2017. 04. 28. péntek - Valéria 14°C | 23°C Még több cikk.

Makó FC: 4., 3.? 2, 1, 0

Labdarúgás - A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC 2–1-re legyőzte a már bajnok Ferencvárost, és mivel a Bőcs ikszelt, a Makó jelenleg harmadik helyen áll. A biztos bronzéremhez „csak" győzni kell az utolsó fordulóban Vácott.
A mérkőzés jegyzőkönyve

Makó FC–FTC 2–1 (2–1)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Keleti csoport, 29. forduló, Makó, 2000 néző. Vezette: Sulyok (Agócs, Vígh).

Makó: Czirbus 7,5 – Rakonczai 7, Dálnaki 7,5, Szamosszegi 7,5, Gévay 7–2=5 – Podonyi 7, Varga R. 7, Magyar 7,5, Bány 7 – Ngalle 7 – Maróti 7,5. Edző: Kolozsvári János.

FTC: Megyeri – Fülöp, Dragóner, Csiszár, Szkukalek – Fitos, Lipcsei, Deme, Tóth B. – Ferenczi, Pisanjuk. Megbízott szakvezető: Csató Sándor.
Gólszerzők: Maróti a 24. és a 41., Fülöp a 30. percben.
Csere: Tóth B. helyett Vass M. a szünetben, Pisanjuk h. Pölöskei az 57., Szkukalek h. Zsivoczky és Ngalle h. Hadár a 72., Varga R. h. Csamangó a 72., Maróti h. Kulacsik a 88. percben.

Sárga lap: Tóth B. a 23., Fitos a 33., Rakonczai a 39., Varga R. a 70. percben.
Kiállítva: Gévay a 78. percben.

Földöntúli boldogság Makón, a labdarúgók így ünnepelték a sikert rögtön a lefújás után. Fotók: Segesvári Csaba
Fotók: Segesvári Csaba

FTC: Kemenes – Bognár, Dragóner, Tímár, Balog – Szalai, Lipcsei, Lazics, Laczkó – Deme, Bartha. Makó FC: Czirbus – Szaveljev, Magyar, Mórocz, Bakos Á. – Kulacsik, Varga R., Kis K., Bány – Hadár – Schreiber. Ezekkel az összeállításokkal kezdődött még 2006 őszén az FTC–Makó párharcok sora. A szombati, hatodik mérkőzéssel pedig nagy valószínűséggel be is fejeződött. Az FTC feljutott, és nem valószínű, hogy még egyszer úgy jár, mint három éve nyáron, amikor kizárták az első osztályból. Három Fradi-siker, majd két döntetlen után pedig megszületett a várva várt Makó-siker is.

Final countdown – a nyolcvanas évek Europe-slágerének címe (Végső visszaszámlálás) egyébként tükrözi, mi is történik mostanában a Makó FC-vel. Nézzük, mire gondoltunk a számok alapján!

4. – Ez állt a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 2007–2008-as utolsó fordulója után a tabellán a Makó neve előtt. A klub legnagyobb sikere volt ez a helyezés.

3. – Ez állhat a labdarúgó NB II keleti csoportjának 2008–2009-es utolsó fordulója után a tabellán a Makó neve előtt. A klub legnagyobb sikere lehet ez a helyezés.

2 – Maróti Sándor, egyben a Makó FC találatainak száma a Fradi ellen, amely a győzelemhez vezetett.

1 – Az FTC jobb oldali védője, Fülöp Noel egyszer volt eredményes, ezzel egyenlített a fővárosi zöld-fehér alakulat az Erdei Ferenc téri sporttelepen.

0 – Végül ennyi ponttal távozott Makóról a Fradi.

A Makó volt nagyon jó? Vagy a Fradi volt gyenge, esetleges tartalékos? Mindkettő igaz. A hazaiak szinte eksztázisban futballoztak, míg a Fradiból tényleg hiányoztak a légiósok. És nem csak létszámilag...

Ngalle gólpasszal is hozzájárult a csapatmunkához.

A Fradi legyőzése utáni fieszta a szombat késő estébe (éjszakába?) nyúlt. A vastaps és a közönség által kért hason csúszás után az öltöző előtt folytatódott a Makó Company által a játékosok éltetése. Szinte mindenkire sor került, sőt az időközben villámgyorsan letusoló ferencvárosiak is kaptak a tapsból. Ádok János, a csapat egyik gyúrója – amúgy neves galambász – csak ült az épület oldalánál lévő padon, és azt mormogta maga elé: – Hatvanhét éves vagyok, több évtizede vagyok a labdarúgók mellett, de ilyen sikert még sosem éltem át Makón!

A labdarúgók aztán átvonultak a vadászházba, elfogyasztották a vacsorát, és várták a Bőcs–Békéscsaba találkozó végét. Amikor megtudták, hogy gól nélkül zárult a találkozó, és ez a harmadik helyre ugrásukat jelentette, féktelen örömben törtek ki. Már csak rajtuk múlik ugyanis a klub történetének legnagyobb sikere: bronzérem a másodosztályban. Ehhez „csak" nyerni kell szombaton Vácott.
Kolozsvári János: – Végre a Fradit bajnoki mérkőzésen is legyőztük. Ezt azért nem olyan sok csapat mondhatja el magáról.

További eredmények: Bőcs–Békéscsaba 0–0, Vecsés–Jászberény 4–0, Kazincbarcika–Cegléd 2–0, Szolnok–MTK II. 3–1, Tököl–BKV Előre 2–1, Debrecen II.–Vác 1–0.

Tömött lelátók előtt két gól: Maróti most is érezte a kaput.

Góltörténet

24. perc: gyönyörű makói támadás, Magyar csúsztatott Marótihoz, aki kiugratta Magyart, a csapatkapitány középre passzolását pedig Maróti a kivetődő Megyeri lába között lőtte a hálóba, 1–0.

30. perc: Pisanjuk a jobb oldalon megszerezte a labdát, ám Bány szerelte, a labda azonban még a 16-oson belül Fülöphöz pattant, aki a felső kapufa érintésével a kapu közepébe tüzelt, 1–1.

41. perc: Ngalle a bal oldalon megszerezte a labdát, beadott, a hosszún érkező Maróti pedig Csiszárt megelőzve két méterről belsőzött a kapuba, 2–1.

Gólvágók egymás között

A mérkőzés után a hazai támadó, a kétgólos Maróti Sándor legelső útja nem a saját, hanem a vendégek öltözőjéhez vezetett. Ferenczi Istvánt kereste.

– Gratulálok a gólkirályi és a bajnoki címhez! – nyújtotta őszintén Maróti a jobb kezét Ferenczi felé. A ferencvárosi támadó szomorúan megköszönte, majd hozzátette: – Sok gólt szereztem 11-esből, te mennyit?