2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 5°C

Makó FC: burleszkbe illő gólok

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC a 14. fordulóban Vácra utazott. A Maros-partiak szomorúan térhettek haza, hiszen 2–0-ra kikaptak.
Napsütésben fürdőztek a váci stadion lelátóján ülők. Elég volt egy szál pólóban a napos oldalon helyet foglalni, olyan kellemes volt a hőmérséklet. A Makó játékosai közül néhányan szintén élvezhették az időjárást, és ezt a csapat kapusa, Czirbus Gábor már az ötödik percben szóvá tette nekik. Szállj már le a buszról, elkezdődött a meccs! – mondta a derék hálóőr, ám szavai nem találtak megértő fülekre, mert előbb Palásthy befordulása után még óriásit kellett védenie, majd a 8. percben egy szöglet után a tétovázó makóiak között a váci csatár már nem hibázott.

Innentől egyszerű volt a meccs forgatókönyve: a hazaiak minimális erőkifejtéssel őrizték előnyüket, míg a vendégek az egyenlítés érdekében megpróbálták a saját ritmusukat diktálni. Nehezen ment, és komoly helyzet nem is alakult ki egyik kapu előtt sem. Még a szünet után sem, amikor a vendégek nem szerkezeti, hanem személyi váltással (Varga R.) helyett Nagy A. érkezett, Fülöp így a pálya tengelyébe afféle szervezőnek húzódott be, míg Magyar visszább lépett a védekező középpályás Varga R. helyére) igyekeztek gólt szerezni. Ám ez egyáltalán nem sikerült, sőt a második félidőben mindössze két kapura lövése volt a Makónak. Igaz, a 86. percben Faragó B. a semmiből betalálhatott volna, de mivel ez nem sikerült, a Vác pedig a hajrában újabb gólt szerzett, a Makó ismét kikapott. Sorrendben negyedszer.

Kolozsvári János: – Amíg ilyen burleszkbe illő gólokkal segítjük az ellenfelet, addig esélyünk sincs pontot szerezni.

További eredmények: MTK II.–Nyíregyháza 0–3, Orosháza–Békéscsaba 1–1, Cegléd–Diósgyőr 0–2, Hajdúböszörmény–Bőcs 2–0, Kazincbarcika–Debrecen II. 3–3, REAC–Újpest II. 2–2, Mezőkövesd–Vecsés 3–1.

Vác–Makó 2–0 (1–0)
Vác, 170 néző. Vezette: Berke.
Vác: Sztankó – Króner, Páles, Tányéros, Juhász – Farkas P., Albert – Rusvay, Rob, Ivanovic – Palásthy. Edző: Szabados György.
Makó: Czirbus 6 – Rakonczai 5, Béres 5, Tóth I. 5, Krucsó 5 – Csamangó 5, Varga R. 5, Magyar 5, Puskás Cs. 5, Fülöp 5,5 – Schreiber 5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Palásthy a 8., Surányi a 90. percben.
Csere: Varga R. helyett Nagy A. (5,5) a szünetben, Schreiber h. Faragó B. a 66., Rob h. Surányi a 71., Csamangó h. Bakos a 79., Ivanovici h. Rábold a 91. percben.
Sárga lap: Rakonczai a 20., Juhász a 30., Varga R. a 45., Csamangó a 67., Páles a 74., Tóth I. a 85. percben.

Góltörténet

8. perc: hazai szöglet után a labda a hosszún Rusvay révén középre került, ott többen is elvétették, a vendégvédők tétováztak, a labda végül felpördült egy becsúszó lábon, és Palásthy fejjel a kapuba juttatta, 1–0.
90. perc: Ivanovici sokadszor cselezett balról befelé, ezúttal passzolt is, Palásthy egyből kiugratta Surányit, aki a kiszolgáltatott Czirbus mellett elpöckölte a labdát, amely a bal alsóba vánszorgott, 2–0.

1. Nyíregyháza 14 10 3 1 34 – 7 33
2. Mezőkövesd 14 8 3 3 19 – 9 27
3. Diósgyőr 14 8 2 4 25 – 16 26
4. Vác 14 8 2 4 22 – 14 26
5. MTK II. 14 7 5 2 20 – 13 26
6. Kazincbarcika 14 6 4 4 20 – 21 22
7. Békéscsaba 14 4 7 3 24 – 21 19
8. REAC 14 5 4 5 16 – 15 19