2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

Makó FC : nehéz szülés volt

A labdarúgó NB II keleti csoportjának tegnapi bepótolt fordulójában a Makó idegenben, az utolsó ESMTK vendégeként begyűjtötte a három pontot.
Eredetileg március első felében mérte volna össze tudását a két csapat, de az akkori időjárási és pályaviszonyok ezt nem tették lehetővé. Már akkor is a Makó számított volna a találkozó esélyesének, most meg pláne. A biztos kiesésre ítélt sereghajtó pesterzsébetiek a kilenc tavaszi meccsükből mindössze három pontot szereztek, a makóiak meg huszonkettőt. Még az agyrázkódásából úgy, ahogy felépült Schreiber, a három sárga lapos Varga és az iskolai elfoglaltsága miatt hiányzó Kis K. nélkül is a vendégeknek állt az a bizonyos zászló.

Már az első percekben megmutatkozott, hogy a Makó lényegesen jobb csapat, játékosai képzettebbek, mint a hazaiak. A 3. percben Bány jobb oldali beadását Hadár remek mozdulattal kapásból 10 méterről lőtte kapura, de Gyurkó a léc alól bravúrral szögletre paskolta a labdát. Az ember várta volna a jó folytatást, de csalódnia kellett. Lassan futballoztak a vendégek, keveset és lassan futottak, úgy tűnt, mintha egy kicsit lebecsülték volna a szerény képességű ellenfelet. Lelkesebbek voltak az ESMTK játékosai. Takács edző egyszer-kétszer hangos szóval hozta „fiai" tudtára nemtetszését. Nem akart hinni a szemének, amikor Marik előbb a 15., majd a 23. percben hibázott ordító helyzetben. A második rontásához kellett Czirbus bámulatos bravúrja is. Miként öt perc múlva, amikor az elalvó védők közül kilépő Farkas senkitől sem zavartatva célozhatott, de a kapus megint nagyot alakított. Az biztos, tavasszal ilyen gyengén még nem futballoztak a makóiak. A pályára nem foghatták, a zöld gyep, annak minősége ugyanis az angol stadionok játékterét idézte. A színvonal viszont...

Jegyzőkönyv

ESMTK–Makó FC 0–2 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, pesterzsébeti pálya, 100 néző. Vezette: Kassai (Berger, Heibl).
ESMTK: Gyurkó – Czakó, Turi, Takács – Bernáth – Szakács, Marosfalvi, Péter, Farkas – Marik, Szőke. Edző: Pál József.
Makó: Czirbus 7 – Magyar 5, Mórocz 5, Bakos Á. 5 – Kulacsik 5, Turján 6, Fülöp 5, Podonyi 5 – Bány 5 – Hadár 5, Kurucsai 4. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerzők: Schreiber a 89., Hadár a 90+1. percben.
Csere: Kurucsai helyett Schreiber (6) az 55., Bakos Á. h. Faragó a 68., Szőke h. Ruzicska a 75., Szakács h. Simon a 83. percben.
Sárga lap: Fülöp az 50., Péter a 65. percben.

A lelátón helyet foglaló Varga Róbert egyszavas mondatban értékelte az első félidei makói produkciót: „Katasztrófa". Igaza volt, ennél lényegesen jobb teljesítményre lett volna szükség. Csak a remekül védő Czirbusnak volt köszönhető, hogy nem került a Makó legalább kétgólos hátrányba. A második félidőre némileg összekapták magukat a vendégek. Schreiber beállásával veszélyesebbé váltak kapura, ezt Bány helyzetéből, majd szabadrúgásából is látszott. A gól viszont csak nem akart megszületni, pedig az nyilván jótékony hatással bírt volna a vendégekre. Azonban továbbra is a szenvedés játszotta a főszerepet.

A 73. percben végre történt valami: Magyar indításával Schreiber elhúzott Gyurkó mellett, de utána az oldalhálóba lőtte a labdát, majd két perc múlva a bal sarok mellé emelt. A hajrára fölénybe került a Makó, de több esetben is elpártolt tőle a szerencse. Egészen az utolsó előtti percig. Ekkor Fülöp indította a jobb oldalon robogó Kulacsikot, ő élesen a kapu elé lőtte a labdát, amit Schreiber két lépésről a hálóba helyezett, 0–1. Két perc múlva a védők közül remekül kilépő Hadár biztosította be a győzelmet, 0–2. Erre mondják, hogy nehéz szülés volt.

Takács Zoltán: – Ma a tűzzel játszottunk, szerencsére nem égtünk meg.