2018. 10. 21. vasárnap - Orsolya 10°C | 17°C Még több cikk.

Makó FC-Jászberény 1-1

Nem tudta begyűjteni a három pontot a Makó FC a labdarúgó NB II. Keleti csoportjának 13. fordulójában. A vendég Jászberény egy szerencsés találattal sokáig vezetett, ám nem született meg a kieső helyen tanyázó csapat első idegenbeli sikere, mert Bány szabadrúgás góljával döntetlenre mentette a mérkőzést a hazai csapat.
Makó FC-Jászberény 1-1 (0-1)
Makó, 600 néző. Vezette: Janitz (Oláh, Varga)

Makó: Czirbus- Rakonczai (Veres 85.), Magyar, Szamosszegi, Gévay – Kulacsik (Hadár 46.), Bány, Molnár V. (Csamangó 60.), Podonyi - Schreiber, Maróti. Edző: Kolozsvári János.

Jászberény: Szalma - Gulyás, Hevesi-Tóth, Póti, Hidvégi - Móczó, Bárkányi, Nagy A., Murinai (Mohácsi 60.) - Rebecsák (Majzik 75.), Hamar. Edző: Földesi Károly.

Gólszerző: Murinai a 44., Bány a 68. percben.

Sárga lap: Rebecsák a 63., Németh a 80. percben.

90. perc: Maróti kétszer is eldönthette volna a mérkőzést. Döntetlen a vége.

85. perc: Rakonczai helyett Veres a gyepen.

80. perc: Németh Gyula melegítés közben sárgult be. Kicsit visszaesett a hazaiak játéka.

75. perc: cserélnek a vendégek: Rebecsák helyek Majzik a pályán. Egyre veszélyesebben játszik a Makó.

68. perc: egyenlít a Makó. 30 méterről, szabadrúgásból Bány lőtte ki a felső sarkot 1-1.

63. perc: Rebecsák sárga lap.

60. perc: Cserék mindkét oldalon. Molnár helyett Csamangó. Murinai helyett Mohácsi. Előtte a bíró sípja néma maradt, amikor az egyik vendégjátékos kézzel ütött a labdába a 16-oson belül.

55. perc: nincs egy épkézláb passz hazai részről, a védők bizonytalanok, a csatárok tanácstalanok. Hogy lesz ebből gól?

50. perc: Murinai rossz labdaátvételén múlt, hogy nem lőtt újabb gólt a Jászberény. A Makó mezőnyfölénye csupán a szögletarányban jelentkezik.

46. perc: a szünetben Hadár váltja Kulacsikot.

44. perc: Hamar kavarta meg a védelmet, ám eltörte a labdát. A játékszer Murinai elé került, aki az ötös sarkáról a hálóba lőtt 0-1.

39. perc: Végre elyzet. Bány adott hatalmas labdát Kulacsiknak, a támadó középre kanyarított, majd a kavarodás után Screiber lőtt, de a labda egy védőről szögletre pattant.

32. perc: csendes minden: a B-közép, a maradék néhány szurkoló, a hangosbemondó és a játék is. Utóbbi csak a Jászberénynek jó.

29. perc: az elmúlt 10 percben nem volt kapuralövés...

19. perc: kontráznak a vendégek, Hamar 10 méterről pörget, a labda a felső lécről pattan az alapvonalon túlra.

15. perc: lassan belelendül a Makó, veszélyesebbek a támadásaik, bár az utolsó plasszok még rosszak.

10. perc: az első veszélyes makói akció: Maróti ugratja ki Kulacsikot, aki éles szögből keresztbe lő a kapu előtt.

5. perc: a vendégek célja egyértelmű: az egy pont megszerzése. Nem vállalnak kockázatot, a kapu elé tömörülnek.

Makó: Czirbus- Rakonczai, Magyar, Szamosszegi, Gévay - Kulacsik (Hadár 46.), Bány, Molnár V. (Csamangó 60.), Podonyi - Schreiber, Maróti. Edző: Kolozsvári János.

Jászberény: Szalma - Gulyás, Hevesi-Tóth, Póti, Hidvégi - Móczó, Bárkányi, Nagy A., Murinai (Mohácsi 60.) - Rebecsák, Hamar. Edző: Földesi Károly.

Két bajnoki meccs, két győzelem, hét szerzett és négy kapott gól, de a lényeg: hat szerzett pont. Ezzel a részmérleggel várja a következő fordulót a labdarúgó NB II keleti csoportjában a Makó FC. Vasárnap 13.30-kor lehet a találatok és a pontok számát is szaporítani, hiszen egy olyan ellenfél érkezik a Jászberény révén, amely eddig összesen kilenc pontot gyűjtött, és jelenleg kieső helyen áll.

A Makó várható kezdőcsapata

Czirbus – Béres, Szamosszegi, Dálnaki, Gévay – Magyar, Molnár V. – Kulacsik, Puskás, Bány – Maróti.

– Újabb hazai meccs, újabb kötelezőnek mondható győzelem: ez vár ránk vasárnap – mondta Kolozsvári János, a Makó FC trénere. – Csak akkor ér valamit a BKV Előre elleni bravúr, ha ezt a találkozót is behúzzuk. Ráadásul ha netán kikapunk, akkor vissza is csúszhatunk a tabellán. A Jászberény idegenben még nem nyert, de a Fraditól például csak 1–0-ra kapott ki, így azt gondolom, egy masszívan védekező együttes érkezik hozzánk. Jó, hogy nem volt hétközi meccsünk, igaz, az edzéslehetőségeink sem ideálisak. A körülményeink nem lettek jobbak az óraállítással, sőt. De ezt már megszokhattuk...

Ám ígéret van, hogy talán ez az utolsó ilyen telünk, és tavasszal megmozdul valami pályaügyben. Az edző gondjait növeli, hogy a kiváló formában lévő középpályás, Varga R. összegyűjtötte ötödik sárgáját, ezért rá ezúttal nem számíthat.

T-Online hirdetés

• 1. UltrasGabi 2008. november 02. 16:45
    „azt elfelejtették beleirni, hogy miért volt csendes a b-közép!”

HPQ-Szeged: a Debrecen is kipipálva

Az NB I-es Ligabajnokság kiemelt csoportjában a Debrecen ellen megszerezte harmadik győzelmét a HPQ… Tovább olvasom