2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Makó FC: álomfutball hét nyuszival

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 20. fordulójában a Makó FC hazai pályán, az Erdei Ferenc téri sporttelepen kijavította a korábbi hibákat, és 7–0-ra legyőzte a Hajdúböszörményt.
Hogy mit csináltak a vendégek a mérkőzés első negyedórájában, nem tudni, ám addigra a Makó elfelejttette szurkolóival az elmúlt hetek kudarcait. Sőt, amikor bő harminc perc után már 4–0 volt a hazaiaknak, sokan a REAC elleni 1–7 helyrehozatalát vízionálták.

Mi van itt? – kérdezték egymástól a szurkolók, amikor látták, ahogy Ngalle cikázik, Tóth és Szamosszegi vezetésével a védelem határozott, kemény és átjátszhatatlan, Puskás és Varga R. annyi labdát szerzett, amennyi megtöltött volna egy nagyobb kosarat is, Schreiber pedig termelte a gólokat. Nem csoda, ha a hajdúságiaknak nem akaródzott kijönni a szünet után az öltözőből. Nem volt hideg, de a böszörményiek fél óra alatt alaposan „megfáztak".

Parádézott a Makó (zöldben) húsvétvasárnap. Fotó: Karnok Csaba
Parádézott a Makó (zöldben) húsvétvasárnap.
Fotó: Karnok Csaba

És a második félidőben sem volt megállás. A Makó nem ismert kegyelmet, ment előre 5–0, 6–0 és 7–0 után is. A gólok megkomponált akciók után születtek, a szurkolók pedig ollézva köszöntöttek minden passzt. Ott a nyolc, ott a nyolc, ott a nyolc – skandálta az utolsó percben a makói B-közép, és bár ebből a szabadrúgásból nem született találat, Indiánék 2010-es locsolkodása feledhetetlenre sikerült. Húsvéti álomfutball makói kivitelben, amelyet csak Podonyi orrsérülése – mentővel vitték kórházba – tudott egy icipicit elcsúfítani.

Kolozsvári János: – Sokat böjtöltünk ezért a sikerért, gratulálok a csapatnak.

További eredmények: Vác–Szolnok 1–2, Debrecen II.–Vecsés 1–1, Békéscsaba– REAC 1–5.

Makó FC–Hajdúböszörmény 7–0 (4–0)

Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 20. forduló. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 700 néző. Vezette: Berke (Sebestyén, Kovács II. G.).
Makó: Czirbus 7 – Podonyi 7, Tóth I. 7,5, Szamosszegi 7,5, Krucsó 7 – Varga R. 7, Ngalle 8, Puskás 7 – Schreiber 9, Csák 7, Bány 7. Edző: Kolozsvári János.
Hajdúböszörmény: Bákonyi – Kerek, Póti, Frida, Hortó – Arnóczki, Bellon, Kiss L., Nagy D. – Simtchatcha, Fekete G. Edző: Németh Károly.
Gólszerzők: Ngalle a 9. és a 61., Schreiber a 14., a 16. és a 33., Csák az 56., Maróti a 78. percben.
Csere: Simtchatcha helyett Lovas a 30., Podonyi h. Rakonczai (7) az 57., Schreiber h. Maróti (7) a 60., Nagy D. h. Balás a 60., Varga R. h. Nagy A. és Fekete h. Kolbe a 68. percben.
Sárga lap: Frida a 35., Arnóczki a 44., Varga R. a 45., Nagy A. a 74. percben.
Kiállítva: Kiss L. a 65. percben.

Góltörténet

9. perc: Ngalle Csák passzából kapu felé fordult, és az ötössel egy vonalból, bal oldalról, 22–23 méterről kilőtte a jobb felsőt. Nem volt erős löket, és Bákonyi is beleért, de nem tudta védeni, 1–0.
14. perc: Bákonyi bravúrja után jöhetett a szöglet, Ngalle csavarta a labdát a rövid ötösre, Schreiber érkezett és csúsztatott, 2–0.
16. perc: Ngalle második gólpassza: bal oldalról adott a hosszúra, Schreiber csukafejessel vette be a kaput, 3–0.
33. perc: Csák harcolt a labdáért, a labda végül a 16-oson belül Schreiber elé gurult, aki ballal a léc alá bombázott, klasszikus mesterhármas, 4–0.
56. perc: Schreiber indította Csákot, aki egy lövőcsellel elfektette a kapust, majd az üres kapuba gurított, 5–0.
61. perc: Maróti ívelt Ngalle fejére, aki a kapuba bólintott, 6–0.
78. perc: Rakonczai emelt középre, Maróti pedig a háló jobb sarkába bólintott, 7–0.

Domino Honvéd-Szeged Beton 9-9

9-9-es döntetlent ért el a Szeged Beton csapata a Kőér utcában a Domino Honvéd vendégeként. Tovább olvasom