2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Makó FC-Békéscsaba online, végeredmény: 3-1

A tizenegyedik fordulóban ötödik hazai meccsét játszotta vasárnap 14.30-tól a labdarúgó NB II keleti csoportjában a Makó, amely a Békéscsabát fogadta az Erdei Ferenc téri sporttelepen. A végeredmény: Makó-Békéscsaba 3-1.

Makó-Békéscsaba 3-1 online

Vége a mérkőzésnek: Makó-Békéscsaba 3-1

Nem tetszik a vendégszurkolóknak a produkció, ami láttak: K..va gyenge, k..va gyenge! - ezt kiabálják.
A Békéscsaba feladta, a Makó viszont nem - a gólszerzést.

85. perc: három makói vezet támadást két csabaira, a végén a csereként beállt Hadár lő Schvarcz kezébe.
80. perc:  megvan a csabai szépítés, alighogy emberelőnybe került a Makó: Bernáth kilőtte a jobb alsót, 3-1.
80. perc: 3-1, Bernáth.
79. perc:
Borbély második sárgája pirost ért.
77. perc: Pozsár sárga lapja.
73. perc: Maróti megszerezte a tipikusan rá jellemző gólját, amikor ide-odapattogott a labda a 16-oson belül, amely végül Maróti elé került, aki egy lövőcsel után a bal alsóba gurított, 3-0.
73. perc: 3-0, Maróti!
72. perc:
Varga R. helyett Podonyi.
70. perc: Nagy R. kihagyta a csabaiak legnagyobb lehetőségét a 2. félidőben.
Lila hagyma, olé, lila hagyma, olé! - így szól a békéscsabaiak rigmusa. Osztatlan siker.
Helyzet nékül telnek a percek
.
63. perc: Závoda az újabb sárgás. lassan már több sárga lapos lesz, mint gólhelyzet. Nem a második félidőben, hanem az egész meccsen.
61. perc: az újabb sárgás: Varga R.
59. perc: Borbély is sárgát kap
55. perc: csabai csere: Ábel helyett Bernáth
54. perc: hosszú keresztlabda Pozsárnak, aki kinézi magának a hosszú alsót, ám néhány centivel célt téveszt.
53. perchazai csere: Kulacsik érkezik Csamangó helyére
Láthatóan aktívabb játékra kérte tanítványait Kiss János, a vendégek edzője.
47. perc: Brlázs csak megkapta a sárgáját.

Elkezdődött a második félidő.

Vége a félidőnek, a szünetben: Makó-Békéscsaba 2-0 úgy, hogy a Csaba az 5. percben 11-est hagyott ki.

Bány futja a legtöbbet: az egyik oldalon szögletet rúg, aztán a másik oldalról övé a bedobás is. Mindezt gyorsan egymás után kétszer is megcsinálja.
43. perc: Ne fizessétek ki a bírót! - kiált fel egy makói szurkoló, amikor Szőts elfelejt sárgát adni a keményen szabálytalankodó Brlázsnak.
39. perc: Gévay sárga lap szövegért(?)
38. perc:  Ursz kapott vissza egy kényszerítőt Pozsártól a bal oldalon, Czirbus felett átemelt, ám a labda a felső lécről pattant le, majd Szamosszegi felszabadított. Hú!
34. perc: csodakontra hazai részről! Bány ugratta ki Schreibert a bal oldalon, aki rávezette a labdát Brlázsra, egy csel után befelé passzolt, ahol Bány a bal lábára engedte a labdát, majd erőből, középről a hálóba tüzelt, 2-0
34. perc: 2-0, Bány!
30. perc:
Schreiber lő 18 néterről, a labda éppen csak elkerülte a jobb alsót.
26. perc: Rubus rúgta meg Schreibert a félkörnél, sárga lap.
25. perc: az egyik oldalon Hagymaváros, olé!, a másikon Hajrá Lilák! - beindultak a szurkolók
19. perc: Ursz meglép a bal oldalon, keresztbe passzol a kapu előtt, Sajben a 11-es pontnál egyedül érkezik, ám túlbelsőzi a labdát. Újabb hatalmas csabai helyzet volt. De hol vannak a hazai védők? Napoznak?
18. perc:  magasra pattan fel gólhelyzetben a labda Szamosszegi előtt, Schvarcz lehúzza előle. Indít, Pozsár ugratja ki Ábelt, aki elhamarkodottan mellé lő.
15. perc: rend a lelke mindennek: megérkezett a makói rendőrkapitány, dr. Palicz András is
10. perc: Bány hatalmas bedobása, valakinek a fején (Maróti?, Brlázs? Szenti?) megcsúszik a játékszer, Magyar négy méterről besodorja a labdát a kapuba, 1-0.
5. perc: lesgyanús indítás, Ursz mint a kártyavár, összeesik a 16-oson belül, 11-es, plusz Csamangó sárga lap. Pozsár lövi, mellé!
2. perc: a második szöglet, Szenti majdnem öngólt rúgott!
1. perc: az első hazai szöglet - eredmény nélkül.

Elkezdődött a mérkőzés.

Sokan kérdezték, milyen sorsa lesz a kameruni N'Gallénak, aki nyár óta Makón van, ám még nem léphetett pályára. Friss információ egyenesen az érintettől: marad, sőt tavasszal már a Makót erősíti!
Zöldben a hazaiak, lila-fehérben a vendégek - de nem Fradi-Újpest. Hanem Makó-Békéscsaba régiórangadó az NB II-ben!

A találkozó egy perces gyászszünettel kezdődik a közelmúltban elhunyt Veres István egykori pályamunkás, gondnok, rendező emlékére.

A kezdők
Makó: Czirbus - Rakonczai, Szamosszegi, Magyar, Gévay - Csamangó (Kulacsik, 53.), Varga R. (Podonyi, 72.), Molnár V., Bány - Schreiber (Hadár, 82.), Maróti. Edző: Kolozsvári János.
Békéscsaba: Schvarcz - Rubus (Nagy R., 64.), Szenti, Brlázs (Tóth-Kovács, 79.), Horváth T. - Sajben, Závoda, Borbély, Ursz - Ábel (Bernáth, 55.), Pozsár. Edző: Kiss János.
Játékvezető: Szőts (Márton, Szalai).
Gólszerzők: Magyar a 10., Bány a 34., Maróti a 75., Bernáth a 80. percben.
Sárga lap: Csamangó az 5., Rubus a 26., Gévay a 39., Brlázs a 47., Borbély az 59., Varga R. a 61., Závoda a 63., Pozsár a 77., Borbély a 79. percben.
Kiállítva: Borbély a 79. percben.

Négy meccs, két győzelem (a Tököl ellen 7–1, a Kazincbarcika ellen 3–0) és két vereség (Cegléd: 0–1, Debrecen II.: 1–3) a hazai mérlege a Makó FC-nek a labdarúgó NB II keleti csoportjában. A statisztikából kiderül, hogy egyrészt kevés meccset játszott a csapat saját közönsége előtt, másrészt ha nyert, megszórta ellenfeleit. Most újabb hazai találkozó következik, mégpedig az újonc, de nagy múltú Békéscsaba ellen.

– Hektikus az ellenfelünk, mert képes bravúrt elérve például az MTK II. vendégeként nyerni, viszont az ESMTK otthonában egy nyolcast kapott. Van néhány rutinos játékosuk, például Szeverényi, Brlázs, Závoda, de közülük is legjobb a támadó Pozsár, aki húsz percekre eltűnik, majd villan egyet, és eldönti a meccset. Ezzel együtt azt gondolom, jobb csapat vagyunk, és nincs más alternatíva, mint a győzelem. Megnéztem, hogy az elmúlt bajnokság hasonló szakaszában hogyan álltunk, és kiderült, csak kettővel volt több pontunk. Szeretnénk vasárnap tovább gyarapítani a pontokat – nyilatkozta Kolozsvári János, a Makó edzője.

A Makó FC (zöldben) nyerni akar a Békéscsaba ellen
A Makó FC (zöldben) nyerni akar a Békéscsaba ellen.

Nincs könnyű helyzetben a tréner: Puskás térdsérülése olyan komoly, hogy kihagyja az idény hátralévő részét; a fiatal Nagy A. belső térdszalagja elszakadt, rá sem számíthat; Béres MRI-vizsgálatának eredménye még nem érkezett meg, de ő sem szerepelhet egy darabig; míg Dálnaki krónikus hasfalhúzódás miatt szenved.

Kezdőcsapat és gólszerzőlista

Czirbus – Rakonczai, Magyar, Szamosszegi, Gévay – Csamangó, Varga R., Molnár V., Bány – Schreiber, Maróti.

Az NB II keleti csoportjának gólszerzőlistája: 14 gólos: Ferenczi István (FTC), 10 gólos: Pozsár Gábor (Békéscsaba), 7 gólos: Paul Shaw (FTC), 6 gólos: Szilágyi P. (Baktalórántháza), Szőke L. (ESMTK), Folmer K. (Vecsés), Kocsis D. (Vác), Gasparik A. (Tököl), MARÓTI SÁNDOR (Makó).