2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Makó FC: az emberelőny sem előny

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a 22. fordulóban a Makó FC a szomszédvár Békéscsabát fogadta, és ugyan egy órát emberelőnyben játszott, mégsem tudott döntetlennél jobb eredményt elérni.
Makó FC–Békéscsaba 1–1 (1–1)
Labdarúgó NB II Keleti csoport, 22. forduló. Makó, 500 néző. Vezette: Fábián.

Makó: Halász 5,5 – Rakonczai 5, Tóth I. 6, Béres 5, Krucsó 4,5 – Retek 5, Nagy A. 5–2=3, Fülöp T. 5, Puskás Cs. 5, Podonyi 5 – Schreiber 5. Edző: Kolozsvári János.

Békéscsaba: Szécsi – Oláh, Csiszár, Makra, Juhász Gy. – Gajda, Kállai, Bogdán, Horváth – Pozsár, Csák. Edző: Pásztor József.
Gólszerzők: Kállai az 5., Tóth I. a 15. percben.
Csere: Krucsó helyett Faragó B. (5) az 54., Csák h. Szélpál a 69., Gajda h. Simon A. a 69., Csiszár h. Mészáros a 74., Schreiber h. Csamangó a 80. percben.
Sárga lap: Csák a 42. percben.
Kiállítva: Juhász Gy. a 30., Nagy A. a 87. percben.

Volt ezen a mérkőzésen minden, ami egy érdekes összecsapáshoz szükséges: villámgyors gólváltás a találkozó első negyedórájában – mindkettő szöglet után. A 30. percben a piros lap is villant Fábián bíró kezében, hiszen Juhász Gy. Schreiber gólra tartó labdáját állította meg kézzel a gólvonal közelében – mint később kiderült, jól tette. A 11-est ugyanis a kapus Halász a kapufára lőtte, amelyből majdnem betalált a vendéggárda. Megjegyzendő, a Makó ebben az idényben már a második büntetőjét hagyta ki, a most eltiltott Magyar Gy. ugyanis korábban mellé lőtt egyet.

A folytatásban a meddő mezőnyfölényben a Makó nem tudott komoly helyzetet kialakítani, a békéscsabai alakulat pedig őrizte az ikszet, amely azt jelentette, hogy a Makó előtt hatodik marad. A hajrában Nagy A. megkapta a második sárgáját, így őt is kiállította a játékvezető, míg Szélpál T. súlyos sérülést szenvedett, és mivel Pásztor József kihasználta valamennyi cseréjét, így a csabaiak kilenc emberrel fejezték be a mérkőzést.

Kolozsvári János: – Impotens támadójátékunk miatt emberelőnyben sem tudtunk gólt szerezni.

További eredmények: Vác– REAC 1–0, Nyíregyháza–Diósgyőr 2–3, MTK II.–Orosháza 2–1, Debrecen II.–Vecsés 2–1, K.-barcika– Cegléd 3–3, H.-böszörmény– Mezőkövesd 1–2, Bőcs–Újpest II. 0–0.

Góltörténet

5. perc: a vendégek sorrendben harmadik szöglete után a nagy kavarodásban Kállai közelről a hálóba pofozta a labdát, 0–1.
15. perc: jött a makói gól – szögletből: Fülöp T. bal oldalról lőtte be a hosszú ötösre a labdát, ahol Tóth I. a földre fejelte azt, amely onnan a hálóba pattant, 1–1.

Legalább 1 pont megvan: Szeged Beton-Vasas 7-7

Az első negyed után még biztosra mondhattuk a szegedi győzelmet, de a végén döntetlent ért el a… Tovább olvasom