell nekik az NB I! Ha a most kezdődött évadban nem sikerül felkerülni, a következő kettő egyikében már muszáj lesz, különben bevarrják a pénzeszsákot. A helyi önkormányzat ugyanis nem garasoskodott, belenyúlt a „zsebébe": három esztendőn át évi garantált 50 millió forinttal támogatja a gárda ebbéli erőfeszítését.

Szó mi szó, tényleg erős garnitúrát hoztak össze, amelyet egy Szerbiából jött edzőpáros dirigál. De még nem olyan erőset, hogy attól különösebben megijedt volna a makói tizenegy. A meccset megelőző percekben hiába volt felhőszakadás, a felázott talajú pályán nagyon éltek a vendégek, technikás játékosai valósággal eldugták a labdát a kecskemétiek elől. Többet volt ugyan a házigazdáknál a labda, két Balázs-helyzetet leszámítva nem volt esélyük gólt szerezni.

Góltörténet

54. perc: A technikás szerb középpályás Szavics balról ívelt a makói kapu előterébe, a tömörülésben Kovács K. el tudta ütni a labdát, csak éppen röviden, Farkas I. pedig 10 méterről egyből a kapu közepébe lőtt, 1–0.
66. perc: Bány ezúttal a jobb oldalon tűnt fel. Jobb lábbal középre csavarta a labdát, amit a legmagasabbra ugró Dálnaki a rossz ütemben kimozduló Esterházyt megelőzve a kapu közepébe bólintott nyolc méterről, 1–1.
A fordulás után már annál inkább, a szünetet követő tíz percet nagyon megpörgette a KTE. Kormos még a kapufát találta telibe, de Farkas I. már nem hibázott. Több se kellett Kolozsvári edzőnek, kettős cserével igyekezett lelket verni övéibe. Húzása telitalálatnak bizonyult, hiszen a mezőny legjobbja, Dálnaki, kihasználva a hazaiak védelmének hibáját, egyenlített. A hátralévő közel félórában lüktetett a játék, óriási erőfeszítéseket tett a Kecskemét a mindent eldöntő második találatának megszerzéséért, de a gyors Kulacsik becserélésével a vendégek néhány kontraakciója is magában hordozta a gólt. Lehetőségek szép számmal akadtak, többször azonban már nem rezdültek meg a hálók. Emiatt viszont a legkevésbé sem bánkódtak a makóiak, mivel pontot szereztek a csoport egyik legjobbjának otthonában! Megjósolható: nem sok csapat lesz erre képes.

Kolozsvári János: – Maximálisan elégedett vagyok a csapat hozzáállásával, küzdeni tudásával. Helyenként még a játék is jó volt, és a szerencsével sem álltunk hadilábon.

Kecskemét–Makó FC 1–1 (0–0)

Kecskemét, 500 néző. Vezette: Berettyán (Tompos, L. Tóth).
Kecskemét: Esterházy – Kószó, Gyagya, Lovrics, Farkas I. – Mémedi, Lungu, Szavics, Ábel P. – Balázs, Csordás. Edző: Tomiszlav Szivics.
Makó: Kovács K. 7 – Podonyi 6, Dálnaki 8, Szamosszegi 7, Gévay 6 – Kovács N. 5,5, Magyar 6,5, Puskás 6,5, Bakos T. 6 – Bány 6,5 – Faragó 5,5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Farkas I. az 54., Dálnaki a 66. percben.
Csere: Balázs helyett Kása és Némedu h. Kormos a szünetben, Faragó h. Kulacsik (5,5) és Bakos T. h. Varga R. (5,5) az 56., Lungu h. Szabó L. és Puskás h. Csamangó (–) a 75. percben.
Sárga lap: Bány a 22., Ábel P. a 39., Gyagya a 45., Gévay a 70., Csordás a 82., Magyar a 85. percben.

További eredmények: Ferencváros–BKV Előre 2–0, Tököl–Szolnok 2–1, Cegléd–Vecsés 0–1, Jászberény–Vác 1–0, Baktalórántháza–Kazincbarcika 0–0, Tuzsér–Orosháza 1–2, Mezőkövesd–Bőcs 0–0.

Makó: rajt Kecskeméten

Ma elkezdődik a labdarúgó NB II keleti csoportjának küzdelme. A Makó FC-re mindjárt erős ellenfél… Tovább olvasom