2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Makó FC: bennmaradást érhet az egy pont

Bár győzni szeretett volna, a bennmaradás szempontjából így is fontos egy pontot szerzett a Makó FC, amely a labdarúgó NB II Keleti csoportjában 1–1-et játszott az Újpest II. együttese ellen.
Makó FC–Újpest II. 1–1 (0–0)
Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 500 néző. Vezette: Farkas T.

Makó FC: Czirbus 7 – Rakonczai 4, Tóth I. 6, Magyar Gy. 6, Potolka 5 – Podonyi 6, Fülöp 6, Puskás Cs. 6, Bakos 5 – Varga R. 6, Schreiber 5. Edző: Kolozsvári János.
Újpest II.: Bozsó – Nagy J., Privigyei, Wilson, Tóvizi – Magos, Popovics, Tóth B., Barczi – Bognár, Szabó B. Edző: Szlezák Zoltán.
Gólszerzők: Faragó B. (81.), ill. Barczi (70.).
Csere: Podonyi helyett Csamangó a 70., Schreiber h. Faragó B. a 75., Magos h. Iflinger a 81., Bakos h. Kónya a 85., Bognár h. Hullám a 86. percben.
Sárga lap: Rakonczai (14.), Magyar Gy. (27.), Tóth I. (33.), Csamangó (75.), ill. Tóth B (22.), Privigyei (56.), Tóvizi (59.), Szabó B. (78.).

Közel sem mondhatnánk, hogy minden a Makó FC szája íze szerint alakult az NB II 28. fordulójában. A szombati meccseken a kiesés elől menekülő együttesek közül nyert a Hajdúböszörmény és a Kazincbarcika, döntetlent játszott a Cegléd, így a Makó számára létfontosságú volt a pontszerzés a forduló egyetlen vasárnapi találkozóján az Újpest II. ellen.

Góltörténet

70. perc: egy jobb oldali beadás után Rakonczai figyelmetlen volt, a mellette kilépő Barczi pedig a léc alá fejelte a labdát, 0–1.

81. perc: egy bal oldalról érkező labdát Magyar fejelt vissza Faragó Bence felé, a fiatal támadó levette azt, majd a kapus lábai között higgadtan a hálóba lőtt, 1–1.

Az első játékrészben több helyzete is volt a hazaiaknak, Schreiber és Varga Róbert egyaránt fejesből veszélyeztetett, ám a fiatal vendégcsapat is próbálkozott, Czirbusnak többször is bravúrra volt szüksége. Varga aztán a hálóba lőtt ugyan, ám a játékvezető szabálytalanság miatt érvénytelenítette a találatot.

A második félidő hűen jellemezte a makóiak szezonját: hiába támadtak, egy védelmi megingás után az ellenfél szerzett vezetést az NB I-es Újpest tavaszi menetelésében fontos szerepet játszó Barczi fejesével.

A Makó játékosai érezték, ezen a meccsen egyszerűen nem kaphatnak ki, főleg úgy, hogy megint nem játszanak rosszabbul ellenfelüknél, és Wilson kezezése után meg is volt az esély az egyenlítésre, ám a büntetőt
– hiába gyakorolta rengeteget az edzéseken – Puskás gyengén a kapus kezébe lőtte.

Aztán a hajrában csak meglett az a makói találat, Faragó lövése pedig egy pontot ért Kolozsvári János csapatának. Tegyük hozzá, egy nagyon fontosat, mivel így három pont a csapat előnye az osztályozót érő 14. helyhez képest, és mivel egyenlő pontszám esetén a több győzelem rangsorol, az utolsó két meccsen elég lenne három pontot gyűjteniük a biztos bennmaradáshoz. Ha ez nem jön össze, akkor pedig bízhatnak a riválisok botlásaiban...

Kolozsvári János: – Az ismét kihagyott tizenegyes után úgy érzem, az egy ponttal is elégedettek lehetünk.

További eredmények: MTK II.–DVSC-DEAC 1–0, Cegléd–Békéscsaba 0–0, Mezőkövesd–DVTK 1–0, Vác–Nyíregyháza 3–1, Orosháza–REAC 1–3, Kazincbarcika–Bőcs 1–0, Hajdúböszörmény–Vecsés 2–1.

Megye I.: két fordulóval a vége előtt bajnok a Kistelek

A labdarúgó megyei I. osztályban a Kistelek hazai pályán aratott győzelemmel szerezte meg a bajnoki aranyat. Tovább olvasom